Skocz do zawartości
Knopper

Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 a 1333MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Wygralem na aukcji okazyjnie 8GB pamieci RAM (2x4GB), w opisie wynika ze sa to pamieci Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9. Otrzymalem inne pamieci z taktowaniem 1333MHz, roznia sie tez napieciem, wdl sprzedawcy pracuja na napieciu 1.65v a moje 1.5v. Czy jest sens zawracac sobie glowe wymiana pamieci? Czy bede w stanie odczuc roznice uzywajac komputer do przegladania facebooka i sporadycznego grania w Battlefield 3 i lekkiego OC? Moj sprzet to:

procesor i5 3470

plyta glowna msi z77a-g43

karta graficzna msi hd 7870

ram Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 2x4GB

dysk WD 320gb

zasilacz Corsair TX650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pamięci nie ma za bardzo sensu - pomiędzy 1 333 mhz a 1 600 mhz nie ma żadnej różnicy , obecne procki nawet nie reagują na taktowanie CPU .

 

W sumie dobrze że dostałeś pamiątki pracujące na napięciu 1,5 V , są bezpieczniejsze dla kontrolera pamięci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki nie reaguja na taktowanie cpu? ;-)

 

Jesli nie chce ci sie uzerac ze sprzedawca to sobie zostaw. Jesli czujesz niedosyt to ustaw w biosie recznie 1600mhz. Kazde pamieci 1.5v pojda na takim taktowaniu. Roznicy nie zauwazysz tak czy siak, jest to raczej sztuka dla sztuki :P

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaka to dokładnie jest pamięć ale mam coś podobnego, moje mają profil xmp który należy wczytać i chodzą na 1600 1,65v, można też manualnie ustawić. Zobacz w cpuz czy nie masz tak jak ja.

post-182751-0-12846500-1366013116_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc, jesli nie widac roznicy zostane jednak przy tych kosciach co mam. Skoro przy napieciu 1,5v pracuja na 1333MHz to do 1600MHz podciagne sobie recznie i problem z glowy Dołączona grafika

Edytowane przez Knopper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...