Skocz do zawartości
mihas66

Sens kupna platformy lga1366?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie problem jak w temacie ostatnio przeglądając allegro odnalazłem bardzo ciekawe aukcje z starszą platformą 1366 intela...

 

na allegro idzie kupić xenona w3540 czyli i7 940 za mniej niż 400zł o 920 nawet nie pisze bo te chodzą w okolicach 300zł... do tego mbo MSI -7570 nowe na x58 za 200zł lub tez pobawić się licytacje używek bo tez nisko stoją topowe modele....

 

Co myślicie o takiej konfiguracji bo za ok 750-800zł zakupi komplet płyte+proc+ram co równa się cenie samego haswella odblokowanego i5...

 

Najbardziej interesuje mnie wydajność starych xenonów/i7 w grach i aplikacjach profesjonalnych typu catia i blender...

 

Aktualnie siedzę na lga 775 tak więc kop będzie znaczący

 

konfiguracja aktualna

c2d e7300 2.66@3.8ghz

chłodzenie CPU SileniumPC FORTIS

msi p43

HD7870 od gigabyte robi 1300mhz na rdzeniu i 1400 na pamięciach

4gb ramu

zasilacz tagan 880W

SSD OCZ 120gb solid3

 

O poborze prądu nie piszcie nie obchodzi mnie to mam elektrownie atomowa w piwnicy a w zimie dodatkowe ogrzewanie się przyda;p

 

Plany były na haswella ale znów dali gluta pod czapę i nawet nie chce na to patrzeć za tą cenę już wole 2500k..

 

Tak wiec jakie taktowania wycisnę na aktualnym chłodzeniu i zasilaczu z i7 940 i czy taka konfiguracja bardzo mocno będzie odstawać od stock taktowania i5 2500?

 

PS widział ktoś te procki 6 rdzeniowe na 1366 na allegro bo jeśli tak to po ile chodzą zawsze to jakaś opcja modernizacji;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie bedzie dla ciebie ograniczeniem raczej :) 

 

jesli chodzi o procki 6 rdzeniowe albo intel extrem to ciezko je wyceniac sam mam x5660 oraz i7 965, gdzie 1 wychodzi na to ze mozna krzyczec za niego ok 2000 a drugi sam nie wiem wyliczajac -70% jego bazowej ceny wychodzi ok 1000zl.

 

Jakbys szukal procesorow na 1366 mam kilka sztuk. 

 

Moim zdaniem ciekawa propozycje ta 1366 bo procesory wydajnosciowo nie sa zle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens ma jedynie w przypadku zwiekszenia ilosci rdzeni oraz wykorzystanie technologii HT, ale to jest tylko do aplikacji, ktore z tego skorzystaja - gry powyzej 4 logicznych rdzeni nie korzystaja.

 

Po prostu ta technologia jest juz przestarzala, lepiej zainwestowac te kase w cos nowego.

Wystrzegalbym sie kupna sprzetu uzywanego (zalezy jak mocno krecony, ile czasu uzywany, sprawdzic mozna po np hdd power on hours, pod warunkiem ze dsk kupiony razem z reszta elementow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostownik jakie masz proce na handel i za ile? Masz tego troche tak wiec jak sie to kreci i jaka ma wydajnosc?

 

KaszpiR owszem stare i nie jare ale co kupi za ta kase innego i3? Zablokowane i5? Fx-6300? Do wszystkich tych prockow dobre mbo kosztuje min 3stowy o cenie prockow nie wspominam i calkowitym braku mozliwosci o%c poza amd...

 

Uzywek sie nie boje bo aktualna konfiguracja pochodzi z allegro z licytacji poza gpu i ssd.. Zasilacz kupilem za 160zl np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zabrania kupna używek. Sam posiadam kompa, który został zakupiony w 2010r i nie kwapię się do jego wymiany, bo 1366 jest całkiem udaną platformą i aktualnie nie czuję potrzeby zmiany komputera. Niemniej czuję, że czas płynie i sprzęt się zaczyna starzeć, ryzyko zdechnięcia rośnie ;D

 

Jest to jak widzisz sprawa bardzo indywidualna, i zależy od wielu czynników, ludzie mają różne priorytety:

- czas wyjścia technologii - osobiście już bym nie kupował tej platformy, bo procesory i7-940 zostały wypuszczone w Q4 2008r, a mamy 2013. W tych strych płytach kontrolery SATA III  były kiepskie, i lepiej podłączyć dysk SSD do portu intelowskiego - niestety SATA II, oczywiście, nie ma to aż tak tragicznego wpływu na wydajność, ale jest to pewne ograniczenie.

- starzenie się części - część sprzętu jest opracowana aby działała 2 lata działając 24/7

- jakość części - dobre komponenty działają wiele lat i ryzyko jest znacznie niższe, ale zawsze należy mieć je na uwadze.

- dostępność części - to był problem w szczególności w momencie, jak zmieniały się złącza pamięci, i z rynku znikały kości, aczkolwiek teraz DDR3 dostanie się bez problemu, to już tripple channel razcej nie są bardzo popularne, ale oczywiści można też siedzieć na dual channel albo na konfiguracji 2x dual channel.

- różnica w wydajności tego co posiadasz i co możesz posiadać - przeskok z 2 na 4 rdzenie z technologia HT będzie zauważalny, ale raczej tylko w bardziej zasobożernych grach, ale rozwinie skrzydła w takich aplikacjach jak obróbka wideo

- nowe części - wiadomo, że nowe przeważnie jest lepsze, ale jak sam wspomniałeś kompletnie zmienia się wtedy budżet. Ale taki komputer posłuży Ci kolejne lata, bo ma świeże części.

- ryzyko trupa out of the box - zawsze istnieje ryzyko, że kupisz na allegro/sklepie nówkę sztukę, która będzie od razu trupem - komplikuje to sytuację szczególnie wtedy, gdy sprzedaliśmy starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dywagacje na temat kupie starego trupa mnie nie obchodzą... 

 

Obchodzi mnie ile da rade podkręcić tego i7 940 i jaka wtedy ma wydajność

 

KaszpiR masz taką platformę i proca jak to się podkręca ile klatek masz w C3 lub nowym NFS?

 

 

nie zapominajmy że platformy na x58 to był wtedy hi end płyty kosztowały po 1k pln a xsenonów serwerowych raczej nikt nie kręci zresztą moja platforma mimo zabójczego napięcia na procu i sporym taktowaniu śmiga jak zła non stop więc nie boje się o 1366..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile mam klatek zalezy od procesora, detali i grafiki.

Oraz to na ile wykrecisz procka to tez zalezy od procesora.

ogolnie do 4GHz powinenes wykrecic, wyzej juz zaczyna byc roznie.

 

Ogolnie wszystkie gry na high na full hd dzialaja bezproblemowo,  wiekszym problemem jest raczej grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...