Skocz do zawartości
Kalimf

ASRock G31M-S R2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnio wygrzebałem z szafy płytę główną  ASRock G31M-S R2.0 . Wiem, że nie jest to hi-end hardwere ale zastanawiam się czy przy tej płycie możliwe jest podłączenie dwóch geforce'ów 8800gtx w sli?? zastanawiam się również nad procesorami. Zastanawiam się nad czymś między
Intel Core 2 Extreme X6800, a Intel Core 2 Quad Q6700. Możecie coś doradzić. 

Z góry dzięki

Edytowane przez Kalimf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, płyta ma jedno złącze pod grafikę. Nie opłaca się kupować żadnego z tych procesorów. Za tą cenę masz wydajniejszego i nowego G2020 + płyta na H61 (150zł) lub na B75 (190zł), a tą co masz sprzedać. I jeśli planujesz kupować gtx 8800 to głupi pomysł możesz liczyć na to że szybko padnie albo będzie padnięta. Podaj więcej konkretów co chcesz kupić, co osiągnąć i w jakim budżecie to zobaczysz konkretne propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTX to wolne i gorące karty .

 

Dużo chłodniejsze i o zbliżonej wydajności masz 8800GT albo szybsze 8800GTS G92 512MB/1024MB .

 

Choć nie ma sensu ich brać a tym bardziej robić z nich SLI , kup jedną a wydajną kartę np. używane HD4850 czy HD4770 lub HD6770 albo nówka HD7750/HD7770 .

 

Co do reszty to tak mówi poprzednik . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

michalelo napisał:

 

Nie opłaca się kupować żadnego z tych procesorów.

Na stronie AsRock te dwa procesory figurują na liście kompatybilności "Extreme X6800" i "Quad Q6700". Po przeczytaniu paru stron z opiniami i testami wyszło, że są to najlepsze procesory pod te płytę główną.

 

rayden napisał:

 

Choć nie ma sensu ich brać a tym bardziej robić z nich SLI , kup jedną a wydajną kartę np. używane HD4850 czy HD4770 lub HD6770 albo nówka HD7750/HD7770 .

Co do kart "8800GTX" to kiedyś słyszałem, że są dobre po prostu. Czy z tą płytą główną będą współpracować nowe karty czy jest jakieś ograniczenie?

 

Sprawa jest taka, że potrzebuje komputer dla syna. Znalazłem te płytę i pomyślałem, że uda mi się skomponować coś dobrego i taniego. Nie zależy mi na ultra HD grafice w Battlefield 3 i nie chce wydać więcej niż 1000 zł. A skoro ma to być komputer "do nauki" to pomyślałem, że może mieć te uciechę i sobie coś pograć. Także moim targetem jest to żeby nowe tytuły działały dobrze na nim.

Edytowane przez Kalimf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Na stronie AsRock te dwa procesory figurują na liście kompatybilności "Extreme X6800" i "Quad Q6700". Po przeczytaniu paru stron z opiniami i testami wyszło, że są to najlepsze procesory pod te płytę główną.

 

Nie miałem na myśli na Twoją płytę główną, weź to sprzedaj i kup G2020 + płyta tak jak wyżej podałem nowy sprzet, wydajniejszy, cichszy i energooszczędny w takich samych pieniądzach 

MSI B75MA-E33 - 195zł

Intel Pentium G2020 BOX - 223zł

razem: 418

Dysk i napęd musisz mieć na Sata. Ogólnie podaj konkrety jakie podzespoły mają być do 1000zł tylko proc, płyta i grafika? czy jeszcze coś? i złożymy

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wznawiam temat.

 

Przepraszam za zaniedbanie tematu i cisze, niestety sprawy osobiste nie pozwoliły mi na szybszą odpowiedź.

 

Chciałbym sprecyzować moje oczekiwania. Zakres cenowy jest w miarę elastyczny jednak chciałbym zbliżyć się do kwoty 1000 zł. Jeżeli będzie "trzeba" to extra pare stówek mogę dać. Zależy mi na tym aby komputer był wydajny, z resztą można przeczytać w poprzednich postach. Z aktualnych zestawów prezentowanych na tej stronie mógłbym zdecydować się na ten:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2013?page=0,4

 

jednak komentarze poniżej komentarze są podzielone co do współpracy karty z CPU. Chciałbym prosić o waszą opinie, może jakieś komentarze. Ostatnim "parametrem" konfiguracji (postawionym już przez synaDołączona grafika ) jest to aby radził sobie bez problemu z "Diablo III".

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i jeszcze raz przepraszam za cisze w temacie

 

Pozdrawiam

 

PS: Czy istnieje możliwość modernizacji tego komputera w przyszłości bez zmiany płyty głównej?

Edytowane przez Kalimf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...