Skocz do zawartości
Rothith

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Moje aktualne podzespoły:

 

- Procesor: Intel Core2Quad Q6600@2.4 GHz

- Karta Graficzna: GeForce 9500GT 1GB DDR2

- Płyta główna: Gigabyte GA-EG31MF-S2

- RAM: 4GB DDR2

- Zasilacz: No name 400W

- Obudowa: iBox Lion 604b

 

Planuję w najbliżyszym czasie zrobić modernizację tego komputera aby móc pograć w jakieś nowsze gry w rozdzielczości FullHD.

Myślałem nad:

- Radeon HD 7770

- OCZ CoreXStream 500W

lub poczekać na:

- Radeon Hd 7790

 

Niestety mój procesor nie jest pierwszej świżości i myślę że będzie ograniczał grafikę, ale OC nie będę mógł raczej robić z uwagi na płytę główną posiadającą 4 sekcje zasilania.

W dodatku już teraz podczas 100% obciążenia, temperatury podchodzą do 70st. na 2 pierwszych rdzeniach i 60 na kolejnych dwóch.

Czym spowodowana jest ta różnica - nie mam pojęcia.

VCore procesora to 1.14.

Czy opłaca mi się kupić wymienione karty, oraz jak bardzo musiałbym podkręcić procesor, żeby nie ograniczał grafiki?

Na zakupy mam około 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał do początku kwietnia , MSI deklaruje że ich HD7790 będą stały 500pln , na dzień dzisiejszy od Cluba za 500 http://www.redcoon.p...tmc=7790&xtcr=1 , inni być może również szybko zejdą z ceną http://techplanet.pl...ry-3,37781.html , jest szansa że wyrwiesz któregoś 7790 poniżej tej kwoty

 

tylko OC cpu wskazane , jeżeli bez oc procka to raczej maks dałbym HD7770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej minimalnej wartości próbować podkręcić CPU?

3.0GHz powinno według mnie wystarczyć, ale myślę że temperatura nie pozwoli na takie coś. :/

Może chociaż 2.8GHz wyjdzie....

Edytowane przez Rothith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...