Skocz do zawartości
Fury161

Nowy komputer...tragiczna praca dysku SSD pod Windows 7..oraz kilka innych problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wczoraj złożyłem nowy komputer,który kupiłem raptem kilka dni temu.Miałem się cieszyć,pograć w nowe gry,itd..tymczasem póki co tylko się irytuję.Ale do rzeczy:

Najpierw podam konfigurację nowego PC:

Płyta główna: MSI B75MA-E33

CPU: Pentium 2030

RAM: DDR3 1600 CL9 Kingston 4GB

KARTA GRAFICZNA: Radeon HD7790 Club 3D

DYSK: SSD Kingston V300

ZASILACZ: Aerocool VP-450  (450W)

 

 Najpierw zacznę od tego,że kilka razy instalowałem na owym nowym SSD Windows7(z 2 różnych kopii),i za każdym razem to samo-system chodzi niemiłosiernie wolno.W ogóle np.nie czyta płyt CD ,czy np. wylogowuje się z systemu chyba z 3 minuty...

Miałem też problem z bootowaniem  z CD/DVD ROM..mimo,że BIOSie ustawiłem napęd optyczny jako pierwsze urządzenie w kolejce,to za żadne skarby windows nie chciał bootować z płyty...za każdym razem nachalnie bootował z dysku twardego(SSD),ale jakoś poradziłem sobie z tym,resetując BIOS.

 

Teraz druga sprawa:Brak obrazu z Radeona HD7790 w Windowsie...Z układu graficznego znajdujacego się w CPU obraz jest i działa normalnie,tak samo działa(na próbę podłączyłem) na moim starym Radeonie X300.Natomiast na HD7790 nic.Dodam,że karta jest na pewno sprawna,gdyż podczas włączania komputera,obraz jest(np.można normalnie wejść do BIOSu).

 

 Za wszelkie sugestie i pomoc serdecznie dziękuję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc 

Wersja BIOSU to 1.5(z tego co wyszukałem,najnowsza to 1.6)

SSD podłączyłem najpierw pod SATA 6gb/s,potem pod 3gb/s,zmieniałem też przewody SATA,ale bez różnicy,na każdym tak samo.

ok,wgram z płyty głównej najpierw,po czym spróbuję od radeona.

Zdam relację jak skończę

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHCI naturalnie włączone.Zrzut Ci podam jak tylko znajdę chwilkę czasu.Sprawdziłem SMART w HDTune ,i wg niego wszystko jest w porządku z dyskiem.

 

Natomiast nie mogę zainstalować sterowników do płyty głównej...kiedy instalowałem od chipsetu-wywaliło błąd,teraz próbuję zainstalować od ethernetu to kompletna zwiecha systemu...

Instaluję sterowniki z dysku twardego(najpierw skopiowałem na pendrive),bo z CD ROMu w ogóle nie chcą ruszyć,zresztą pisałem o tym w pierwszym poście.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa jak należy  Dołączona grafika

Windows chodzi płynnie i szybko(bardzo pomogło wyłączenie usługi " Menedżer kont Zabezpieczeń"

Natomiast co do Radeona..winowajcą okazał się stary CRT 15".Dziś podpiąłem 7790 do swojego LCD i obraz wyświetla się normalnie.

 

@Klaus

Ale ten Pentium nie ma w ogóle pinów.Aż sam się zdziwiłem ,kiedy wypakowałem go z pudełka.

 

 

Dzięki za pomoc,myślę,że temat można zamknąć  

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...