Skocz do zawartości
zuuuuo

Odświeżenie PC (głównie mobo i procek)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pomyślałem nad delikatnym odświeżeniem mojego peceta, jako że płyta główna hula na starym sockecie blokuje mi jakikolwiek rozwój pomyślałem własnie o płycie/procku.

 

Specyfikacja:

Intel Core2 Duo E8400 @3.00 GHz

Płyta Asus P5Q PREMIUM P45/

Pamięci khx8500d2k2 4x2gb

geforce 460 1gb

zasilacz modecom mc620 carbon 620w

 

Edit: zapomniałem dodać, budżet to jakieś 1200zł. 

 

Z góry dzięki za każdą sugestię/odpowiedź 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zuuuuo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz przedluzyc agonie tego zestawu zmieniajac proca na c2q za jakies niewielkie pieniadze :) 

 

Sam mam na zbyciu:

 

q6600 q6600 q9300 q9400 q9550 q9550 q9650

 

Twoim kolejnym ograniczeniem jest RAM, posiadasz ddr2 ktore nie banglaja z generacją procesorów  i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałbyś do czego ma służyć komputer i czy chcesz podkręcać.

Może być coś takiego - Core i5-4430 + MSI B85-G43 + Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) - razem, lekko ponad 1300zł. Dodatkową kasę uzyskasz ze sprzedaży tego co masz. Proponuję też wymienić zasilacz na coś "porządniejszego" (czyt. jakość nie moc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł dołożyć do 1300, to http://www.morele.net/inventory/info/LUEISe/ . Gdy dojdzie do ciebie zestaw po zamówieniu, sprzedaj stare kości, procek i płytę i kup chłodzenie. I5 Powinna ci wystarczyć, a po podkręceniu będziesz mógł się cieszyć wszystkim na full przez wiele lat. Ale pamiętaj grafa dalej będzie cię ograniczać. Jak do 1300 nie możesz dołożyć, to weź np 2 GB kość ramu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz oc czy nie ?

 

Jak nie to za 1200 zł masz profesjonalny sprzęt na którym śmiga wsio na ultra:

 

Proc i5 3570 800zł

 

Ram 8gb 1600 Crucial Ballistix CL9 200 zł

 

Płyta głowna MSI E33 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus Jeśli dobrze pamiętam p67 pro3 nie ma problemów z chłodzeniem. A poza tym nawet fortis wystarczy.

@Tr1SH Co do chłodzenia, chodziło mi o to, że pozwoli to nieźle procka podkręcić i sporo wydajności uzyskać, ale nie jest konieczne do normalnego użytku. Bardziej jako opcja, o której można pomyśleć gdy sprzeda się części ze starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do MSI B75MA-E33. Ma podstawkę cpu blisko slotu pci-e x16, Fortisa się tam nie wciśnie raczej. Jak już to równolegle do karty grafiki.

W przedmiotowym konfigu pod procesorem będzie jeszcze GTX460. Warto pozostawić sobie otwartą furtkę do zmiany chłodzenia. 

 

Tia kolejny inżynier który kręciłby nieodblokowany procesor.

Żeby kręcić to trzeba mieć odblokowany umysł a nie procesor. Humanoidal ma na 3470 3,8GHz, na 3570 4GHz są jak najbardziej realne. Przeszkodą w oc jest płyta na B75, nie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...