Skocz do zawartości
RobooL

RAM Kingston HyperX Beast 2400 CL11 vs 1600 CL9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie odnośnie RAM, które pamięci będą lepsze do gier, obróbki video, zdjęć itp.?

 

Wybór między Kingston HyperX Beast 16GB (2x8) 2400MHz CL11 a 1600MHz CL9 - cena obu zestawów podobna.

 

Zostając przy tych pamięciach RAM, czy będą pasować pod cooler CPU Noctua NH D-14? Może ktoś używa ich z tym chłodzeniem?

 

Zestaw do jakiego będą używane RAMy:

 

i7 4770K

Asus Maximus VI Hero

GTX 780 Gigabyte OC

be quiet! Dark Power Pro 10 850W 80+PLAT

SSD Samsung 840 Pro 256GB (w niedalekiej przyszłości)

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie kupiłeś bo nie wiemy Dołączona grafika

 

te co były w temacie

Kingston HyperX Beast 16GB 1600 CL9

 

na marginesie to mam z nimi problem... założyłem już post na ten temat... działają na 800mhz, przynajmniej tak je widzi CPUz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850W, tak się zastanawiam po co Ci aż tyle Wat, nie jestem znawcą, ale na oko wydaje się to być DUUŻO ponad potrzebę. Już rozumiem, że kupiłeś, ale tak się mocno zastanawiam czy na pewno potrzebujesz aż 850W?? Choć może i przy Twoim zestawie to ma sens, tak po prostu pytam, bo 850W to już naprawdę duuża moc. Jakby co ja nic nie sugeruję, też planuję kupno zasilacz z tej serii, ale 650W mi chyba spokojnie wystarczy, a tu widzę aż 850, wprawdzie zestaw ciągnący sporo, ale patrząc np. tutaj http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2013?page=0,17 - to zestaw z tym samym procesorem, i kartą graficzną z tym samym chipsetem, a zasilacz tam wybrany to 630W:

 

Dane do zapodanego tam zasilacza podane są takie:

Obciążalność linii 12V: 564W (Twój ma jak rozumiem tutaj 840W, czyli o 276W aż więcej!)
 Wentylator: 120 mm
 Certyfikat: 80 Plus Bronze

 

 (ten co ja sobie wybrałem Dark Power Pro 10 650W ma obciążalność linii 12V 648W i mi powiedziano w paru miejscach, że to świat i ludzie dla mojego zestawu: i5 4670K (jeśli dobrze czytam specyfikację to pobór mocy jest podobny do Twojego) + Gigabyte GeForce GXT 770 WindForce 3X (2GB).

 

Chyba, że no naprawdę potrzebujesz, różnica w cenie między np. Pro 10 650W a 850W to ponad 300 zł jak patrzę. Plusem jest certyfikat Platinum na pewno, ale chyba Gold też jest naogół wystarczający.

 

 

P.S. Zgaduję, że czytałeś tą mini-recenzję o serii Dark Power Pro 10, a jak nie to zostawiam linka do wglądu:

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/be-quiet-dark-power-pro-10-650w.html#5, choć i tak pewnie już zasilacz kupiłeś. 850W jak rozumiem ma inne bebechy niż reszta z serii - stad certyfikat Platinum a nie Gold.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 CL9 działają bez problemu na napięciu 1.65v na 2133 MHz cl 11 !!! Dołączona grafika Więc kupujesz 1600 i przestawiasz ręcznie na 11-12-12-30 Dołączona grafika

 

Praktycznie zero zysku na wydajności przy tak lużnych timingach , lepiej ustawić 1866cl9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...