Skocz do zawartości
pawelwro1

Komp 1100zł ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer ma być do internetu, tv online, praca biurowa...

Poskładałem 2 zestawy AMD i Intel w podobnej cenie.

Czy na zintegrowanych grafikach będą płynnie chodzić filmy 1080p?

Proszę o ocenę albo sugestie co zmienić

 

Na amd:

Dołączona grafika

 

Na Intelu:

Dołączona grafika

Edytowane przez pawelwro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel będzie wydajniejszy. Zintegrowana karta również.

 

To co bym zmienił to dysk twardy na większy. Te są 2,5", więc będą raczej wolne (5400 rpm). Warto dopłacić też te 50 zł do większej pojemności:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__8/id_produktu__4172/__Dyski_Twarde_HDD_WD_Caviar_Blue_500GB_16MB_Cache_S_ATA_3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymienionych zastosowań wystarczy G2020, filmy 1080p będą działać.

Płytę zmień na MSI B75MA-E33. Ma sata3 obsługiwane przez chipset, usb3.0.

 

Za zaoszczędzone 200zł na cpu + 170 na HDD możesz kupić SSD, np M5S 128GB Plextora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H264 do profilu używanego na bd będzie działać ładnie. Ale ponad to już nie gwarantuję, chociaż są spore szanse, że procesor da radę i dopiero na h265 się podda.

Jeśli nie zależy ci na wyższych profilach to nawet g1610 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zmieniony już na 3,5" [przeoczenie w konfiguratorze xD]

Zmieniłem na procek G2020 i ta płytę główną na MSI

[dzięki Klaus za naprowadzenie mnie na niższe modele intela bo zawsze myślałem że to jest badziewie a tu zong xD]

Zrezygnowałem z ssd bo zestaw ma się mieścić w 1000zł

Obudowę biorę najtańszą z usb z przodu jaką mają w proline choć jeszcze pooglądam inne...

 

Na teraz zestaw wygląda tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę biorę najtańszą z usb z przodu jaką mają w proline choć jeszcze pooglądam inne...

 

Nie wiem co to za obudowa ale sądzę, że nic pewnego na szybko w google sprawdziłem i nic o niej nie znalazłem. Miałem tacensa za 90zł i musiałem wymienić bo wpadała w drgania które były wkurzające i nie tylko Ja tak miałem w przypadku taniej/niesprawdzonej obudowy. Ale jak chcesz Dołączona grafika. Jak nie brutus to np taka sprawdzona sporo mniejsza ( http://proline.pl/?p=FTD+CORE+1000 ) Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego fractala, jest bardzo dobrze wykonana i posiada dość nietypowe rozwiązania w środku :) o niebo lepsza o tacensów, brutusy też nie grzeszą jakością za to posiadają sporo ciekawych rozwiązań z droższych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...