Skocz do zawartości
SuWaK

Poraz kolejny krecenie Athlona 1700+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam slynnego cudownego do overclockingu Athlona 1700+ i plyte glowno (gowno) Shuttle AK31 Award z chipsetem VIA KT266A. :D

Zaczolem sie niedawno interesowac podkrecaniem i dzis zaczolem...

W biosie zwiekszylem mnoznik na maxa tzn 14x a taktowanie ze 133 MHz na 148 MHz. Niewiem czy dobrze robie ale jak narazie wyszedl mi procek 1900+. 8) Komp dziala stabilnie wiec zamierzam zwiekszyc taktowanie.

W biosie pokazuje ze temperaturka procka ma 51 stopni a czytalem ze podobno max moze miec 90 :? I teraz dalej ... co to jest Current System temp. mam takie cos w biosie i pokazuje temp. cos kolo 40 stopni ... co to jest i ile moge miec tego max :?: Ile wyciagnie ta plyta glowna :?: Za wszelkie podpowiedzi z goty thx. Jestem poczatkujacy wiec wybaczcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max temp. t-breda do pracy na codzien to 55*C w stress (i to juz jest duzo :!: tak naprawde ni powinna przekraczac 50*C) current system temp. to zapewne temp. NB 40*C hmmm troche duzawo. A ile wyciagniesz na tej plycie hmm... sprawdz a sie przekonasz tylko nie przesadzaj z fsb taktowanie PCI sie klania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14x148=2072 i to na pewno nie jest 1900xp, bo on jest taktowany zegarem 1,6GHz, a Tobie z tego co piszesz powinien wyjsc 2400 a nawet granica 2600Xp, wiec chyba nie ma sie za bardzo co dziwic,ze ta temperatura jest dosc wysoka. Aha i nie wierz temu co podaje bios podczas wlaczania kompa tzn.1900+(bylo juz o tym kilka postow) sprawdz lepiej rzeczywiste taktowanie procka np Sandra albo 3DMarkiem lub jakims innym prog. tego typu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuWaK - napisz jeśli możesz dokładne oznaczenie swojgo procka i sprzęt, na jakim pracujesz. I jeśli jesteś początkujący... to po prostu uważaj :) Stopniowo zwiekszaj taktowanie i na bieżąco analizuj temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dolacze sie do tematu i napisze co udalo mi sie zrobic z moim XP1700 JIUHB 0313SPCW na plyce Abita KR7A-RAID266A WC wlasnej roboty!!

 

1470@2130=2600 15x142 1,725V max temp 38C

1470@2175=2700 15x145 1,775V max temp jaka mialem 44C

 

oczywiscie to sa stabilne ustawienia wiecej balem sie krecic bo mam dziadowski zasilacz 350W i napiecie 5Vspada do 4,69 :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dolacze sie do tematu i napisze co udalo mi sie zrobic z moim XP1700 JIUHB 0313SPCW na plyce Abita KR7A-RAID266A WC wlasnej roboty!!

 

1470@2130=2600 15x142 1,725V max temp 38C

1470@2175=2700 15x145 1,775V max temp jaka mialem 44C 

 

oczywiscie to sa stabilne ustawienia wiecej balem sie krecic bo mam dziadowski zasilacz 350W i napiecie 5Vspada do 4,69 :(((

Jak na WC to bardzo słabo - ja na zwykłym miedzianym radiatorze mam na 1.62V mój procek puszony na 2187MHz STABILNE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego temperatura t-breda moze miec max 55*C a gdzies czytalem ze moze mic 90*C :? Nieznam sie zbytnio natym... Chcialbym tez zmienic wiatrak na mocniejszy i wydajniejszy aby zmiejszyc te temp. Jaki polecicie mi kupic i jak zdjac stary wiatrak :?: I jak sprawdzic oznaczenie procka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego temperatura t-breda moze miec max 55*C a gdzies czytalem ze moze mic 90*C  :? Nieznam sie zbytnio natym... Chcialbym tez zmienic wiatrak na mocniejszy i wydajniejszy aby zmiejszyc te temp. Jaki polecicie mi kupic i jak zdjac stary wiatrak  :?:  I jak sprawdzic oznaczenie procka  :?:

90 stopni to jest może i max, ale stabilna [raca to jest właśnie góra 55-60 stopni. Tak przy normalnym użytkowaniu. Jeśli nie chcesz podkręcać zbyt ekstremalnie, to wystarczy porządny wentylator miedziany (np Arctic - jeśli chcesz zaoszczędzić) albo coś już porządnego, ale wtedy ok 120-150zł musisz wydać.

Aby zdjąć stary cooler musisz odpiąć metalowe zaczepy np przy pomocy śrubokręta - polecam pierwszy raz zrobić z kumplem, który się zna - przynajmniej nic nie zepsujesz ;) A szkoda by było JIUHB ;)

Oznaczenie procka odczytasz na naklejce na procku - jak sciagniesz cooler, to odpisz wszystko cos jest na tej naklejce i się nam tu pochwal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego temperatura t-breda moze miec max 55*C a gdzies czytalem ze moze mic 90*C  :? Nieznam sie zbytnio natym... Chcialbym tez zmienic wiatrak na mocniejszy i wydajniejszy aby zmiejszyc te temp. Jaki polecicie mi kupic i jak zdjac stary wiatrak  :?:  I jak sprawdzic oznaczenie procka  :?:

to sproboj popracowac na t-bredzie przez jakis m-ac w temp. 90*C osobiscie nie wroze mu "dlugich lat zycia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam AK31 i XP1700DUT3C w zapasie :wink: DLT3C

obydwa JIUHB

Na standardowych ustawieniach tez mi duze temp. pokazywal jak na te procki bylo cos kolo 48*C przy obciazeniu.

Zastanawiam sie teraz czy dalem za duzo pasty termo-p. (malo prawdopodobne - ale sprawdze :) ) czy moze czujnik na plycie ma jakies przesuniecie w fazie :wink:

Jak ktos ma tez AK31 i "podobne" procki niech da znac jakie ma temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam AK31 i XP1700DUT3C w zapasie  :wink: DLT3C

obydwa JIUHB

Na standardowych ustawieniach tez mi duze temp. pokazywal jak na te procki bylo cos kolo 48*C przy obciazeniu.

Zastanawiam sie teraz czy dalem za duzo pasty termo-p. (malo prawdopodobne - ale sprawdze  :) ) czy moze czujnik na plycie ma jakies przesuniecie w fazie  :wink: 

Jak ktos ma tez AK31 i "podobne" procki niech da znac jakie ma temp.

Jaką masz płytę? Bo dużo zależy od tego - jeśli temperatura jest mierzona za pomocą talkiego czujnika, który bezpośrednio dotyka rdzenia, to jest wiarygodna, ale często takiego czyjnika nie ma i wtedy odczyt nie jest już taki dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte mam taka sama jak kolega SuWaK

czyli Shuttle AK31 - co prawda nie wiem jak on

ale ja mam rev. 2.0

Jeśli dobrze się orientuję, to na tej płycie nie ma takiego właśnie dokładnego czujnika, który mierzy temperaturę przylegając bezpośrednio do rdzenia procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mcik ja tez przed podkrecaniem mialem podobne temperatury kolo 48*C. I jeszcze chcialem sie spytac o co chodzi z tym rev. 2.0 :!: :P

I czy dobry miedziany wiatrak zmiejszy teperaturke i pozwoli na wyzsze podkrecanie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta oznaczona jako rev. 2.0 kolejne wydanie, w której np zastosowano nowsze komponenty, umożliwiające współpracę z nowszym sprzętem itp. Temperatura - porządny wentylator obniża czasem nawet do 20 stopni w porownaniu do jakiegos słabego aluminiowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał ale duzo odpowiedz zaraz sie zapytam jak podkrecic mojego celerona :D  :D

WOOJTAS - nie rób scen ;) O kręceniu celerona też już jest setki topików ;) Po prostu poszukaj i poczytaj to, co już jest - na pewno znajdziesz wszystko co Cie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze wiatrak i wersje plyty jak wyloncze kompa :P ale chcialbym sie spytac co za taki maly wiatrak jest na plycie glownej troche ponizej tego duzego wiatraka od procesora :?: Bo mialem z nim male problemy kiedys bo glosno i dziwnie sie krecil ... :?

I jeszcze jedno czytalem ze mozna radiatorem od wiatraka uszkodzic procesor :roll: czy to prawda :?: Bo zmieniajac stary wiatrak niechcialbym rozwalic procesora ...

I jakie jeszcze dobre wiatraki znacie :?: np ten o ktorym mowil kolega pandoCENT jakiej jest firmy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze wiatrak i wersje plyty jak wyloncze kompa :P ale chcialbym sie spytac co za taki maly wiatrak jest na plycie glownej troche ponizej tego duzego wiatraka od procesora  :?: Bo mialem z nim male problemy kiedys bo glosno i dziwnie sie krecil ...  :?  

I jeszcze jedno czytalem ze mozna radiatorem od wiatraka uszkodzic procesor  :roll: czy to prawda  :?: Bo zmieniajac stary wiatrak niechcialbym rozwalic procesora ...

I jakie jeszcze dobre wiatraki znacie  :?: np ten o ktorym mowil kolega pandoCENT jakiej jest firmy  :?:

Ten jak ty to mowisz "maly wiatrak" :lol: pod procem to cooler chipsetu plyty glownej czesto sa z nimi problemy najlepszym rozwiazaniem jest zaaplikowanie duzego radiatora bez wenytlatorka co zapewni lepsze chlodzenie, brak awarii i cisze. Co do tego ze "wiatrakiem" :lol: mozna uszkodzic procesor to owszem chodzi tutaj o to, ze zakladajac cooler mozesz ukruszyc rdzen procesora (tyczy sie tylko procow AMD) ktore w prockach AMDka sa bardzo delikatne wiec trzeba to robic wyjatkowo umiejetnie i ostroznie. Tak na marginesie to przed ukruszeniem rdzenia chroni miedziana nakladka zwana copper shimm'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze podczas zdejmowania wentyla z procka mozna go mechanicznie uszkodzic:glownie ukruszyc rdzen procesora i nie bedzie on juz dzialal. Wiec jezeli robisz to po raz pierwszy to popros kogos kto to robil juz kiedys:)

A wentylatpr to najlepiej miedziany, jest teraz tak duzy wybor ze sie w glowie nie miesci,zalezy on niestyety od ilosci posiadanych funduszy:) Moze jakiegos CoolerMastera, Jamicona, Volcano 7+ or 9+.

A ten wiatrak o ktorym mowisz to moze byc ten z mostka polnocnego,ale nie wiem bo nie mialem nigdy tej plyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze wiatrak i wersje plyty jak wyloncze kompa :P ale chcialbym sie spytac co za taki maly wiatrak jest na plycie glownej troche ponizej tego duzego wiatraka od procesora  :?: Bo mialem z nim male problemy kiedys bo glosno i dziwnie sie krecil ...  :?  

I jeszcze jedno czytalem ze mozna radiatorem od wiatraka uszkodzic procesor  :roll: czy to prawda  :?: Bo zmieniajac stary wiatrak niechcialbym rozwalic procesora ...

I jakie jeszcze dobre wiatraki znacie  :?: np ten o ktorym mowil kolega pandoCENT jakiej jest firmy  :?:

Jeśli masz trochę grosza i nie przeszkadza Ci hałas, to wszyscy polecają Volcano 7+ - ok 120-150 zł. Jeśli chcesz wydac mniej, to za ok 45-50 zł masz np Arctic'a, ktory wprawdzie na 5000 obrotow kreci, ale chłodzi b. dobrze jak na te cene. Ew taki jak mój - jest bardzo cichy i tez ok 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał ale duzo odpowiedz zaraz sie zapytam jak podkrecic mojego celerona :D  :D

WOOJTAS - nie rób scen ;) O kręceniu celerona też już jest setki topików ;) Po prostu poszukaj i poczytaj to, co już jest - na pewno znajdziesz wszystko co Cie interesuje.
Wiesz, o JIUHBie tez bylo sporo, a i tak ludzie odpowiadaja. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał ale duzo odpowiedz zaraz sie zapytam jak podkrecic mojego celerona :D  :D

WOOJTAS - nie rób scen ;) O kręceniu celerona też już jest setki topików ;) Po prostu poszukaj i poczytaj to, co już jest - na pewno znajdziesz wszystko co Cie interesuje.
Wiesz, o JIUHBie tez bylo sporo, a i tak ludzie odpowiadaja. :wink:
... bo JIUHB to magia :lol: hahaha - a tak poważnie, to możnaby połączyć te wszystkie topiki o JIUHB w jeden wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze wiatrak i wersje plyty jak wyloncze kompa :P ale chcialbym sie spytac co za taki maly wiatrak jest na plycie glownej troche ponizej tego duzego wiatraka od procesora  :?: Bo mialem z nim male problemy kiedys bo glosno i dziwnie sie krecil ...  :?  

I jeszcze jedno czytalem ze mozna radiatorem od wiatraka uszkodzic procesor  :roll: czy to prawda  :?: Bo zmieniajac stary wiatrak niechcialbym rozwalic procesora ...

I jakie jeszcze dobre wiatraki znacie  :?: np ten o ktorym mowil kolega pandoCENT jakiej jest firmy  :?:

Jeśli masz trochę grosza i nie przeszkadza Ci hałas, to wszyscy polecają Volcano 7+ - ok 120-150 zł. Jeśli chcesz wydac mniej, to za ok 45-50 zł masz np Arctic'a, ktory wprawdzie na 5000 obrotow kreci, ale chłodzi b. dobrze jak na te cene. Ew taki jak mój - jest bardzo cichy i tez ok 50zł.

jesli chodzi o cooler to Spire Falcon Rock II jest cool cichy i b. wydajny

 

tutaj masz linka do "malego" testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK sprawdzilem juz wszystko.

A wiec tak ... plyte mam AK31 v.3.1

A wiatrak na procesorze siakis Titan DC 12V o wymiarach jakies 8x8.

Radiator niewygloda na miedziny pewnie jakis tani aluminiowy :?

Pojde dzis do naszego sklepu w miescie i popytam jakie maja wiatraki i czy moga sprowadzic inne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim XP1700 z 10 tyg. br jest temp:

 

1. 1700@2600 (12,5x166), 1.45V - 38-42C :lol:

2. 1700@2800 (12.5x180), 1.55V - 42-46C rock stable :)

3. 1700@2800 (12,5x180), 1.70V - 50-54C :cry:

 

Chłodziwo to Zalman 3100+ (otwarta obudowa) i cisza!!!

 

Może przy okazji ktoś zerknie na mojego posta... mam drobny problemik:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=35523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...