Skocz do zawartości
qbxxx

Rozbudowa starszego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam taką płytę która obsługuje taką listę procesorów.

 

Mam tam Athlona 4200+ i 4GB ramu ddr2

 

Chciałbym płynnie unowocześnić swój komputer bez kupowania wszystkiego na raz.

 

Czy jest sens kupować procka typu Phenom II X4 955 lub 945, który choć ponoć pójdzie (w wersji 95W) to wiadomo - póki co nie pełną parą ze względu na ograniczenia magistrali systemowej a za jakiś czas kupić płytę główną stricte pod AM3 i DDR3 razem z tym i przełożyc tego procka?  Ponoć moja płyta potrafi obsłużyj AM2+ a ten procek potrafi zejść z kompatybilnością do właśnie AM2+ też.

 

Wiem, że gwarancji poprawnego rozruchu mi nie dacie ale chciałbym się poradzić zanim przefleszuję bios i zamówię z allego jakąś używkę.

 

Pomysł może beznadziejny ale na jakieś dwa, trzy miesiące dostanę chyba kopa wydajnościowego na starym kompie zanim wymienię technologicznie. Chyba że jeszcze polecacie jakiś MOBO na ddr2 i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo się opłaca pchać w starą platformę. O ile zakup w/w phenoma da lekkiego kopa, to w zakupie płyty pod am3 nie widzę już sensu, lepiej już am3+ i w przyszłości możesz zmienić na FX.

Rozumiem, że budżet masz mocno ograniczony?

Lepsza opcja - iść w intela, ale to już wyższe koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo się opłaca pchać w starą platformę. O ile zakup w/w phenoma da lekkiego kopa, to w zakupie płyty pod am3 nie widzę już sensu, lepiej już am3+ i w przyszłości możesz zmienić na FX.

Rozumiem, że budżet masz mocno ograniczony?

Lepsza opcja - iść w intela, ale to już wyższe koszty.

No ale jak za parę miesięcy kupię płytę to pod AM3/AM3+ (nowsza technologia wspiera tą bez plusika)

Np. GA-970A-DS3

 

Jak mam zmienić w kompie sam procesor na Intel skoro mam płytkę na AMD? Dołączona grafika Przecież napisałem że nie kupuję całego kompletu na raz, ale dzięki za chęci Dołączona grafika

 

skoro wymieniasz za trzy miesiące to nie top w to już kasy [lepiej miej ją na nowy sprzet]

Przez trzy miesiące myślisz taki Phenom II X4 zejdzie z ceny o ile? 10zł?

Edytowane przez qbxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i spadnie a może i nie

ale bym jeszcze poczekał bo ja kupisz płytę na am3+ to dorzucisz sobie P965 a on ma odblokowany mnożnik lub FX 4350 albo 6350 [też są odblokowane]

a jak teraz kupisz 945  to już tak fajnie z podkrecaniem nie bedzie

ta płyta co podałeś to słaba jest

O, już konkretniejsza odpowiedź. Ta płyta była przykładem płyty która spokojnie przyjmie 965 bo jest niby AM3 ale AM3+ (ready) czy ja czegoś nie widzę czemu ona by nie ogarnęła w pełni jakiegoś wydajnego procka np FX 4350?

 

Poza tym taki Phenom II x4 955 też posiada odblokowany mnożnik w serii Black Edition. Z tym że moja aktulana płytka może przyjać 955-tki tylko w wersji 95W na co muszę zwrócić uwagę to już wime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...