Skocz do zawartości
Xobek

Komputer za ok 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zamierzam w najbliższym czasie zrobić gruntowny upgrade sprzętu (samej skrzynki), a że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie to proszę o fachową pomoc ;).
Mój budżet oscyluje w okolicach 4 tyś. (może to być zarówno 3800 jak i 4200 - najważniejsze, by zestaw był maksymalnie wydajny i opłacalny w tych granicach cenowych).
Planuję zakupić nowe: procesor, płytę główną, kartę graficzną, kości RAM, dysk HDD i chłodzenie CPU. Niewiadomą jest obudowa.
Części, które planuje zostawić:
- zasilacz OCZ ZT 650W,
- dysk SSD OCZ Vertex 4 128 GB,
- ewentualnie obudowa Cooler Master Elite 330.
Monitor Full HD 24" (w nieokreślonej przyszłości planuję dokupić kolejny monitor do ewentualnej pracy na dwóch, jeżeli ma to jakieś większe znaczenie).
Komputer będzie mi służył rzecz jasna do gier, ale również do pracy (modelowanie 3D i obliczenia CAD/CAM).
Przymierzam się też do OC (nic ekstremalnego ofc, w granicach własnych możliwości).
 
Po poszperaniu conieco w necie, moja wstępne przemyślenia:
 
- procesor
Zastanawiam się nad wyborem i5 4670K vs i7 4770K.Różnica w cenie około 400 zł, warto zainwestować w 4770K, kosztem powiedzmy słabszej płyty głównej bądź RAMu? Jakakolwiek alternatywa od AMD?
Jak sądze nie ma sensu w tej chwilii pchać się w nic na LGA 1155 (w tym przedziale cenowym)?
 
- płyta główna
Zdaje się na Wasze opinie. 
 
- grafika
Najpewniej Geforce GTX 770 2GB, pozostaje kwestia producenta. W oko wpadła mi:
 
- RAM
Planuję raczej zakup 2x8GB DDR3 1600MHz typu:
Czy warto dołożyć do pamięci 1866MHz? Jakich producentów polecacie? 
- chłodzenie CPU
Jako, że planuję zabawę z OC potrzebuje coś sprawdzonego i niedrogiego (powiedzmy do 200 zł.).
 
Modele, które podałem są tylko moimi wstępnymi typami i jestem jak najbardziej otwarty na propozycje ;).
Komputer miałby posłużyć mi przynajmniej kolejne 2-3 lata. 
 
Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...