Skocz do zawartości
dodo387

Dobry komputer do gier ( do 3000zł )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, 
Mam zainwestowane 3000zł na nowy sprzęt do gier. Proszę o pomoc w złożeniu komputera, jako iż nie znam się na dobrym sprzęcie. 
W cenę chciałbym wliczyć całe pudełko oraz monitor i klawiaturę.
Chciałbym jeszcze wliczyć w cenę system Windows 7.
Jestem początkującym w kwestii komputerów i za bardzo nie wiem na czym polega podkręcanie. Myślę, że chodzi o wymienianie sprzętu w przyszłości ( procesor, karta graficzna itp. )
Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że komputer, który chciałbym złożyć ma służyć głównie do gier, najlepiej, żeby pociągnął wszystkie nowe gry na najwyższych wymaganiach, przynajmniej przez 4-5 następnych lat.
Całość chciałbym kupić z jednego serwisu, najbardziej zaufanego i polecanego. Dużo słyszałem o www.morele.net.
Proszę o pomoc i rady.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3k to komp pociagnie nowe gry na medium/high przez najblizszy rok, moze 2, zwlaszcza ze chcesz w tej cenie monitor, klawe i windowsa (ok 1k), czyli na jednostke centralna zostaje ok 2k zl. hmmm... proponuje cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

4 rdzeniowy procek, dobra plyta glowna, 8gb ram, dosc dobra karta (mozna szukac hd7790 ale to bedzie doplata ok 80-120zl, mocny i stabilny zasilacz, niezla buda, dzieki chlodzeniu jest mozliwosc wykrecenia procesora w okolice 3.8-4.0ghz.

 

Dobra alternatywa jest zlozenie czegos na intelowskim b75 + g2020 i wtedy mozna dolozyc do grafiki pokroju hd7850. Co kto woli.

 

W monitorach mozesz szukac modeli opartych na matrycach IPS (aczkolwiek w tej cenie (ok 600zl? na monitor rewelacji nie znajdziesz ewentualnie jakichs na matrycach TN (IPS duzo lepszy praktycznie pod kazdym wzgledem oprocz czasu reakcji (choc jak mowie, rewelacji w tej cenie nie bedzie), klawiature mozesz wziac ktorakolwiek z polecanych w artykule 'polecane zestawy komputerowe czerwiec 2013', windowsa 7 x64 pro)

Edytowane przez Nav17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocic sie nie bede ale gdzie widzisz ze ten zestaw jest pomylka? lepszy zasilacz i nowsza plyta glowna pozwalajaca obsluzyc fxy (jesli autor bedzie potrzebowal wiecej watkow do pracy np), biorac monitor, klawe i winde z Twojego zestawu zostaje pare groszy ktore mozna dolozyc do lepszej karty i wychodzi praktycznie to samo, tylko z lepsza zasilka i przyszlosciowa plyta glowna Dołączona grafika, karte graficzna zawsze mozna zmienic i wychodzi taniej niz zmiana calej platformy (jesli autor chcialby kupic kiedys np fx-8320/50 ;)

Edytowane przez Nav17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym w kwestii komputerów i za bardzo nie wiem na czym polega podkręcanie. Myślę, że chodzi o wymienianie sprzętu w przyszłości ( procesor, karta graficzna itp. )

 

 

Czyli lepiej nie pchać kasy w komponenty, które najbardziej opłacają się po podkręceniu. Mimo wszystko polecam podkręcić kartę graficzną, bo daje to dużego kopa.

 

Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że komputer, który chciałbym złożyć ma służyć głównie do gier, najlepiej, żeby pociągnął wszystkie nowe gry na najwyższych wymaganiach, przynajmniej przez 4-5 następnych lat.

 

 

Nie ma mowy Dołączona grafika 4-5 lat to plan w tej cenie niewykonalny, co najwyżej 2 latka i wymiana karty graficznej (procesor powinien z płytą długo pociągnąć, a to duży plus).

 

Reasumując polecam taki komplet za 3060 PLN:

  • Procesor Core i5-4430
  • Płyta główna ASRock B85M PRo4
  • Karta graficzna Gigabyte HD 7770 OC --> Proponuję dołożyć przynajmniej do GTX 650 Ti BOOSt za ~550 PLN
  • Pamięć 2x 4GB Crucial 1600 MHz
  • Dysk twardy 500 GB Hitachi
  • Zasilacz Corsair CX430
  • Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black 
  • DVD Samsung SATA
  • Monitor LED LG E2242C-BN
  • System operacyjny Windows 7
  • Mysz Logitech + klawisze Natec

Wszystko w jednym koszyku + skorzystaj z promocji:

  • Umieść w koszyku produkty wraz z usługą montażu: LINK
  • W polu „Wpisz kod promocyjny” wpisz: W3FHN58JFW
  • Koszty wysyłki i cena montażu zostaną zmienione automatycznie

GOTOWY ZESTAW: http://www.morele.net/inventory/info/TgpURO/

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się troszkę do tematu kolegi. Chciałbym taki zestaw, jednak do 3000 bez monitora. Czyli do wydania zostałoby jeszcze 437 zł. Na co mogę to przeznaczyć? Lepszą kartę graficzną?

Edytowane przez Jackov15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...