Skocz do zawartości
pierotez

Corsair CL11

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem w posiadanie kości Corsair Performance 8GB/CL11. Potrzebowałem więcej ramu, cena okazyjna, brałem bez namysłu.

Po czasie okazało się że jest ona cl11 a nie cl9 Dołączona grafika A wszędzie przestrzegali mnie tylko nie cl11! Jest to kość z serii Value a więc zdaje się bez modułów XMP.

Ciekawi mnie czy uda się je 'przerobić' na cl9?

Druga sprawa to pytanie czy odpali na chipsecie G41 (s.775 i ddr3)?

http://www.corsair.c...m1a1600c11.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki michał, płyta na pewno obsługuje 1333 po OC (przestawieniu w biosie) ale czy pójdzie 1600 nie pamiętam. Płyta ta: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p5g41t-m-lx2-gb-si-279590/. A nie dałoby się z niej zrobić 1333/cl9?

A jak ogólnie z opóźnieniami cl11 - straszny muł będzie czy nie zauważę różnicy? Komp do obróbki 2d i office, nie do gier.

Na marginesie niedługo zmiana na s.1155 ale jeszcze nowej płyty fizycznie nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważysz różnicy. Możesz spróbować przy 1333 zmniejszyć opóźnienia na cl9 - powinno działać.

edit: W specyfikacji jest napisane, że pójdą na 9-9-9-24 przy 1333MHz.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuna chłopaki, takie rzeczy karzecie mi robić. Jak czytam o update biosu w asusach po necie to rzygać się chce Dołączona grafika

CPUZ pokazuje American Megatrends, versia 0604 a więc troche do tyłu, eeeh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...