Skocz do zawartości
::snoopy::

Problem z dźwiękiem czy wadliwa jest k.zintegrowana

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam komp jak w podpisie czyli płyta główna Asrock P67 Pro3 b3 z dźwiękówka Realtek ALC892. Namierzyłem wreszcie pewien problem który doprowadzał mnie do frustracji, potestowałem i posprawdzałem co się dało. Jestem troche staroświecki i konserwatywny i słucham troche muzyki z winyli. Gramofon podpięty do mixera a ten do kompa w Line-in z tyłu. W tej sytuacji gdy sygnał wysterowany blisko 0dB na mixerze to w lewym głośniki słychać trzeszczenie/chrupanie gdy muzyka się rozkręci. To nie wina wkładki, gramofonu, płyt ani rutera blisko stojącego, ani kabla, sytuacja jest powtarzalna. Z tyłu do Mic-in też smaży. Co ciekawe problemu nie słychać gdy do mixera podepnę telefon.

Problem znika gdy podłącze wyjście z mixera do Mic-In z przodu obudowy kompa ale nie chce mieć tego kabla wpiętego na stałe z przodu ani podłączać/odłączać.

Czy mam uszkodzoną wadliwą integrę na płycie czy ten typ tak ma? NIe mam pod ręką innej dźwiękówki do przetestowania.

Tak czy siak chodzi mi po głowie zakup przyzwoitej dźwiękówki tak do 300zł mógbym przeznaczyć, poczytawszy co nieco odpowiedni dla mnie będzie Asus Xonar DX na PCI (Na PCI-E albo sie nię zmieści albo totalnie utrudni chłodzenie grafiki). Jeśli tylko niebyłoby na nim tego poblemu to chętnie bym kupił. Ważne żeby karta miała wyprowadzenia na front panel tak jak xonar dx.

W sumie to olewam ten problem (chociaż chciałbym wiedzieć dlaczego tak jest) bo i tak chcaiłbym cieszyć się lepszym dźwiękiem. Winyl z integrą to troche jak pięćdo nosa. Ale nie polecajcie mi żadnych wzmacniaczy bo nie mam na to miejsca. Audiofilem nie jestem ale głuchy też nie więc szukam czegoś rozsądnego.

 

Jak macie jakieś rady lub sugestie to pisać śmiało bo chyba mnie poniesie i kupie tego xonara DX dziś. Musi być na PCI, nie wiem kiedy to złącze zniknie z płyt głównych, narazie platformy nie planuję zmieniać.

 

Edit: No to zamówiłem. Na wtorek ma być, a w środe może bedą pierwsze testy.

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie to. Jeśli miałbym problem z uziemieniem to cały czas coś by "bzyczało" albo występowały inne przydźwięki. Gramofon uziemiony do mixera. Problem dotyczy nieporządanych dźwięków podczas odtwarzania, mam nadzieję że nowa karta go rozwiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...