Skocz do zawartości
Krzysztof1964

Z87 Deluxe czy z87 Mpower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem w trakcie składania nowego komputera. Platforma 1150, procesor 4770K, zasilacz BQ Dark Power Pro 750W (moc wyliczona przez kalkulator na stronie Asusa), pamięci TridentX 1600 Mhz cl7 16GB, grafika 780 lub 7970 ewentualnie jakieś wrześniowe nowum od AMD (do zastanowienia i w tej chwili nie istotne).

 

Komputer do gier, pracy biurowej oraz do montażu i obróbki wideo, tak się składa, że jestem filmowcem, co prawda nie profesjonalistą ale dość ambitnym amatorem.

Komputer będzie pracował pod Win 7 64bit i Opensuse 64 bit z KDE w komplecie.

 

Właściwie wszystko mam juz poukładane poza typem płyty głównej.  Na placu boju pozostały Asus Z87 Deluxe oraz MSI Z87 Mpower, wyposażenie znam, ceny również, interesuje mnie stabilność, bezawaryjność oraz kilka szczegółów. Wiem, że na temat stabilności i bezawaryjności tych konkretnych modeli nic specjalnego jeszcze nie wiadomo ale kultura techniczna jednego i drugiego producenta w perspektywie ostatnich lat może byc wyznacznikiem ogólnej jakości więc mając na uwadze ten kontekst moje pytanie brzmi ASUS czy MSI? Opinia mojego zaprzyjaźnionego sklepu brzmi: absolutnie, zdecydowanie ASUS! Jednak sklep to sklep i mimo, ze zaprzyjaźniony to raczej podchodzę z rezerwą do ich opinii.

 

Teraz te kilka szczegółów. Czy w biosie MSI można wyłączyć "secure boot"? Powinna byc taka opcja ale jakoś nigdzie nie znalazłem potwierdzenia. Na wszelki wypadek pytam, w Asusie jest.

Kolejna rzecz, która mnie zaciekawiła to zabezpieczenia antystatyczne USB w Asusie. Bez względu czy to marketing czy rzeczywista cecha chciałbym się dowiedziec czy w Mpower również coś takiego zastosowano (a może w Mpower Max?).

 

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o tych płytach, nie trzeba zakładać kolejnego: http://forum.purepc.pl/topic/353054-wszystko-o-msi-z87-xpower-mpower-max-mpower/

 

ASUS Deluxe Z87 z ceną około 1000 PLN to dużo za dużo. Wolałbym już MPower za niecałe 800 PLN. Sądząc po wyposażeniu szukasz czegoś z WLAN, więc wielkiego wyboru nie ma.

 

Co do tzw.: ESP to raczej marketing, niemniej MSI w specyfikacji nic takiego nie wpisywało. Opinie o sprzęcie każdy ma swoje, ale z mojego doświadczenia wynika,że jakościowo lepszy jest ASUS, chociaż w tej klasie produktów nikt lipy nie sprzedaje. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Nie bez podstaw pytałem o ESP. Tak sie składa, że od czasu do czasu przy wkładaniu Pendriva komputer mi się resetował, jakoś szczególnie często zdarzało się to mojej żonie, po jednym takim resecie nie wszystko wróciło do normy i było trochę strachu o dane.

 

Może się wydawać trochę "rozdmuchany" ten mój zestaw ale mam nadzieję, ze poza wydajnością będzie stabilny a na tym najbardziej mi zależy nie mówiąc już o tym, ze mam 8xHDD, potrzebuję dobrego WiFi, dojdzie kontroler FireWire i najprawdopodobniej dodatkowa karta dźwiekowa (chyba, że zintegrowana spełni oczekiwania) no i jeszcze nie daj Boże jakieś sprzętowe wspomaganie video choć mam cichą nadzieję, że przy tej konfiguracji osiągnę realtime na czystym komputerze lub z pomocą OC.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem co kupić w zakresie górnej półki płyt głównych. Szczerze mówiąc, jest to chyba kwestia preferencji indywidualnych w przedmiocie historii uzytkownika z dana marką anizeli cokolwiek innego. Mam Asusa Z87 Deluxe (chciałem Deluxe/Dual ale była nieosiagalna). Jest to trzecia płyta asusa na cztery płyty które ogólnie miałem w pc (wyjątek to dfi lanparty ultra d - legenda w swoim czasie). Nigdy nie miałem problemów z Asusem i zawsze wymieniałem z uwagi na postęp techniczny a nie awarie (a dfi padła i był problem bo padła też i firma). Ostatnia płyta, którą miałem to P5KC z wykręconym na 3.1 Ghz c2d e4300 (lub e4400), która chodziła tak parę dobrych lat. Deluxe spełnia moje wymagania - jest stabilna, ma sporo ustawień podkręcania i w uefi i z poziomu aisuite, które można traktować jako bloatware (bo wszystko przecież można ustawić z uefi) jakkolwiek przydatne. Mam zajęte wszystkie porty sata (10 - co było dla mnie kluczowe przy wyborze płyty)) + kontroler sata na pcie i zewnetrzną obudowę na 2hdd przez usb 3.0 i wszystko śmiga. Karta dźwiękowa gra ok i nie słyszę żadnych szumów podczas pracy dysków czy poruszania myszką co występowało kiedyś w starych realtecach. Jakkolwiek i tak zamierzam kupic nową kartę muzyczną. Wi-fi będę testował w najblizszym czasie. Ogólnie płyta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...