Skocz do zawartości
WillowHMX

Jaki zasilacz do tego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Planuję zakup następującego zestawu:

-procesor: Intel Core i5 2500K

-karta graficzna: MSI CUDA GTX 660 Twinfrozr III 2GB OC

-cooler CPU: SilentiumPC Fortis HE1225

-płyta g(ł)ówna: MSI Z77A-GD55

-napęd: LiteOn iHAS124-04

-dysk twardy: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM003

-RAM: Nanya Elixir Generic, 8GB 1333 MHz DDR3

-obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

-monitor: BenQ GW2250M.

 

Planuję podkręcać procka do 4400-4500 MHz.

Przeznaczeniem kompa będą przede wszystkim gry.

 

W zestawach proponowanych zazwyczaj podany był Corsair CX600M. Był na ten temat komentarz, że proponowane zasilacze są niepotrzebnie za mocne.

Uważacie, że ten zasilacz rzeczywiście będzie potrzebny, czy lepiej kupić CX500M lub nawet CX430M? Coby nie patrzeć, różnica w cenie jest - i to niemała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet fortron hexa 400W wystarczy na upartego. Dlaczego bierzesz starego 2500k i dosyc droga plyte? Podaj ceny tych komponentow ktore wybrales i jaki masz budrzet, troche sie pozmienia i bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 2500K, bo według wszystkiego, co przeczytałem, zaspokoi moje potrzeby i nie widzę sensu kupowania 3570K.

 

Tę płytę wybrałem ze względu na USB 3.0 na obudowie i dobre osiągi w testach, myślałem też nad słabszym modelem Z77A-G43, ale wszędzie piszą o słabej sekcji zasilania i marnych wynikach OC.

Asrock P67 polecany zawsze do 2500K nie ma USB 3.0 na obudowie i ponoć ma tendencję do grzania się.

 

Generalnie jedyny dylemat, jaki teraz mam to właśnie płyta główna oraz zasilacz.

 

Jeżeli chodzi o ceny komponentów(bez zasilacza), to:

2500K + GD55: 1254 zł

MSI GTX660: 845 zł

Barracuda 1 TB: 265 zł

LiteOn: 66 zł

RAM: 145 zł

Obudowa: 199 zł

Monitor: 483 zł

Cooler: jeszcze nie teraz

 

Razem wychodzi: 3267 zł

 

Na wszystko chciałem wydać ok. 3500 (i tyle by wychodziło z CX600M), ale po co, skoro można taniej, kupując adekwatny zasilacz, stąd moje pytanie.

 

EDYTA: oczywiście chodzi o USB 3.0 na obudowę.

Edytowane przez WillowHMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K jest 50 za tansze ale w wyzszym procesie technologicznym przez co bardziej sie grzeje i wymaga mocniejszej sekcji zasilania zeby zrobic to legendarne 4,5 ghz.

3570K ma troche wydajniejszy rdzen, mniej pradu bierze i nie potrzebuje takiej mocnej sekcji zasilania jak 2500K Pozatym 3570K nawet na tym 4,4 ktore zrobi bez problemu na MSI G43 bedzie odrobine lepszy niz 2500K na 4,5ghz. Ewentualnie wez G45. Z zasilaczy bym szedl glownie w cene: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-sli-psu-p1-450s-x2b9-419031/ . wystarczy bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K jest 50 za tansze ale w wyzszym procesie technologicznym przez co bardziej sie grzeje

No właśnie z wszystkich porównań wynika, że to 3570K się bardziej grzeje i to jest m. in. jeden z powodów, które kierują mnie w stronę 2500K.

Mówicie, że rzeczywiście lepiej wziąć tego 3750K?

 

@Klaus: nie szukam oszczędności na siłę, tylko się pytam, czy 600 W jest naprawdę konieczne do tego zestawu, bo nie skąpię aż tak bardzo, tylko jeśli nie ma potrzeby wydawania tych 50 zł dodatkowych, to po co? Nie znam się na zasilaczach, a ktoś twierdził, że 600 W to za dużo, dlatego się o to pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten gtx 660 wlasnie tyle potrzebuje;)

 

To nie tak ze sie bardziej grzeje tylko jest tak zaprojektowany zeby mial problem z odprowadzaniem ciepla i nie krecil sie za wysoko ( chyba po to zrobili ten myk... )

W kazdym razie wydziela mniej ciepla tylko gorzej ja odprowadza. Odradzam ci 2500K, przeczytaj dobrze o 3570K. Co do zasilacza to na tyf forum jakis kult panuje, polecane sa zasilacze 2 razy mocniejsze niz wymagane, Ten twoj zestaw po OC nie pociagnie wiecej z 12V niz 300W.

Edytowane przez dw10
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to mi trochę rozjaśniło.

 

To co powiecie na taki zestaw:

-procesor: Intel Core i5 3750K

-karta graficzna: MSI CUDA GTX 660 Twinfrozr III 2GB OC

-cooler CPU: SilentiumPC Fortis HE1225

-płyta g(ł)ówna: MSI Z77A-GD55

-napęd: LiteOn iHAS124-04

-dysk twardy: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM003

-RAM: Nanya Elixir Generic, 8GB 1333 MHz DDR3

-obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

-monitor: BenQ GW2250M.

-zasilacz Corsair CX430M

 

Zmiany pogrubione.

Razem wychodzi 3485 zł(bez coolera, który dokupię później), czyli mieści się elegancko w budżecie Dołączona grafika

Edytowane przez WillowHMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle potrzebuje czyli jednej wtyczki. Caly zestaw twoj po OC pociagnie 300W z malym hakiem z lini 12V a tu o nia sie rozchodzi.

 

Skończ się błaźnić. GTX660 ma dwa złącza zasilania pci-e. Dlaczego wciskasz komuś kit, że wystarczy zasilacz z jedną wtyczką?

 

Nie panuje żaden kult. Jak różnica w cenie pomiędzy zasilaczem o mocy ok 450W z lichym okablowaniem a 600W z dobrym okablowaniem wynosi 50zł, będe polecał ten mocniejszy.

 

CX430M też ma jedną wtyczkę pci-e.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepniesz, zajmując tym dwa molexy, robiąc bajzel w przewodach.

Przewodów dołączonych razem z kartą używa się, gdy posiadanemu zasilaczowi brakuje wtyczek. Kupowanie zasilacza nie posiadającego odpowiednich przewodów jest trochę nierozsądne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ się błaźnić. GTX660 ma dwa złącza zasilania pci-e. Dlaczego wciskasz komuś kit, że wystarczy zasilacz z jedną wtyczką?

 

Przyznam sie bez bicia, ze nie mialem tej karty w rece ale jesli wierzyc zdieciom na kilku dosyc wiarygodnych portalach karta ma jedna wtyczke 6 pin.

 

Nie mowie ze lepiej nie miec wiecej wtyczek niz miec wiecej niz potrzeba ale raczej sprzet nie bedzie szybko zmieniany a autorowi tematu chodzi o przyciecie kasy i w tym konkretnym przypadku lepiej wziac zasilacz ktory podola i miec 100 w kieszeni. Swoja droga po co komu teraz molexy...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, ta karta MA jedną wtyczkę 6-pinową.

Dołączona grafika

 

źródło: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_660_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0%2C5

 

Czy w tej sytuacji wystarczy ten CX430M? Raczej nie planuję w tym zestawie niczego więcej poza coolerem CPU, ew. wentylami na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...