Skocz do zawartości
skubielec

Wybór podzespołów do 1500-1600 (5 komponentów)

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze, jako że już kiedyś pomogliście mi w dokonaniu wyboru to pozwolę sobie poprosić Was serdecznie o jeszcze jedną pomoc.

 

Nie przedłużając przedstawię moją prośbę do Was.

 

Potrzebuję Waszej fachowej porady w dobraniu kilku komponentów do nowego zestawu.

Na chwilę obecną posiadam już nową obudowę bez zasilacza pozwalającą na instalację płyty głownej w pełnym wymiarze ATX.

Posiadam także dysk twardy 500GB którego użyję głownie do przechowywania danych.

Posiadam także dwie nagrywarki DVD jedna ATA druga SATA (obie zamierzam używać w nowym zestawie).

Posiadam nowy procesor na start, jest to: Intel Pentium G860 3.00 GHz BOX (jest to mój procesor na start i do niego proszę dobrać poniższe elementy, w późniejszym okresie planuję wymianę procesora na i5 lub i7).

 

 

Potrzebuję Waszej porady w kwestii:

 

1. Płyta główna pod Socket 1155 (nie znam się na chipsetach dlatego Was proszę o poradę w tej kwestii. Moje wymagania odnośnie płyty: powinna obsłużyć powyższy procesor oraz w przyszłości serię i5 oraz i7, min. 4xUSB2.0, 2xUSB3.0, min. 2xPCI, obowiązkowo jedno złącze IDE ATA).

 

2. Pamięć przewiduję na start 8GB (nie wiem czy lepiej 1 kość 8 GB czy 2 po 4GB, zdam się na Wasze rady).

 

3. Dysk SSD na system, myślę ze 120-128 GB (aczkolwiek na 64 też się zmieszczę, ważne żeby technologia była wysoka czyli SATA 3 zdaje się, żeby potem tego dysku już nie wymieniać. Płyta główna powinna w pełni obsłużyć technologię tego dysku).

 

4. Karta grafiki (jako że osobiście prawie wcale nie gram w gry to moimi wymaganiami wobec karty grafiki są: bardzo komfortowe oglądanie filmów HD zarówno z DVD jak i w jakości HD na Youtube np., poza tym komputer będzie służył do internetu głownie więc te wymagania nie są wysokie względem karty, niemniej praca ma być komfortowa). Karty grafiki nie przewiduję zmieniać szybko, ale kiedyś oczywiście tak.

 

5. Zasilacz ATX (jako że na zasilaczu także nie bardzo się znam to wymagam jedynie aby komfortowo obsłużył powyższe rzeczy i miał zapas na przyszłościową wymianę na procesor serii i5 lub i7 oraz może jeszcze trzeci dysk twardy), ważne aby był markowy, solidny i posiadał ten certyfikat 80 PLUS.

 

 

BUDŻET: generalnie 1200-1300, oczywiście jak wyjdzie koło 1500-1600 to płakał nie będę i dołożę do lepszych komponentów.

 

 

Przepraszam za tak długi post, mam nadzieję że ktoś dotrwał do końca.

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

Będę wdzięczny.

Edytowane przez skubielec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O IDE ATA zapomnij. Nie ma opłacalnych płyt z tym złączem.

Jaktra graficzna wystarczy ta z G860.

SSD Plextor M5S 128GB.

Ram dowolny, byle tani. Może być 1x8GB. Przy 8GB bezwzględnie wskazany system 64 bit.

Zasilacz: Fortron Hexa 400W, Corsair CX430(m), można też Fortrona 300-350W z certyfikatem Gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nagrywarkę na ATA sprzedaj i kup nową (60zl), ponieważ tak jak wyżej nie ma opłacalnych płyt z tym złączem, a przejściówki z reguły nie działają:

Lite-On iHAS124-04

Grafika wystarczy zintegrowana, jeśli jednak w coś tam grasz to napisz ewentualnie w co i jakich detali oczekujesz czy po prostu chcesz co najlepsze w tym budżecie?

ssd: Plextor M5S 128GB

Płyta każda na B75 będzie okej, oczywiście ten chipset nie oferuje podkręcania, propozycja MSI B75A-G43

Zasilacz to zależy czy w końcu będzie jakaś grafika potrzebna?

Ram 1x8GB 1333/1600mhz CL9 jak najtańszy ;) Nanya Elixir Generic 8GB 1333 MHz , GoodRam 8GB 1333 MHz

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jeżeli chodzi o ATA to faktycznie zrezygnuję.

Co do gier to na PC ja bardzo mało gram, od grania mam konsolę.

Czasami jakaś strategia RTS typu C&C.

Chciałbym jednak jakąś kartę graficzną tam zainstalować, nie wiem, jakieś takie mam odczucie że ta zintegrowana nie bardzo sobie jednak poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...