Skocz do zawartości
Spinaker100

Komputer do 1500 zł dla grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie


Potrzebuję złożyć komputer do 1500 zł dla grafika korzystającego z Photoshopa a nie mam o tym zielonego pojęcia, dlatego zwracam się z pomocą do was :)

Komputer w tym wypadku to sama jednostka centralna, bez klawiatury/myszy, tabletu, monitora.


Wymagania:

Min. 4 GB ramu (z 2 GB ciężko się pracuje).

W cenę komputera musi być wliczony Windows. Wystarczy Windows XP. Tak, wiem, że za rok kończy się wsparcie, ale komputer jest potrzebny "na teraz", a wsparciem będę się przejmował za rok. Na tą chwilę Win7 jest chyba trochę droższy od WinXP :)

Musi być mało awaryjny (nie da się ukryć, że niektóre rzeczy różnych producentów częściej się psują, inne rzadziej).

Fajnie by było, gdyby karta graficzna była w stanie uciągnąć np. Diablo 3 na średnich/wysokich detalach. Ale nie jest to takie must-have. Nie na ultra-mega-super detalach - nie zwracam na to aż takiej uwagi, ale na średnich/wysokich.


Ogólnie cena im niższa, tym lepiej. Jeżeli wystarczy sprzęt za 1000 zł to świetnie. Nie ma sensu podbijać tuż pod 1500 zł - to po prostu limit nie do przejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1000 zł nie ma takiej możliwości, żebyś się zmieścił w 1500 zł też nie. Minimum to 2500 zł.(bez wliczania systemu)

Za 1500 zł to możesz maks. kupić to http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/polecane_zestawy_komputerowe_na_maj_2013_poradnik?page=0,5

"Sprzęt ten nadaje się do podstawowych zadań: pracy z edytorami tekstu, przeglądania internetu czy oglądania filmów. Nie jest to zestaw stworzony z myślą o graniu w pełnych detalach, aczkolwiek proponowana karta graficzna poradzi sobie z wieloma dość nowymi tytułami"

 

Oczywiście ten zestaw jest bez systemu i obudowy.

Edytowane przez misiek345345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek, ja kupiłem sprzęt za 1100zł GTX260 AMD FX 4100 4x 3,6GH'z 4GB ram 500W zasilacz 80gb hdd. Co prawda GTX260 używka ale śmiga już 2 lata ;) Co do systemu to ciężka sprawa bo tak czy siak jest dość drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 zł? 4 lata temu kupiłem sprzęt za 3500 i jest on wciąż wystarczający (ale strasznie awaryjny, wszystko się pieprzy). Nawet D3, czy SC2 uciągnie na high :). Więc za sprzęt, za który kiedyś dałem 3500, teraz muszę dać minimum 2500 zł? :P

 

Zresztą to nie gry są priorytetem. Właściwie to karty graficznej nie potrzebuję, wstawię HD4850 ze starego kompa. Cała reszta praktycznie jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...