Skocz do zawartości
Send1N

GA970a UD3 problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem płytę polecaną przez wiele osób GA970a UD3 i do niej nową pamięć , poprzednio miałem płytę Gigabyte GA-MA770 UD3 rev 2.0 i nie było z nią problemów przez 3 lata procesor phenom ii x4 965 miałem cały czas podkręcony do 3.8 ghz NB do 2.6GH i pamięć z 800mhd do 1000mhz i wszystko działało , a teraz po przesiadce włożyłem tam mojego starego phenoma i wydaje się to wszystko nie tak jak myślałem płyta jest o klasę lepsza od tej poprzedniej a są same problemy.
Po 1 mostek NB parzy jak gotujący się czajnik i to jest bez żadnego OC z standardowym taktowaniu phenoma 3.4 i standardowym napięciu NB które wynosi 1.105 boje się nawet włączać jakąś grę czy benchmark że ten mostek nie wytrzyma i tutaj moje pytanie co robić czy te płyty po prostu tak mają i mam używać bez problemu ? bo z tego co widziałem dużo ludzi pisze o "parzącym chipsecie" czy jest to jakaś wada ? obudowie mam bardzo dobrą i bardzo dobrze wentylowaną poza tym ten mostek parzy przy otwartym boku ...

2 sprawa to że płyta zawyża o jedno oczko napięcie procesora mój phenom ii C3 ma standardowe napięcie 1.375 i takie miał na Gigabyte 770 UD3 a tutaj standardowo ma 1.395 i nawet gdy ustawiam na sztywno napięcie "normal" to i tak wynosi ono 1.395 zarówno w biosie tak pokazuje jak i w aidzie , speedfanie , hwmonitorze

http://imageshack.us/f/542/nasap.jpg/ <--- tak wygląda także nie ma mowy tutaj o obiegu powietrza po prostu ten mostek się gotuje;/

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

mam tą płytę, co do temperatury nie przekracza 50 stopni. Powodem może być złe zamocowany radiator. Polecam zdjąć dać nową pastę i powinno być ok. Co do procka miałem w niej na początku X6 i działał kulawo w stosunku do GA-MA770 UD3 którą też posiadałem, po zmianie na FX8320 kompletna zmiana kręci procka bez problemu na 4,5 GHz (chłodzenie proca na więcej nie pozwala). Myślę, że te płyty poprostu są lepiej zoptymalizowane pod FX. Jak coś to pisz może ci coś pomogęDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego napięcia to prawda ale to nie problem, mostek fakt grzeje się ale skoro tak zrobili to bym to raczej olał. Asrock n68c grzeje się w idle do 70-72 stopni  i działa a gwarancję na płytę masz jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dużo mi pomogliście zalożyłem na niego wentylator wstawiłem między grafikę a cooler fortisa cPU 50x50 i wieje na radiator chipsetu mam jeszcze jedno pytanko czy aby moje ramy działały przy phenomie na 1600mhz muszę zwiększyć taktowanie NB z 2000 do 2400 ? bo teraz są ustawione na 1333 w biosie jak przestawie mnożnik to jest 1600 ale nie testowałem jeszcze dlatego pytam czy aby było stabilnie musze zwiększyć NB :>

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanko aby nie zakładać nowego tematu jeśli ktoś z was wie co to jest opcja "Load Line Control" w biosie gigabyte ? bo nigdzie nie mogę znaleźć są w niej do wyboru 3 opcje "Auto" , "Regular" "Extreme" :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki łopian wszystkie twoje odpowiedzi mi pomogły Dołączona grafika

Ile Trfc ustawić dla pamięci corsair 1600mhz w biosie ? mam do wyboru 90 , 110 , 160 , 300 , 350 :>

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną płytę i miałem na niej Phenoma X4, Phenoma X6, a obecnie FX-8320 i moje spostrzeżenia są takie, iż płyta po prostu zawyża napięcia w procesorach AMD pod AM3. Pisałem nawet w tej sprawie do supportu Gigabyte i orzekli, iż "postarają się naprawić problem w najnowszej wersji BIOS" ; )
Na FX nie ma takiego problemu. 

Chipset - owszem, jest CHOLERNIE gorący na stockowym radiatorze: zmieniłem go na Zalmana NB47j z doklejonym na kropelke wentylatorkiem za 10zł ; ) Temperatura spadła o 20 - 30 C.

Zauważyłem jeszcze jedną śmieszną rzecz: gdy używałem Phenomów, program AMD Overdrive zamiast temperatury CPU pokazywał temperaturę chipsetu. Też tak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Overdrive wszystko ustawiam z pod biosu wygląda na to że ogarnąłem nowy sprzęcik postawiłem między grafiką a coolerem cpu wentylator 60x60 który ładnie dmucha prosto na radiator NB i jest już ok płyta nadal zawyża napięcie cpu ale tylko o 1 oczko także tragedii nie ma a sprzęt po OC po teście prime95 jest stabilny :]

A jaką masz wersje biosu ? bo ja miałem F6 (first realse) i wgrałem sobie F7 najnowszy z tego co widzę jest F8a ale to jest Beta bios

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkich możliwych BIOSów ; )

A co do zawyżanych napięć: programy z poziomu Windowsa potrafią odczytać nawet o 3 oczka wyżej. Nie wiem jak to jest w sumie: ta płyta moim zdaniem kompletnie nie nadaje się od obsługi Phenomów - OC jest także cholernie niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...