Skocz do zawartości
mpczy

Zestaw do pracy + weekend :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym Was prosić o pomoc/ocenę poniższego zestawu.

Komp ma mi służyć do pracy (głownie AutoCad 2008LT, program Instalsoft oraz pakiet biurowy). Wszystko na raz i po kilka otworzonych plików.

Wymagania Instalsoftu:

  • system MS Windows 7, Vista, XP
  • procesor dwurdzeniowy o częstotliwości zegara 2GHz
  • 2GB pamięci RAM dla Win XP oraz 3 GB dla Win7 lub Vista
  • minimalna rozdzielczość monitora 1280x1024
Na weekend chciałbym trochę na nim tez pograć (m.in. Forza Motorsport, ET Simulator 2, NFS, itp).

 

Na chwile obecna mam laptopa HP Compaq 8710p i szczerze to już ciężko wyrabia. Ja również jak słucham wiatraka przez 8 godzin...

Trochę czasu posiedziałem na forum czytając o zestawach bo kompletnie się na sprzęcie komputerowym nie znam Dołączona grafika i oto co mi się umyślalło.

Ogólnie to chciałbym to wszystko schować w malej obudowie, a wiec:

 

- Procesor Intel Pentium G2020

- Płyta główna MSI B75MA-E33

- Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7750 1024MB DDR5/128bit

- Pamięć Nanya Elixir Generic 8GB 1333MHz

- Dysk SSD Plextor PX-128M5S (pewnie dodam tez

- LiteOn iHAS124-04

- Zasilacz Fortron HEXA 500W

- Sharkoon MS120 / MS140

- system do tego, tylko nie wiem jaki (żeby AutoCad poszedł)

- monitor ok 19", najlepiej używany i tani

 

Nie chciałbym przekroczyć 2000zl za wszystko

 

Teraz kilka pytań do tego:

 

1. Czy to w ogóle zmieści mi się w tej obudowie?

2. Czy w przyszłości na tej płycie będę mógł wymienić na lepszy procesor i kartę?

3 W przyszłości chciałbym do płyty podłączyć jeszcze HDD, jest to realne?

4. Czy programy, na których pracuje poszłyby bez grafiki Radeon? Sorki jeśli to głupie pytanie, ale serio nie wiem...

5. Ogólnie to potrzebuje czegoś cichego i tak starałem się dobrać podzespoły. Czy faktycznie będzie cicho?

 

Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy poza grami będą działać na iGPU.

Będziesz mógł wymienić cpu i grafikę. Płyta ma jednak ten feler, że gniazdo procesora jest blisko slotu pci-e x16, trudno może być dobrać lepsze chłodzenie niż boxowe.

Jeśli chcesz kupować HD7750, pomyśl nad HD7770, nie jest dużo droższa od hd7750 DDR5.

Do obudowy wejdzie wszystko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"trudno może być dobrać lepsze chłodzenie niż boxowe."

 

Czy to znaczy ze nie wiadomo czy się zmieści jakieś dodatkowe chłodzenie procesora, np "scythe"?

Zakładając prace tylko biurową to czy będę potrzebował dodatkowego chłodzenia, czy obudowa z wiatrakami sobie poradzi?

Generalnie chce żeby w cicho było...

 

No i jaki system na tym wszystkim... może być XP? Pytam bo nie wiem czy AutoCad 2008LT można zainstalować na 64...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z g2020 box poradzi sobie i będzie dość cicho (może być wymagana konfiguracja wentylatora cpu w biosie).

Jak chciałbyś i5, wentylator może się już mocniej rozkręcać.

 

Linkowany wyżej giguś ma lepiej umiejscowioną podstawkę procesora.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak na razie to najbardziej mnie martwi ten AutoCad.

Czy jak go postawie na Virtual XP na W7 to będzie to znacznie wolniej chodził od postawionego na W7??

Bo jak instalacja nie pójdzie to innej opcji nie widzę... tylko czy w ten sposób wykorzystam te wszystkie podzespoły...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym cięcie od zasilacza http://allegro.pl/pr...3104427854.html

ssd http://www.morele.ne...37a-60g-534180/

gpu na 7750/6670 ddr5

cpu na G1610...

 

ludzie piszą, że autocad2008lt odpali na win7x64 http://www.sevenforu...t-win7-x64.html

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy, dzięki, ale nie za bardzo chce zmniejszać wydajność kompa... porostu zakup grafiki odciągnie się w czasie niestety...

oby z tym AutoCadem 8L poszło bez problemów, zapytałem bo wole dmuchać na zimne Dołączona grafika

chciałem jeszcze zapytać czy do tej płyty mogę podłączyć dodatkowo dysk HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo różnice są oczywiste... laptop droższy, mniejszy ekran, słabsza k. graficzna. Z innych wad to jak w każdym lapku: ograniczona możliwość rozbudowy itp. temperatury w stresie... z zalet mobilność, energooszczędność...

Jeśli mobilność to priorytet to oczywiście wybór powinien paść na laptop, a jeśli nie... tu musisz zdecydować sam co ci jest potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie priorytet to wydajność, a ze nie znam się aż tak na komputerach dlatego pytałem o porównanie i dzięki za odpowiedz.

jak wspomniałem laptopa już mam i nie mam zamiaru się go pozbywać, po prostu nie chce na nim pracować 8h bo mi uszy odpadną...

różnice typu mobilność i energooszczędność są raczej oczywiste... Dołączona grafika

powiedz mi proszę jakie rozwiązanie zastosować by do obudowy Sharkoon MS120 czasami podłączyć dysk zewnętrzny HDD (tylko nie wiem czy 2,5" czy 3,5"...) a wypiąć SSD. kieszeń chyba odpada bo w obudowie na zewnątrz jest tylko miejsce na napęd optyczny, które wykorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, temat zakupu sprzętu z przyczyn ode mnie nie zależnych się trochę przeleżał, ale teraz już muszę go kupić

proszę Was w wsparcie Dołączona grafika

 

1. Procesor Intel Pentium G2020
2. Płyta główna Gigabyte GA-B75M-D3H  - będzie W7 64bit na stałym dysku SSD, a czasami chce dodatkowo podpiąć dysk HDD tez z systemem (nie wiem jeszcze jakim) i mieć wybór systemu podczas uruchamiania. czy ta płyta obsłuży taka konfiguracje?
3. Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 OC
4. Pamięć GoodRam 8GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 SODIMM -  generalnie najtańsza, bo ceny ram'u ostro skoczyły...
5. Dysk SSD Plextor PX-128M5S
6. LiteOn iHAS124-04

7. Obudowa Aerocool QS-202SE - jedyna "w miarę" mala z zasilaczem na dole

8. Zasilacz  - wiem, ze zestaw prądożerny nie jest, ale będzie pracował 8-10 godzin dziennie. czy w związku z tym modulowana moc ma być większa żeby się nie przegrzewał? chciałbym żeby było CICHO i stabilnie. z tego co przeglądałem to polecane sa: Aerocool VP-450, Fortron HEXA 500W, OCZ StealthXStream 2 500W.

 

Jak zawsze, będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moc ma być większa żeby się nie przegrzewał? chciałbym żeby było CICHO i stabilnie. z tego co przeglądałem to polecane sa: Aerocool VP-450, Fortron HEXA 500W, OCZ StealthXStream 2 500W.

Potrzebujesz zasilacz o wysokiej sprawności a nie dużej mocy.

 

Poszukaj czegoś z certyfikatem 80 plus "brązowym". 400W wystarczy, byle miał wtyczkę pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za odpowiedz!!!

W miarę rozsądnej cenie to znalazłem XFX ATX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU z chyba dobra linia 408W i wtyczka PCI-E 8-pin (6+2). Właśnie... czemu ta wtyczka jest wymagana?

 

Jako ze obudowa QS-202SE nie ma żadnego wiatraka planuje zakup wiatraczków Zephyr 140przod/120tyl. Czy płyta GA-B75M-D3H ma możliwość regulacji prędkości obrotowej wiatraków? Ile maksymalnie mogę ich podpiąć pod tą płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z ciebie leń nawet ci się z google nie chciało skorzystać:

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b75m-d3hrev_10/specs/

 

 

1 x złącze wentylatora procesora

 

1 złącze wentylatora systemowego

 

Inteligentne sterowanie prędkością wentylatora procesora/systemu

 

 

oba są 4 pinowe.

 

dodatkowo w instrukcji napisali: The speed control function requires the use of a fan with fan speed control design - czyli wentyle muszą być 4 pinowe.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...