Skocz do zawartości
mox.kox

Uratowanie zestawu: HD7770/7790/7850/7870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
rodzice mojego chrześniaka udali się po komputerek do jakiegoś lokalnego sklepu. Został im wciśnięty taki zestaw:

CPU: AMD Athlon X4-750K 3.4GHz
MB: FM2-A75IA-E53
MEM: 2x4GB DDR3 1333MHz 1.5V ELIXIR
GPU: MSI GT430
PSU: Corsair TX650V2 (?????!!)
OBUDOWA: CM Elite 120 ADVANCED
OS: WIN 7 HP 64BIT PL

Komputer miał być mały, w rozsądnej cenie i, aby dało się pograć, sklep potraktował ich jak jeleni i wcisnął leżaki :/ i to jeszcze na raty, więc odsprzedaż tego i złożenie czegoś nowego odpada. Jako, że chrześniak ma niebawem urodziny, postanowiłęm trochę to uratować. Pracuję w UK więc ceny nie mają aż takiego znaczenia (nie bieżcie tego jako przejaw burżuazji !). Więc tak:
- Obudowa zostanie zmieniona na BiteFenix Prodigy
- BOXowy cooler CPU na True Spirit 90M

I pozostaje kwestia karty graficznej, tu potrzebna wasza pomoc. Wiem, że będzie grał na tv 3x'' więc w 1920x1080, poprosiłem o listę gier jakie ma do przejścia, w które nie mógł pograć na starym złomie: Painkiller (wszystkie), Gears of War, Doom3 BFG, Wiedźmin 1+2, Skyrim, The Last Remant, DMC4, Resident Evil 5, Aliens VS Predator, Wolfenstein (2009), Warhammer 40K: Space Marine, BF3, Aliens: Colonial Marines. Mam nadzieję, że to pomoże.

Karty, którę biorę pod uwagę (na MSI mam zniżki, sklep overclockers.co.uk lub scan.co.uk):

MSI HD 7770 GHz Edition 1024MB GDDR5
MSI HD 7790 OC 2048MB GDDR5
MSI HD 7850 OC 2048MB GDDR5
MSI HD 7870 Black Knight 2048MB GDDR5
ewentualnie NVIDIA - MSI GeForce GTX 650Ti OC Boost Black Knight 2048MB

Co doradzicie ? Różnica w cenie 7850 i 7870 jest marginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor słabiutki też niestety.

Nie równałbym jednak w dół. Ze względu na rozdzielczość FullHD pomyślałbym nad HD7850 1GB, powinna być wyraźnie tańsza od 2GB a prawie o tej samej wydajności. Karta do CM Elite 120 się zmieści. W tej obudowie problemem jest upchnięcie większego chłodzenia cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30zł to nie różnica. Widocznie 7850 w wersji 2GB ma mocno przesadzoną cenę.

 

 

Czyli 7870 to za dużo do tego CPU ?

I tak i nie. Niektóry odrzucają w ogóle podejście typu "za mocna, za słaba karta do cpu". Karta jest do gier a nie do cpu, z niektórymi grami zaś ten procesor będzie miał ciężko, zwłaszcza na rybach multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...