Skocz do zawartości
Preston81

LGA 1155 zestaw dla dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , napisałem w czyimś wątku , lecz pkt regulaminu mówi by się nie podpinać dlatego ten temat

mam 3,5 letniego syna który czasem lubi usiąść do kompa , jako że żal mi swojej maszyny postanowiłem złożyć mu coś specjalnie dla niego

może wydać się to śmieszne - dziecko 3,5 i komp ale takie ma zainteresowania i nie zamierzam mu w tym przeszkadzać , zdziwili byście się jak ogarnia temat:)

 

więc tak

panowie zdobyłem już monitor lcd 1440x900 natywna i gf9800 gt do zestawu, będzie to w budzie antec 300 i chciałbym włożyc tam mobo które podaliście w innym poście mianowicie Gigabyte GA-B75M-D3V co do proca to słucham uwag kompek do lekkich gierek dysk bedzie 1tb samsunga hd103sj, ramu kupie z 4gb tez nie wiem jakiego, system w7 64bit, jaki proc???, jak wypada ta zintegrowana grafa w porównaniu z gf 9800 gt pytam bo nie mam o tym pojęcia i jaki zasilacz byście do tego polecali ?? oraz proca? zasilacz raczej markowy skoro ma to działać w pokoju dziecka raczej buda będzie poza jego dostępem więc musi miec filtry antyprzepięciowe itp coś dobrego lecz żeby mnie finansowo nie zrujnowało :) zastanawiałem sie nad reanimacja s775 z jakimś c2d lub dc ale po co koszta podobne a czasem i wyższe a wydajność pewnie mniejsza w późniejszym czasie może inny procek się dołoży , a procek jaki mnie teraz interesuje to intel g860 lub g550 (jak z ich OC) z obiegu informacyjnego odnośnie sprzętu wypadłem jakoś 3 lata temu wiec nie mam pojęcia co wybrać być może ktoś zasugeruje zupełnie co innego jestem otwarty na propozycje moze odpuścić mobo z grafika mając 9800gt? nie wiem ...

 

dziekuje z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800 GT jest znacznie wydajniejszy niż integra.

Zamiast G860 - G2020, czyli jego następca.

 

RAM dowolny, najtanszy. Nie ma to znaczenia. Zasilacz TT Smart SE, ze względu na:

dobrą cene

modularne kable

duży wentylator 135mm

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMrG0MFXSUTI1MTMHUgZQbGJoaYDENYCoMEETIh7H6ihl5uQXJ4NsNASKGCLJGqKpRueTZEtyal4iyBIjM5CQkRGKwQboWowwREiyrLg0F2iZkrkFSKQosSTRP7sotRgoYmgEFfDNTC3OTE2uygOrM9KzAIqXZ!ckpoTnJBbnVQIFDZRqAWHWT8k*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o wymiane wentyla w zasilaczu?

btw jak z oc tego procka mozliwe jest jakies?

1. Jeżeli wentylator w zasilaczu rzeczywiście ma 135mm, to może powstać problem z ewentualną samodzielną wymianą, ze względu na niestandardowe rozmiary.

2. OC? Symboliczne, przez BCLK (o ~200MHz). W pełni odblokowanie do podkręcania są tylko procesory z literką K.

 

IMO warto by się zainteresować SSDkiem, chociażby takim Kingstonem V300 64GB - jest względnie tani, a komputer będzie zasuwał jak mała rakieta ;).

Ta technologia się sprawdza, zarówno w przypadku mojego 55 letniego tatuśka, jak i dziewięcioletniego kuzyna :D.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co mi po systemie na ssd skoro soft i np acc steama bedzie na 1tb hdd 7200 rmp?

nie mowie nie ale na chlopski rozum dla szybszego rozruchu windy nie bede inwestowac to ma byc dla 3,5 letniego chlopca Dołączona grafika buda schowana poza jego zasiegiem a z tym oc to mnie zmartwiles serio taka kaszanka?? btw procki z literą K jak to napisales mozesz mi podac jakis przykład czego mam szukac by sie czasem nie zbłaźnić w sklepie Dołączona grafika??

 

btw moze inny procek da rade pozniej podkrecic??

co do wentylatora w zasilce hmm nigdy mi nie padl ale skoro o tym mowicie takie rzeczy sie zdazaja mysle ze za ok 200 zl dostane cos dobrego jakis cooler master lub ocz na modularnym mi nie zalezy jeli to ma wplynac na cene antec 300 to dobra buda da rade tam wszystko logicznie pochowac.

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko szybszy rozruch windy....patrz mój syg..mam2 kompy, oba z ssd, gdzie ten drugi ma raptem 37.5gb użyteczniej przestrzeni. Mam na nim 2 gry ktore wg mnie powinny tam być ze względu na czasy dostępu itp, więcej się nie mieści..ale

Ale

Komfort używania głupiej przeglądarki(ff, chrome) niebo a ziemia do TRZECIEGO kompa(nie wymienionego w sigu, gdzie jest tylko talerzowiec. 7200 obrotów, F1 samsunga.

Raz,ze odpala się z 2-3 minuty(i minimum minute zamyka), 2 że muli jeszcze z 2 minuty po starcie(Windows OFC ten sam, win7 x64), odpalenie przeglądarki i jest ona gotowa po dziesięciu czy więcej sekundach. Niby niewiele, ale róznica względem SSD, gdzie wszystko powiązane z systemem i przeglądarki odpalają się w sek, jest po prostu powalająca.

Nie mówiąc już o tym, że jest tam jedna z gier instalowanych na kompach z syga...mmo...odpala się oczywiście dłużej, no i ląduję w czasie gry jako jeden z ostatnich na serwerze...

Jakikolwiek doczyt z powodu użycia swapa czy coś i jest ścina. Przy ssd tego nie ma...

Sam będę wymieniał bebechy w tym właśnie 3 kompie, dla syna też, bo jest już słaby. SSD tam trafi na pewno, może nie od razu, ale będzie. Nie będe dzieciaka katować...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do szybkości to ja nie narzekam na kilkuletni talerz, system wstaje tyle czasu co większość ssd chwali...

 

Wentylatory raczej się nie psują, a jakby w okresie gwarancji poszedł to wiadomo co robić. Jednak jakbyś po gwarancji uznał, że jest za głośny to już zostaje wymiana całości w wypadku niestandardowych wymiarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba szukac g2020 z literką K tylko kto mi umozliwi taki wybór ?:) chyba nikt i trzeba liczyc na fuxa ale tak czy owak taki procek do centrum multimedialnego tez sie nada jesli by okazal sie juz za slaby dla młodego :) tak wiec nie strzele sobie w stopę kiedy go kupię , jeszcze jedno pytanko odnosnie procka czy oba procki g2020 czy g860 podkrecaja sie tak samo miernie bo w sklepie g2020 nie ma natomiast g860 jest i wychodzi taniej niz g2020 na znanym portalu aukcyjnym... ?? czekac na g2020?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, myślałem że to po jakiś numerach seryjnych z literą K sie rozpoznaje jak kiedys w starszych prockach się szukało chyba było tak z e8400 ze była jakas lepsza rewizja do oc wypuszczona albo juz mi się myli

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kręcą się na z77 chyba tylko. A różnica w cenie płyty pozwala włożyć może nawet i3 mocny, który da znacznie wiecej.

Zarówno g2020 jak i g860 mają wydajność aż za dużą dla centrum mm, g2020 jest trochę mniej energochłonny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja :

 

zakupiłem G860 miałem dobrą cenę

mobo GA-H61MA-D2V - skusiło mnie usb 3.0 i dobra cena

GA 9800gt

dysk 500gb WD

ASUS 19" 1400x900

ANTEC 300

 

teraz do wyboru mam zasilacz albo :

 

corsair cmpsu -400cx

lub Be Quiet Straight Power BQT E5-350W

 

da rade ta 350tka?? na ten zestawik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...