Skocz do zawartości
james000000

Regulacja obrotów wentylatora przez zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim


Posiadam zasilacz Fortron 500W fsp500-60gln.

Wentylator 120mm terkocze - zdecydowałem się na jego wymianę.

W tej chwili myślałem o wymianie na noiseblockera xl 1 lub 2 lub na enermaxa UCTB12 T.B. Silence.


Chodzi mi o kwestię regulacji obrotów wentylatora przez zasilacz. Czy mimo tylko 2 linii podłączenia do wentylatora, zasilacz reguluje jego obroty czy cały czas utrzymuje je na stałym (maksymalnym?) poziomie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz ma regulację obrotów to ją reguluje - nie wiem jak jest w tym fortronie.

Ja u siebie w zasiłce mam enermaxa UCTB12 T.B. Silence od kilku miesięcy i jest cichutko. Mój zasilacz ma sterowanie obrotami i też ma tylko 2 piny i wentyl na pewno nie chodzi na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja mojego zasilacza ale z oficjalnym dopiskiem (80) ma wg producenta funkcję

THERMAL CONTROL SYSTEM LINKED TO FAN

http://www.fspgroupusa.com/fsp50060gln80/p/442.html

Rozumiem przez to kontrolę obrotów

 

tylko nie wiem czy moja wersja zasilacza bez dopisku (80) to to samo ;/

 

A zakładając że jest regulacja obrotów na tym zasilaczu, to jakie prędkości obrotowe wentylatora, uznałbyś za wystarczające do schłodzenia tego zasilacza ?

Edytowane przez james000000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...