Skocz do zawartości

james000000

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez james000000

  1. Zrobiłem ShFil tak jak mówiłeś co do wentylatorów - bez zmian. Co do rewizji to mam 1.0. Jakbyś miał chwilę to spójrz jaka jest u Ciebie - chciałbym chociaż wiedzieć z czego może to wynikać, nawet jak tego nie zmienię :]
  2. Zgadza się stoi na nóżkach, poza tym mam wentylator nawiewny również z przodu. Przełożenie wentylatorów może dać pewną zmianę temperatury, natomiast na pewno nie jest przyczyną że mam 30 stopni różnicy w stosunku do tej identycznej karty, którą posiada kolega ShFil.
  3. Kręcą ;] nawet na 100% według pomiarów, ale wizualnie widzę że się kręcą
  4. Kolega ShFil ma prędkość wentylatora 44% przy obciążeniu furmarkiem i ma 60 stopni. Ja mam 90 stopni i wentyl rozkręcony do 100%. Jeżeli będę miał takie wyniki jak on to sam skoryguje sobie krzywą wentylatora i dla mnie jak najbardziej będzie cicho. W tej chwili grając w BF3 żeby nie przebijać 75 stopni wentylator chodzi mi na 60% - słyszę go wyraźnie.
  5. Mimo wszystko chciałbym grać w komforcie nazwanym ciszą, a nie przy wyraźnie słyszalnym wentylatorze, tym bardziej że osoby które jak widzisz mają tą samą kartę mają to zapewnione. Nie wiem więc w czym masz problem. Próbuję wyjaśnić kwestię temperatur o 30 stopni wyższych od kolegi który ma tą samą kartę, a dla Ciebie to nic nie znaczący szczegół.
  6. A masz ShFil wersję 2gb czy 1gb pamięci? Pytam bo może coś się w chłodzeniu różnią. Pastę właśnię wymieniłem. Oto efekt :( http://img849.imageshack.us/img849/2179/09wa.jpg Heatpipe działają - mogę przyłożyć do nich palec, ale są dość gorące. Powiedzcie mi co mogę jeszcze zrobić - mam już dość tej karty reklamowanej jako chłodna i cicha. Chciałem napisać reklamację na same wentylatory z ich obudową - wpadają w wibracje Sposób naprawy opisano tu: http://www.ifixit.com/Guide/Repairing+GIGABYTE+GV-R785OC-2GD+Radeon+HD+7850+Fan+vibration+sound/8567 Nie jest skomplikowany i pomógł. Zastanawiam się czy zwrócić przy okazji reklamacji tych wibracji, serwisowi uwagę na wysoką temperaturę, przez to wysokie obroty i wysoki hałas karty ?? Macie jakiś pomysł jak to załatwić by uznali takie temperatury i głośność karty jako podstawę do reklamacji?
  7. Jakbyś wrzucił te logi z temperaturami i procentowym rozkręceniem wentyla to by było super. I tak dzięki za informacje jakie już mi dałeś Zostawiłem ten na dole i dałem na przód dodatkowy - bez wyraźnych zmian. Czy wyłamane otwory po śledziach mogą pogarszać czy polepszać chłodzenie ? - już nie mam innego pomysłu. Chyba jeszcze raz przesmaruję chłodzenie żeby sprawdzić czy dobrze dolega.
  8. Dzięki Aurora za temperatury - nie odbiegają tak znacząco od moich
  9. Jest dokładnie tak jak mówisz, dlatego pytam się kolegi Krydora czy nie podaje swoich temperatur przy włączonym v-sync. Dalej proszę o opinię co do temperatur karty 7850 (najlepiej Gigabyte)
  10. Czyli mam opinię trochę przeciwną To jakby jeszcze jakiś użytkownik 7850 (najlepiej gigabyte) dał znać o swoich temperaturach to bym nabrał pewności czy dalej się wkurzać na tą kartę czy sobie odpuścić. Ps. Krydor a nie masz w bf3 włączonej synchronizacji pionowej bo ona mi o ponad 10 stopni zbija temperaturę jak ją włączę?
  11. Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Proszę jeśli ktoś ma jeszcze taką kartę o potwierdzenie jej temperatur pracy - żebym na 100% wiedział że są za wysokie
  12. Filtry są czyste - obudowę mam od kilku dni (nawiasem mówiąc wymieniłem starą na tą bo myślałem że zła wentylacja jest przyczyną wysokich temperatur). Obecne napięcie to 1,173 - leciutko podniesione w stosunku do 1,14 fabrycznego. Natomiast też to sprawdziłem i na domyślnych ustawieniach karty, sytuacja co do temperatur wygląda podobnie. Fabryczną pastę jak wymieniałem to widziałem że radiator dociskał dobrze rdzeń. Teraz tez rozsmarowałem cienką warstwą, dołożyłem radiator i przykręciłem możliwie mocno - do większego oporu - wielkiej filozofii tu nie ma i raczej tego nie schrzaniłem. Kończą mi sie już pomysły poza odesłaniem karty na gwarancję, ale wątpię czy temperatura pracy będzie wystarczającą podstawą by ją przyjęli
  13. Posiadam kartę graficzną radeon 7850 gigabyte 1gb, dokładnie taką: http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r785oc-1gd/ Mam pytanie odnośnie temperatur jakie osiągam na tej karcie - porównuję się do wyników zaprezentowanych tu: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7850_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,17 gdzie wersja 2gb osiąga w crysisie 63 stopnie przy obrotach 47%. U mnie karta w battlefieldzie 3 spokojnie rozgrzewa się do 75 stopni przy 60% obrotów. Furmark rozgrzewa kartę do 90 stopni przy już prawie 90% preśdkości wentylatora. Nie wiem czy tak to ma wyglądać. Uprzedzając pytanie, obudowa jest dość przewiewna - silentiumpc brutus - 3x120 - jeden wentylator na spodzie obudowy wdmuchujący, dwa wentylatory wydmuchujące u góry i na tyle. Dodatkowo chłodzenie CPU Zalman CNPS10x obrócone jest tak że wydmuchuje powietrze ku górze zasysając je z okolic karty graficznej. Pastę termoprzewodzącą też już wymieniłem podejrzewając nie najlepsze rozprowadznie fabrycznej. Nie zmieniło to nic. Proszę o waszą opinię co do osiąganych temperatur - czy są one bezpieczne i czy coś mam nie tak z kartą skoro osiągam temperatuy wyższe niż w testach - powiem szczerze że więcej po tej karcie oczekiwałem.
  14. Wersja mojego zasilacza ale z oficjalnym dopiskiem (80) ma wg producenta funkcję THERMAL CONTROL SYSTEM LINKED TO FAN http://www.fspgroupusa.com/fsp50060gln80/p/442.html Rozumiem przez to kontrolę obrotów tylko nie wiem czy moja wersja zasilacza bez dopisku (80) to to samo ;/ A zakładając że jest regulacja obrotów na tym zasilaczu, to jakie prędkości obrotowe wentylatora, uznałbyś za wystarczające do schłodzenia tego zasilacza ?
  15. Cześć wszystkim Posiadam zasilacz Fortron 500W fsp500-60gln. Wentylator 120mm terkocze - zdecydowałem się na jego wymianę. W tej chwili myślałem o wymianie na noiseblockera xl 1 lub 2 lub na enermaxa UCTB12 T.B. Silence. Chodzi mi o kwestię regulacji obrotów wentylatora przez zasilacz. Czy mimo tylko 2 linii podłączenia do wentylatora, zasilacz reguluje jego obroty czy cały czas utrzymuje je na stałym (maksymalnym?) poziomie?
  16. Witam. Zakupiłem obecnie phenoma x2 modującego sie na x3. W chwili obecnej poszukuje płyty pod owy procesor. Przypadkowo natknąłem się m.in na listę płyt MSI które obsługują już przyszłe procesory pod AM3+ ( http://event.msi.com/mb/am3+/ ). Moją uwagę zwróciła płyta 760GM-E51 ( MSI Polska – Komputery AIO, notebooki, netbooki, płyty główne, karty graficzne i więcej ) Procesor będę chciał podkręcić oraz tak jak wcześniej pisałem odblokować. Czy płyta się nadaje do takich zastosowań. Czy obsłuży ona procesory o dużej mocy - na stronie pisze że obsługuje nawet Phenoma x4 o mocy 140W ale kompatybilność to być może jedno a wytrzymałość podzespołów to drugie. Zauważyłem również że jej przepustowość HT jest zdaje się niższa niż w topowych płytach - czy będzie to wpływało na wydajność/podkręcalność. W opisie płyta obsługuje funkcję Core Unlocker (ACC) Chciałem usłyszeć waszą opinię (nie mogę znaleźć żadnych testów), bowiem płyta jest naprawdę tania (około 190zł) a wydaje się na pierwszy rzut oka mimo że jestem świadomy że to nie high-end to dość dobra.
  17. Karta według specyfikacji bierze 70W, procesor też jest dość energooszczędny. Wg mnie spokojnie starczy obecny Fortron przy tej konfiguracji.
  18. james000000

    Ati Radeon HD4850/4870

    Witam. Posiadam kartę radeon 4850 Sonic firmy Palit. Karta posiada standardowo podniesione zegary 675/1000. ( referent ma 625/993) Zabrałem się do overclockingu. O ile rdzeń podkręca się do w miarę satysfakcjonujących wartości - 740 o tyle pamięci dociągają tylko do 1040. Powyżej tej wartości pojawiają się artefakty. Chciałem się więc zapytać - czy vmod może polepszyć sprawę (zlikwidować artefakty) powyżej taktowania pamięci 1040 czy artefakty związane są tylko z temperaturą i vmod mógłby wręcz sprawę pogorszyć?? Dodam że pod obciążeniem karta ma około 75 stopni - gorąco więc nie jest. PROSZĘ O POMOC !!
  19. Na niemal 100% musi źle przylegać procesor do chłodzenia. Też tak kiedyś miałem - okazało się że procesor nie przylegał bo 2 zatrzaski z 4 mocujących wentylator nie były do końca dociśnięte. Efekt był taki że o ile jeszcze w spoczynku temperatura była ok to w stresie rosła o prawie 40 stopni momentalnie. Sprawdź też czy nie przesadziłeś albo nie za mało dałeś pasty - za mało będzie widać po zdjęciu radiatora i braku jego odcisku na paście.
  20. To czemu raz jest to napisane a raz nie - przecież warto się tym chwalić że sprawność jest 80% ??? Takie oznaczanie wprowadza niepotrzebne zamieszanie.
  21. Mam jeszcze jeden dylemat - podana charakterystyka odnosi się do tego fortrona ale modelu 80+ co oznacza że posiada on sprawność 80%. Wersja kolegi nie ma nigdzie napisane o tej sprawności więc muszę przyjąć że nie jest to model 80+. Teraz tylko czy te dwa modele różnią się tylko sprawnością czy też jeszcze jakimiś innymi parametrami ???? Dokopanie się do tych informacji proste nie jest - jeśli ktoś już kiedyś miał taki dylemat jeszcze raz proszę o pomoc.
  22. Na 3 :) A napisałem na tylu, żeby poznać wiele opinii bo mam duży problem z ocenieniem tego że jest 100W różnicy, a z tabliczki znamionowej na poszczególnych liniach a szczególnie na 12V nie ma żadnej.
  23. Witam. Posiadam w chwili obecnej zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF. Mam możliwość w cenie za jaką sprzedałbym ten zasilacz kupić od znajomego zasilacz Fortron FSP500-60GLN. Moc zasilacza Amacorx to 400W a Fortrona 500W. Oba posiadają 2 linie 12v o amperażu 18A. W obecnej chwili komputery korzystają głównie z tej linii, więc mimo że deklarowana moc obu zasilaczy różni się to na liniach 12v wygląda to tak samo. Proszę o radę czy mimo to warto wymienić ten zasilacz i proszę o ewentualne argumenty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...