Skocz do zawartości
Daniellson12345

Głośniki zarówno do TV, jak i komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem w trakcie urządzania sobie kącika multimedialnego i zastanawia mnie pewna dość istotna rzecz (z punktu widzenia finansowego), która się z tym wiąże.

 

Po krótce przedstawię plan. Mam komputer (kupiony w grudniu) i mam monitor z wbudowanymi głośnikami (właściwie to dopiero do mnie jedzie). Plan jest taki, by dokupić dekoder DVB-T i podpiąć go kablem HDMI do monitora. Pozwoli mi to oglądać telewizję nie włączając komputera. Planuję kupić głośniki (dość solidne). Planuję kupić kartę dźwiękową/DACa. I teraz... Czy istnieje możliwość by głośniki były jednocześnie podłączone do dwóch różnych źródeł, tj. komputera (odtwarzanie muzyki) i telewizora lub dekodera (monitora lub dekodera, oglądanie TV). Oczywiście nie chodzi mi o to, by w jednym czasie grały z obu źródeł. Idąc dalej, skoro i tak mam zamiar kupić kartę muzyczną/DACa to z uwagi na lepszą jakość dźwięku, wypadałoby zrobić połączenie (w przypadku TV) = monitor-dekoder-DAC. Czyli aby głośniki podczas oglądania telewizji również korzystały z karty dźwiękowej.

No i też dosyć ważne, czy to wszystko możliwe jest bez udziału komputera podczas oglądania TV (w sensie bez włączania go).

 

Czy jedyną możliwością jest albo korzystać z wbudowanych głośników w monitor albo dokupić drugi zestaw audio, specjalnie do TV? I czy wtedy (posiadając drugi zestaw głośników) mogę je podłączyć do DACa/karty muzycznej?

 

Jak to wygląda? Da się? Mam nadzieję, że napisałem dość zrozumiale Dołączona grafika Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem (jak dla mnie) jest kupno wzmacniacza i przełączanie się pomiędzy źródłami. Do jednego źródła podpinasz przez RCA kompa, do drugiego dekoder i gra na jednych głośnikach. Dobry acz nie audifilski wzmacniacz dostaniesz spokojnie w okolicy 100 zł, kable RCA to grosze. Ja tak bym to zrobił, jak ktoś ma lepszy pomysł niech pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...