Jump to content
Daniellson12345

Głośniki zarówno do TV, jak i komputera

Recommended Posts

Witam!

 

Jestem w trakcie urządzania sobie kącika multimedialnego i zastanawia mnie pewna dość istotna rzecz (z punktu widzenia finansowego), która się z tym wiąże.

 

Po krótce przedstawię plan. Mam komputer (kupiony w grudniu) i mam monitor z wbudowanymi głośnikami (właściwie to dopiero do mnie jedzie). Plan jest taki, by dokupić dekoder DVB-T i podpiąć go kablem HDMI do monitora. Pozwoli mi to oglądać telewizję nie włączając komputera. Planuję kupić głośniki (dość solidne). Planuję kupić kartę dźwiękową/DACa. I teraz... Czy istnieje możliwość by głośniki były jednocześnie podłączone do dwóch różnych źródeł, tj. komputera (odtwarzanie muzyki) i telewizora lub dekodera (monitora lub dekodera, oglądanie TV). Oczywiście nie chodzi mi o to, by w jednym czasie grały z obu źródeł. Idąc dalej, skoro i tak mam zamiar kupić kartę muzyczną/DACa to z uwagi na lepszą jakość dźwięku, wypadałoby zrobić połączenie (w przypadku TV) = monitor-dekoder-DAC. Czyli aby głośniki podczas oglądania telewizji również korzystały z karty dźwiękowej.

No i też dosyć ważne, czy to wszystko możliwe jest bez udziału komputera podczas oglądania TV (w sensie bez włączania go).

 

Czy jedyną możliwością jest albo korzystać z wbudowanych głośników w monitor albo dokupić drugi zestaw audio, specjalnie do TV? I czy wtedy (posiadając drugi zestaw głośników) mogę je podłączyć do DACa/karty muzycznej?

 

Jak to wygląda? Da się? Mam nadzieję, że napisałem dość zrozumiale Dołączona grafika Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprostszym rozwiązaniem (jak dla mnie) jest kupno wzmacniacza i przełączanie się pomiędzy źródłami. Do jednego źródła podpinasz przez RCA kompa, do drugiego dekoder i gra na jednych głośnikach. Dobry acz nie audifilski wzmacniacz dostaniesz spokojnie w okolicy 100 zł, kable RCA to grosze. Ja tak bym to zrobił, jak ktoś ma lepszy pomysł niech pisze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...