Skocz do zawartości
lewozmywak

PC + monitor do gier i zaawansowanych zastosowań

Rekomendowane odpowiedzi

Zrezygnowałem z zamiaru kupna gamingowego laptopa... u mnie komputer działa dziennie po 8 h bez przerwy więc doszedłem do wniosku żę szybko by padł z przegrzania.

 

Tak więc jednostka ma być wydajna w grach i posłużyć jak najdłużej najlepiej na 3 lata Dołączona grafika... Oprócz nowych gier głównie MMORPG, będę też wykonywał laboratoria z studii(domowe)... Obsłużenie kilku maszyn wirtualnych win7 bez dużej zadyszki byłoby mile widziane, jak i przy kompresji grafiki/video, programowaniu obiektowym...

 

Mój budżet to 4 tys zł na bude i monitor. Co do moich życzeń fajnie byłoby jakby się dało zmieścić radka hd7950... Nie wiem jak to jest z tymi dyskami ssd, widzę że mają stosunkowo niskie pojemności co do ceny ale ludzie zachwalają ich szybkość działania. Nie wiem jak z prockiem, zdaję się na was, ale myślę że coś od Intela będzie pewnie lepsze niż ze stajni AMD. Ramu pewnie dużo będę potrzebował min 8 GB.

 

Miło było by jakby dało się to złożyć na proline.pl ... Mam stosunkowo blisko z pracy do ich stacjonarnego oddziału w Katowicach. Mimo że jestem młodym człowiekiem mam stare poglądy i wołabym odebrać sprzęt osobiście niż zdawać się na kuriera który obtłucze mi paczki.

 

PS. nie mam zamiaru ani chęci na OC

Edytowane przez lewozmywak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chcialbym się spytać co do procesora... Jest sens kupować i7 2700k, czy nie lepiej kupić i5 3570k? Czytałem opinie że niewiele się różnią, a cenowo lepiej wychodzi na tym i5, o 200 zł przeważnie tańszy. Chyba że i7 jest faktycznie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Xeon E3-1240v2? Praktycznie to samo, co i7 z zablokowanym mnożnikiem, ale bez iGPU - taniej ;).

Edit: tesel był szybszy :D.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększyłem sobie budżet do 5000 tys... taki zestaw mam zamiar zamawiać w niedziele, jakby co, prosze o porade co by zmienić itp.

 

1.Procesor Intel Core i7 2700K 3.5 GHz BOX (LGA1155, 64bit, 95W) 1055 zł

2.Płyta główna MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX 261 zł

3.Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8G 2 x 177zł

4.Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache 242zł

5.Lite-On DVDRW 24xSATA gen. bk (iHAS124-04) 65zł

6.Obudowa Zalman Z9 - CZARNA 178zł

7.Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm 259zł

8.Monitor LED LG IPS234V-PN 633zł

9.Kabel Impuls-PC HDMI-DVI 3m 24+1 Blister 26zł

10.Test panelu LCD na obecność 'bad pixeli' i 'sub pixeli' - panel do 1000 46zł

11.mysz A4 Tech XGame V-Track F4 USB (A4TMYS41868) 63zł

12.Podkładka A4 Tech A4-X7-200MP 18zł

13.Klawiatura SteelSeries SHIFT (US) USB (64105) 125zł

14.Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7970, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI-I, miniDP, BOX (GV-R797OC-3GD) 1481zł

 

W sumie 4851zł... klawe i mysze też wymieniam może coś mi polecicie też :P

 

I teraz najważniejsze pytanie... grafika dośc mocna jest... Zasilacz który wybrałem będzie wystarczał z zapasem mocy? I czy będę musiał mieć dodatkowe chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...