Skocz do zawartości
makensis

Uwaga asystent pobierania DobreProgramy.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja omijam to z daleka jak tylko pokazało się w internecie.

Zaczęło się od tego że strony zagraniczne (pseudo warezy) oferowały

niby pobieranie pliku przez niby downloader :)

 

Oczywiście pliku nigdy nie pobrałeś a downloader okazywał się wirusem :)

Raz się chyba na to nadziałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Samemu krzyczeć najgłośniej o oszukiwaniu użytkowników mając w topie taką reklamę:

Dołączona grafika

Zaiste... piękna hipokryzja.
I nie, jak się ktoś przypierniczy do mojego postu - ja nie bronię Delty na dobrychprogramach.

To zło, które najlepiej wywalić jak najprędzej, a oficjalny komunikat powinien być już dawno temu.
No ale to jak zachował się "admin" wspomnianego serwisu to już jest parodia istna.


Niech nie pisze, że rejestrował się wszędzie w szczytnym celu poinformowania użytkowników, bo wtedy śpiesząc się pewnie nie miałby czasu na wrzucanie linków reklamowych swojego forum do sygnaturek, podobnie jak i sam post nie byłby odnośnikiem do ramki wypoku (czyli jego forum) potęgując zwiększenie odwiedzin, ale normalny opis problemu. Dlaczego np. Picasso na Fixitach mogła to opisać po ludzku? Hajs na tweaks się musi zgadzać, a widać, że chyba są problemy skoro takimi metodami szuka nowych użytkowników.

Milczeniem pomijany jest fakt: jak administrator forum o IT może bezmyślnie coś w taki sposób instalować?
Strach się bać...

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DP jest w tej chwili stroną reklamową usługi Netfix, i tak należy ją traktować. Instalacja spyware służy zapewne (przy okazji) popularyzacji usługi Netfix.

 

 

Zdaniem redakcji DP "Delta Toolbar" jest pożytecznym narzędziem, i nie stanowi zagrożenia. Co oznacza że DP jawnie promuje malware/spyware, wykazując się przy tym sporą dozą hipokryzji ( http://www.dobreprogramy.pl/Cebula/Program-tygodnia-Asystent-pobierania,35989.html ).

Czyli na dobrą sprawę "dobreprogramy" mają dla mnie w tej chwili dokładnie taką samą wartość jak "dobre-programy" czy "pobieraczek" (strona do zablokowania ze względu na zagrożenie malware).

Nie ma się co oszukiwać, portal który raz zaczął akcję instalowania tego typu softu na komputerach użytkowników NIGDY nie przestanie, a śmieci będą coraz bardziej złośliwe i trudne do usunięcia.

Zresztą już Delta Toolbar należy do "trudnych przypadków" (dla Zwykłego Użytkownika jest "nieusuwalny"), nie widzę powodu żeby czekać z reakcją na skuteczniejszego rootkita/trojana.

Mówiąc wprost: Dobre Programy to obecnie strona niebezpieczna, której w żadnym przypadku nie należy używać do pobierania plików, a już szczególnie nie należy jej polecać mało obeznanym użytkownikom komputerów. Dokładnie tak jak "dobre-programy", "pobieraczek", "plikostrada" i temu podobne.

 

Dobrze że redakcja DP (w osobie Docenta - przewinąć do dołu) od razu odpowiedziała zgodnie z prawdą, nie pozostawiają pola do spekulacji. Ich wybór, trzeba uszanować taką decyzję. I nie używać strony instalującej szkodliwe oprogramowanie.

Edytowane przez IchBinIdiot
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Przecież obok przycisku "pobierz" są direct linki do softu pod różne wersje OS.

 

Niewiedza nie usprawiedliwia, a ślepotę się leczy. Na głupotę, niestety, lekarstwa nikt nie wymyślił. A inaczej, niż głupotą, nie da się nazwać ślepego klikania w link "pobierz", bo jest duży, zielony i zupełnie nic więcej z niego nie wynika. To ten sam przejaw zidiocenia, co klikanie w "dalej -> tak -> dalej" w trakcie instalacji softu. A potem zdziwienie, bo nagle się reklamy pojawiają na pulpicie.

 

 

Taką politykę, poza tym, prowadzi większość stron z softem do pobrania, stron z torrentami (click here for direct download of our toolbar) i całej reszty. Ba, w niedzielę wbiłem na stronę (werble!) Asusa, żeby zedrzeć sterowniki. Bingo - cztery linki, z czego pierwszy to instalka jakiegoś downloadera.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardziej powściągliwy w komentarzach, obecnie Delta Search to druga w popularności "wyszukiwarka", po Googlach według moich statystyk Google Analytics. Poza tym tłumaczenie, że większość kradnie to już nie jest to złe, jakoś do mnie dociera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Od jakiegoś czasu asystent nie wrzuca już żadnych śmieci. Oferowane są jedynie inne aplikacje np. nowa wersja Opery.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...