Skocz do zawartości
Ziutas

Medion Erazer x7817 md98186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Otóż tak jak w temacie, laptop posiada 2 dyski sata, ssd 128gb systemowy i hdd 1000gb na resztę rzeczy, ze względu na rozmiar dysku drugiego tam właśnie instaluje gry i przechowuję cały soft.

 

Problem polega na tym że gry zainstalowane na dysku drugim cyklicznie się przycinają co kilkanaście sekund, gra chodzi na pełnych detalach praktycznie cały czas 60 100 fps, i nagle delikatna przywieszka. Powiem szczerze że nie mam pojęcia o co chodzi, ponieważ ta sama gra zainstalowana na dysku ssd działa bez tych przycinek.

Zauważalne jest przez ułamek sekundy w momencie przycięcia iż dioda dysku zapala się na stałe tak jakby dysk miał problem z odczytem.

 

Próbowałem zmieniać parametry gry sterowniki, wrzuciłem nawet inny dysk jako ten drugi i problem cały czas występuje.

 

Powiem szczerze że ręce mi opadły. Może ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie jak temu zaradzić.

 

Pozdrawiam

post-15361-0-17852500-1362679629_thumb.jpg

Edytowane przez Ziutas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś jest nie tak z kontrolerem .

 

Z drugiej strony sprzęt pochodzi od mediona , nie wiadomo co tam i od kogo siedzi .

 

Jak możesz to podepnij tylko sam HDD ( bez SSD ) i sprawdź jak się będą gry zachowywać , będzie potrzebna reinstalacja systemu , ew. jego sklonowanie z SSD na HDD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...