Skocz do zawartości
Włodi

GT 610 wywala bluescreen z nvlddmkm.sys

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nie dawno tę kartę, wybrałem najtańszą, żeby mieć na podmniankę do przyszłej pracy jako serwisant. Włożyłem sobie ją do swojego kompa z którym wszystko było do tej pory ok, żeby się nią "pobawić". Nie wiem czy to kwestia tego, że zacząłem ją kręcić Afterburnerem (karta jest od MSI) bo wcześniej chyba nic się nie działo , albo zbyt krótko testowałem, żeby zdążyło się coś stać. Zaczął wywalać niebieski ekran z nvlddmkm.sys, czyli w zasadzie ze sterownikiem i to praktycznie tylko w sytuacji gdy zostawię go na jakiś czas do momentu aż zgaśnie monitor (po 10 minutach mam ustawione w windowsie). Wtedy ruszam myszką, żeby go wzbudzić i w tym momencie widzę jak zaczyna zrzucać pamięć fizyczną na niebieskim ekranie i komputer oczywiscie sie resetuje. I tak się zdarza raz na około 10 takich wzbudzeń - nie zawsze. Zdarza sie, że ten sam BSOD wyskoczy podczas uruchamiania systemu gdy wskakuje "pulpitowa" rozdzielczość i monitor na chwilę gaśnie.

 

Zauważyłem też, że gdy uruchamiam komputer wciskając power, raz na jakiś czas monitor w ogóle nie wstaje, system się nie ładuje, słychać dysk i wentylatory i światełka na klawiaturze. Pomaga wyłączenie i właczenie komputera przytrzymujac power i wtedy nagle się uruchamia jakby nigdy nic.

 

Ciekawe bo karta jest nowa. Nic poza podkrecaniem z nią nie robiłem. Dzieje się to nawet na świeżym systemie. Sterowniki najnowsze i myslę, że takie jaja nie powinny się dziać z winy wersji sterowników. Zasilacz niby radził sobie z GTX280 bez żadnych niestabilności wiele lat i działał też normalnie na tych samych sterownikach.

 

Jeszcze dodam, że mam to podłączone przez HDMI.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez OC też wywala. Podkręcałem ostrożnie co 10Mhz. Testowałem za każdym razem MSI Kombustorem, testem PhysX. Jak czegoś było za dużo wywalał się w jednym miejscu (na fladze). Gasł monitor, pomagał tylko hard reset. Ale po obniżniu o te 5-10Mhz z powrotem przechodził ten test i dalej było już stabilnie. Tym sposobem pamięci pozwolił mi wykręcić jedynie z 500Mhz na 580Mhz. Rdzeń poczatkowo puściłem z 810 na jakieś 925, po czym przejechałem 3DMarkami czy nic sie nie dzieje (już wtedy były te bsody). Tempoeratura nie przekraczała 70st (na stock sięgała do 68st). Ostatecznie udało się osiągnąć 1030Mhz na rdzeniu z tym, że Throttling zniżał ją do 999Mhz. Wg. mnie to dużo bo prawie brakło skali w Afterburnerze, ale wszystko chodziło stabilnie. Przejechałem go na tych azegarach wszystkimi 3DMarkami od 2000 do obecnego 2013 i ani razu sie nie wywalił w trakcie, nie było artów. Temperatura sięgała max 72-73st z tym, że wentylator ciut szybciej musiał nadrabiać. Pomyślałem więc, że jest ok. Wynik w 3DMark 11 skoczył z 601 na 724, więc nawet udało sie znacznie pobić rekord w ORB-ie. I sam nie wiem czy to wina podkręcania. Z drugiej strony producent wyraźnie zachęca do kręcenia tej karty, logo Afterburnera na pół opakowania, więc dlaczego miałbym tego unikać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, borykam się z tym samym problemem od 2 miesięcy. Mam 9600GT, sprzęt jak w sygnaturce. Wywala mi BSOD nvlddmkm.sys na Win7x32 podczas cold boota lub wznawianiu z uśpienia. Zawsze monitor gaśnie po ładowaniu się systemu i w tym momencie bluescreen i reset, po którym komp odpala się już normalnie (oczywiście pomijam naprawianie systemu które włącza się ale nic nie naprawia). Co ciekawe nigdy nie wywala podczas resetu czy też warm boota. Pełno tego problemu na zagranicznych forach, jednak rozwiązania brak. Testowałem różne wersje sterowników, działa w porządku porzadku na Forceware 260 i chyba na najnowszych betach. Ale do nie wiem czemu wywala się na całej serii nowych driverów? Testowałem już ram kompa, każda kość z osobna, testowałem furmarkami, video stress testem, prome, ortosem, wyłączałem wszystkie peryferia i nadal to samo. Ponoć gaśnięcie monitora jest normalne: http://support.microsoft.com/kb/2721719

Co ciekawe od jesieni miałem problem który objawiał się tym, że zawsze załączał mi się dodatkowy ekran, pomimo że mam jeden monitor - mysz uciekała poza obszar pulpitu. Po któryś driverach to ustało, ale zaczął wywalać się ten BSOD. 

Karta jest fabrycznie podkręcona, nic w kompie nie mam kręcone, wszystko na default.

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...