Skocz do zawartości
zuzebiusz

Zestawu komputerowy, niska średnia półka, 2000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Planuję kupić dla siebie nowy komputer. Przez ostatnie dni chłonęłam wiedzę z sieci. Analizowałam zestawy podane na purepc, ale niestety, jeśli zestaw podany jako zestaw za 2000 zł obecnie na morelach kosztuje 2100, a do tego trzeba dołożyć 200 zł za obudowę, więc mam wątpliwości. Zestaw za 1500 natomiast wydaje się być kiepski dla wieczorowego gracza, jakim jestem.

 

Ułożyłam sobie komputer z niskiej-średniej półki. Komputer będzie służył do przeglądania sieci, pracy z photoshopem (od czasu do czasu, nic zaawansowanego) i gry w World of Warcraft, Guild Wars 2 i im podobne (często), choć czasem na pewno będzie chciała zagrać w coś o wyższych wymaganiach - Wiedźmin, Assassins Creed, Skyrim. 

 

W temacie składania sprzętu jestem zielona. Nie wiem, czy części do siebie pasują, czy kartę grafiki da się włożyć do MoBo. Nie wiem, czy zasilacz jest wystarczający (może lepiej 600W?). Nie wiem, czy potrzebuję cooler'a. Dlatego proszę o pomoc. Czy ktoś może przeanalizować poniższe części i powiedzieć, czy one mogą współpracować ze sobą jako jeden komputer na Windowsie 7?

 

Na pełen zestaw zamknięty w obudowie, bez monitora i peryferiów (które także muszę kupić) chcę wydać maksimum (!) 2000 zł. 

 

Ponieważ mieszkam na Śląsku chciałabym kupić zestaw tutaj (Katowice, Gliwice, okolice). Jak się coś zepsuje, żebym nie musiałam odsyłać części na gwarancji. Czy ktoś może mi polecić sklep, w którym mają dobre ceny?

 

Ale do rzeczy. Na razie złożyłam taki zestaw. W przypadku CPU i grafiki kierowałam się stosunkiem ceny do wyników testu na konkurencyjnym portalu benchmark. Resztę części znalazłam w zestawieniach "top 10" i również wybrałam te, które mi odpowiadają.

 

Jestem otwarta na zmiany, ale warunek jest jeden - cena. No i przydałby się solidny argument, dlaczego inna część jest lepsza od tej wybranej przeze mnie Dołączona grafika.

 

Procesor: AMD Phenom II X4 965 BE

Płyta główna: Asus M4A88T-M/USB3

Karta graficzna: GIGABYTE RADEON HD7790OC 1GB DDR5 PCI-E 128BIT 2DVI/HDMI/DP BOX (GV-R779OC-1GD)

RAM: KINGSTON PC HyperX blu 4GB (2x2GB) DDR3-1600 PC3-12800 CL9 (KHX1600C9D3B1K2/4GX)

Dysk twardy: WD Caviar Blue 500GB

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Napęd CD/DVD: Samsung SH-224BB/BEBE

Obudowa: I-Box NET 715

 

Wg ceneo taki zestaw kupiony w jednym sklepie to 1854 złote.

(http://www.ceneo.pl/Zestaw-11736-komputer)

 

Proszę o pomoc raz jeszcze i z góry dziękuję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/Ae8vLJ/

brak napedu ale mysle ze mozna pozniej dokupic. Do grafiki dostaniesz 3 gry ktore opchniesz za 100 zl. Cena z przesylka jakies 2100, Jak masz pojecie o oc kart graficznych to ten zestaw zje na sniadanie ten co poskladalas ( na standardowych zegarach i tak duzo lepszy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma OC do gwarancji sprzętu? Bo jak coś zepsuję i stracę gwarancję, to wolę się nie bawić w OC. 

 

Ten procesor jest dwa razy droższy i wierzę, że będzie lepszy niż mój, ale czy ja wykorzystam taki procesor? Pamiętajcie, jestem graczem wieczorowym, niedzielnym, bez szału. Nie muszę mieć wszystkiego w ultra-detalach :). WoW i jemu podobne gry nie mają chyba dużych wymagań.

 

Dlaczego pamięć RAM 1333 jest lepsza niż 1600?

Edytowane przez zuzebiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oc jest bezpieczne chyba ze zaczniesz bic rekordy to kto wie... Sam procek jest drozszy o 300 zl ale jst sporo wydajniejszy wiec na dluzej wystarczy to raz, po drugie bierze 2 razy mniej pradu ( ze tak powiem ) w wyniku czego wystarczy mu slabszy zasilacz ( hexa 400 do tego zestawu jest idealna ) i wydziela duzo mniej ciepla a wiec boksowy wiatrak w zupelnosci wystarczy a box na phenomie bedzie niestety dosyc glosny. No i tansza plyta glowna. Tak wiec i5 wcale nie wychodzi wiele drozej niz phenom. 

Kwestia karty graficznej to juz twoj wybor. 7850 to bardzo wydajna karta i w swojej cenie nie ma zadnej konkurencji. Do tego chyba kazda sztuka pojdzie na 1100 na rdzeniu a wiekszosc 1200 wiec sporego kopa to daje. Wiadomo jesli taka mocna grafika ci nie jest potrzebna ( czyli fullHD i wszystkie gry na bardzo wysokich a wiekszosc na ultra ) to mozna wybrac tansza. Nawet 7770 za 420 zl  ( http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd7770-core-edition-1gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-mdp-box-fx-777a-znf4-454752/ ) Zapewni ci komfortowa gre na wysokich detalach w fullHD. 

 

I jak wpiszesz kod promocyjny to masz dostawe z morele i zlozenie sprzetu za friko i chyba jakis bonus jeszcze do tego. Co do wysylania na gwarancje nie boj sie o nic. Dzwonisz do nich, oni przysylaja kuriera i zabiera i szybko wraca. Nie musisz nigdzie jezdzic.

 

Ram 1333 moze nie jest lepszy ale platforma intela nie reaguje prawie wcale na zmiany taktowania. Wiec nie ma roznicy jakie masz memki. Pozatym 1333 i 1600 to chyba te same kosci. Kazda kosc 1333 pojdzie na 1600 wiec jak bedziesz chciala to sobie podkrecisz;)

Edytowane przez dw10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to opisałeś, dzięki Dołączona grafika. Muszę się teraz poważnie zastanowić nad zaproponowanym przez ciebie zestawem, bo on jednak trochę więcej kosztuje.

 

A czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć? 

Edytowane przez zuzebiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sie jeszcze zastanowic nad tym : http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g2020-dual-core-2-90ghz-3mb-lga1155-22nm-55w-vga-box-bx80637g2020-545525/

To juz inna pulka wydajnosciowa jednak kosztuje 230 zl i jest kasa na ssd http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

a ten w codziennym uzywaniu da nieziemskiego kopa. Ja osobiscie w lapku posiadam potwornie wolnego ocz vertex plus i po rocznym uzywaniu kiedy usiadlem na nowiutkim kompem z i3 3,4 ghz i jakims jednym z szybszych  talerzowcow to myslalem ze jest popsuty... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten tańszy procesor 2020 da radę z grafiką 7850 i tą płytą główną, którą podałeś w swoim zestawie? 

Na pewno nie trzeba do tego zestawu dodatkowego coolera i mocniejszego zasilacza? Bo jeśli nie, to twój zestaw z tym tańszym procesorem to jest dokładnie moja półka cenowa. 

 

A czy 2 rdzenie tego Intela 2.9 Ghz są porównywalne do AMD czterordzeniowego 965 BE 3.4 Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie wykorzystywane sa 2 rdzenie wydajniejszy bedzie pentium, tam gdzie 4 lepszy bedzie phenom. Jak nie jestes hardcorowym graczem to zdecydowanie bym wybral i5+7770. W polaczeniu pentiuma i 7850 procek beddzie jednak ograniczal karte i im nowsza gra tym bedzie to bardziej widac. 

jesli ktos kupuje 2020 plus mocna grafike to zazwyczaj w planach jest szybka zmiana procka na mocniejszego. Procki mniej schodza z ceny niz karty graficzne a w tym momencie ten 2020 jeszcze jakos daje rade. Z i5 bym zrezygnowal tylko kosztem ssd i nie dawal bym grafiki mocniejszej( drozszej) niz 7770 wlasnie,

Edytowane przez dw10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie można pomyśleć nad czymś takim:

Płyta: MSI B75MA-E33

Procesor: Intel Core i5-3350P

Pamięć: Goodram 4GB, 1333MHZ, CL9

Karta: Gigabyte HD7790

Dysk: Seagate Barracuda 500GB

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Obudowa: Zalman T1

Suma http://www.morele.net/inventory/info/5mRXni/]1998,47[/url]

 

Kwota nie przekracza 2000zł.

Zasilacz jest częściowo modularny co przyda się w takiej obudowie.

 

 

Edit: Coś mi się linki.. zwaliły. I cena wzrosła (całości) o 10zł... ehh te zmiany cen.

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-B75-D3V 263,00 zł

 

Patriot DDR3 2x2048MB 1333MHz CL9 KH 123,00 zł

 

Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600) 248,00 zł

 

Asus DVD-RW DRW-24B5ST + NERO 10 czarny BOX 80,00 zł

 

MODECOM Logic B38 czarno-srebrna 103,00 zł

 

Intel Pentium G2020 2.90GHz BOX 219,00 zł

 

Gigabyte GeForce GTX 650 TI Boost 2GB DDR5 PCI-E BOX 651,00 zł

 

SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W 219,00 zł      

 

Razem 1906,00 zł

 

 

 

Z racji tego, że nie nawidzę Radeonów wybrałem Nvidie ;p W tej cenie lajtowo możesz wsadzić sobie Radka 7790 i do tego zaoszczędzić. Napisałeś 2000 zł ale sądzę że nie trzeba wydawac całej kwoty bo ten komp, który właśnie zaproponowałem na bank będzie łykał wszystkie gry bez problemu ;p

Jak wsadzisz Radeona 7790 (530 zł) to cena obiniży się i możesz sobie zainwestowac w drugi HDD i spiąć je W RAID 0, zamiast kupowac SSD ;p Wiadomo że SSD to nie zastapi ale za to ile miejsca ;p

Edytowane przez Zib3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-B75-D3V 263,00 zł

 

Patriot DDR3 2x2048MB 1333MHz CL9 KH 123,00 zł

 

Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600) 248,00 zł

 

Asus DVD-RW DRW-24B5ST + NERO 10 czarny BOX 80,00 zł

 

MODECOM Logic B38 czarno-srebrna 103,00 zł

 

Intel Pentium G2020 2.90GHz BOX 219,00 zł

 

Gigabyte GeForce GTX 650 TI Boost 2GB DDR5 PCI-E BOX 651,00 zł

 

SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W 219,00 zł      

 

Razem 1906,00 zł

 

 

 

Z racji tego, że nie nawidzę Radeonów wybrałem Nvidie ;p W tej cenie lajtowo możesz wsadzić sobie Radka 7790 i do tego zaoszczędzić. Napisałeś 2000 zł ale sądzę że nie trzeba wydawac całej kwoty bo ten komp, który właśnie zaproponowałem na bank będzie łykał wszystkie gry bez problemu ;p

 

Jak wsadzisz Radeona 7790 (530 zł) to cena obiniży się i możesz sobie zainwestowac w drugi HDD i spiąć je W RAID 0, zamiast kupowac SSD ;p Wiadomo że SSD to nie zastapi ale za to ile miejsca ;p

A ja nienawidzę uzewnętrzniania na forum nieprzemyślanych pomysłów. Weź to pod uwagę w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...