Skocz do zawartości
vlodek2532

Intel Core 2 Quad Q6600 - czy to normalne?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż nie wiem czy to normalne czy program po prostu źle coś wskazuje. Szykowałem proc pod OC. Wyłączyłem C1E na płycie (chyba prawidłowo), przestawiłem mnożnik na standardowe 9. I robię test Prime95.

 

Wszystko OK ale podczas operacji CPU-Z pokazuje, ze częstotliwość procesora to ciągle 1600 mhz (powinno być 2400 po wyłączeniu C1E).

 

Skrin

Dołączona grafika

 

Czy to normalne czy zrobiłem coś źle? Po 10 minutach testu CPU-Z pokazuje ciągle 1600 mhz

 

Edit:

OK, nie aktualne.

 

Inne pytanie. opłaca się podkręcać skoro po 30 minutach testu na 2,4 GHZ procesor na pierwszym rdzeniu osiąga 65 stopni? Niby maksymalną temperaturą dla tego procesora (rewizja G0) jest 72 stopnie. Chłodzenie mam boxowe

Edytowane przez vlodek2532

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxowym chlodzeniu z OC daleko nie zajdziesz Dołączona grafika  U mnie na 3Ghz + Synthe Mugen 2 w bardzo ciepłe dni temp dochodzi do 67*C. Maksymalnie "udało" mi sie uzyskać 76*C (komp pracował wtedy jeszcze normlanie bez zwiech)  ale to było na starej silikonowej pascie i radiator był mocno zakurzony Dołączona grafika

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...