Skocz do zawartości
Elevetoo

Wielkość obudowy - Czy pomieści to co trzeba?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :)
 
Za jakiś miesiąc wymieniam swój komputer na coś nowszego i chciałbym się dowiedzieć czy obudowa, która posiadam pomieści nowe części. Jestem osobą liczącą się z pieniądzem, więc dlatego zwracam się do was z takim pytaniem.Poza tym prosił bym również o napisanie czego nie mogę umieścić w tej obudowanie z względu na to, że jest mniejsza. Poniżej podaję swoją przyszłą konfigurację i prosiłbym o nie przywiązywanie kwestii dyskusji, jak te elementy do siebie pasują i co mam wymienić, ponieważ to załatwię kilka dni przed zakupem również na waszym forum. 
 
 
Komputer prawdopodobnie będzie się składał z:
CPU: Intel Core i5 3470 3.2 GHz
MB: MSI B75-G41 lub Asrock Z77 PRO3
HDD: Standardowy dysk HDD
RAM: 8 Gb
PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W sprawność 80+ Bronze 140mm
GPU: Gigabyte HD 7970 lub Gigabyte GTX 770
Cooler: Tu w zależności co obudowa zmieści.
 
Z góry dziękuję wam za pomoc! :)
 
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 770 wejdzie na pewno, z radeonem może być ciężko ale może wejdzie na styk. zresztą ja bym brał 770 Dołączona grafika wiem że nie chcesz dyskusji nt sprzętu ale jeżeli zakładasz kompa nie kręcić i w tym kierunku złożysz kompa to na cpu możesz pozostawić chłodzenie fabryczne intela przy ivy, natomiast jakbyś brał zestaw na haswellu co jest lepszym rozwiązaniem musiałbyś kupić jakiegoś coolera ale to może być praktycznie cokolwiek byle było większe niż box Dołączona grafika haswell bardziej się grzeje i nawet na boxowym intelu potrafi się przegrzewać.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco... Od swojego przyszłego komputera będę wymagać dużej wydajności w grach i długiej żywotności samego sprzętu. Słyszałem, że najlepiej jest wymienić standardowe "chłodziwo", nawet jak nie będę podkręcać CPU, ponieważ to ma niby mi zapewnić niższe temperatury, a co za tym idzie dłuższą żywotność komputera. Zatem proszę o napisanie co mógłbym tam ewentualnie umieścić i jak moje myślenie na temat żywotności ma się do praktyki. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej Twojej obudowie z tyłu masz wentylator 120? bo jeżeli tak to ten cooler http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-he1225-spc043-309589/ będzie w zupełności wystarczający na Twoje potrzeby jeżeli nie zamierzasz podkręcać procka 

 

tak jak napisałem powyżej w przypadku 3470 czyli ivybridge chłodzenie boxowe nawet do grania wystarczy. pomogą mu dwa wentyle jeden od zasilacza drugi wyciągający z tyłu. jeżeli weźmiesz np http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570s-6m-cache-do-3-60-ghz-box-bx80646i54570s-581512/ to wtedy dobrze będzie zmienić chłodzenie na powyższego spartana.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się z tyłu znajduje się wentylator 120 mm. Myślę, że wszystkie kwestie póki co są już rozwiązane, a co do Haswell'a to nie przekonują mnie jego nowe instrukcje, a poza tym wysokie temperatury mnie wręcz zniechęcają. Więc zwracam się bardziej w stronę Ivy Bridge. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze zdecydowany do końca ale wiem, że procesor nie będzie z literką "K". Z względu oszczędności jak i tego, że nigdy nie podkręcałem żadnego sprzętu. Poza tym jeśli będę miał pewną nadwyżkę pieniędzy to przeznaczył bym ją na lepszą płytę i preferował bym połączenie I5 3470 3.2 Ghz z Asrock Z77 PRO, ponieważ ten CPU łatwo się kręci do 3.8 dzięki możliwości manipulowania mnożnikiem w trybie turbo i mógłbym zyskać kilka MHz na zwiększeniu blck.

Natomiast jeśli budżet będzie mniejszy to tylko pozwolę sobie na I5 3470 z MSI B75-G41.
Poza tym czy przy grubszym podkręcaniu był by wymagany lepszy cooler niż ten co wcześniej podałeś i jak to się ponownie ma do mojej obudowy?

Edytowane przez Elevetoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co chcesz zrobić nie ma większego sensu ponieważ ivy 3,8 jest równe lub wolniejsze od haswell 3,6.  

 

dlatego najlepiej jest wziąć skoro nie zamierzasz kręcić najnowszą obecnie generację w takim oto zestawieniu:

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h87-hd3-581294/

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570s-6m-cache-do-3-60-ghz-box-bx80646i54570s-581512/

pamięć 2x4gb lub 2x8gb (w zależności ile masz kasy) obojętnie jakie ale 1600, nie warto się pakować w 1333. 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-he1225-spc043-309589/

 

w zależności ile masz kasy to ja bym kupił  gtx 770  bądź 760.

 

do tego dysk SSD 128gb obojętnie jaki z polecanych na tym forum w dziale temu poświęconemu - samsung 840, plextor m5s, crucial m4 itd.

dysk twardy seagate 1tb

zasilacz jakiś 500W - 550W- bequiet, corsair, unikaj xfx bo są piekielnie głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...