Skocz do zawartości
wisnier

Rozbudowa zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nastał czas rozbudowy mojego już chyba 5-letniego zestawu na coś nowszego. Nie ma to być sprzęt z najwyższej półki. Do grania używam konsoli a do pracy nowego laptopa. Komputer służy mi jako centrum multimedialne.

 

 

Gdy składałem go ponad 5 lat temu znałem nowości rynkowe, parametry konkretnych płyt głównych i procków i do dziś pamiętam jak kręciłem genialnego Zalmana 7600GS do parametrów lepszych niż 7900. Aktualnie tematyką się już tak nie interesuję i proszę was o pomoc w wyborze.

 

 

Chciałbym aby jak najwięcej sprzętu zostało gdyż naprawdę do aktualnego setupu prawie w ogóle nie mam zastrzeżeń, ale niestety ma swoje lata i wypadało by zmienić procesor i dysk, a jak zmienić procesor to i nową płytę z nowym gniazdem, to ciągnie za sobą nowy RAM, do tego nowy dysk i tak naprawdę wymienić trzeba 50% podzespołów.

 

 

Aktualny setup to:

 

Płyta główna:

Typ procesora   DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200) 5600+       Nazwa płyty głównej DFI Infinity NF UltraII-M2/g / NF SLI II-M2 / NFII-M2       Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce4, AMD Hammer

Pamięć fizyczna   2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

DIMM1: GeIL CL4-4-4DDR2-667   512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM

(5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM2: GeIL CL4-4-4DDR2-667   512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM

(5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM3: OCZ XTC Special Ops Edition OCZ2SOE667512   512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM

(5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-5-5-13 @ 270 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM4: OCZ XTC Special Ops Edition OCZ2SOE667512  

512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM

(5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-5-5-13 @ 270 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce GTS 450 (1024 MB)

 

Multimedia:

Karta dźwiękowa   Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card

 

Dysk fizyczny Maxtor 6V160E0 ATA Device (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)       Napęd dysków optycznych ATAPI-CD ROM-DRIVE-52MAX ATA Device (52x CD-ROM)

Napęd dysków optycznych PIONEER DVD-RW DVR-115D ATA Device (DVD+R9:10x, DVD-R9:10x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-ROM:16x, CD:40x/32x/40x DVD+RW/DVD-RW)

 

Zaslianie OCZ Fatal1ty 550W

 

Wszystko to podłączone do TV LED Phillips 40PFL5507K/12 (Nie używam monitora)

 

Czekam na wasze propozycje. Naprawdę nie muszę mieć mega maszyny do grania. Ważne aby komputer chodził płynnie, i filmy Full HD 3D odtwarzały się też płynnie. Od czasu do czasu zagram w jakąś grę, której nie ma na konsolach ale mogę grać na najniższych detalach więc karta zostaję. Chęcią zostawiłbym wszystko no ale niestety nowe procesory nie będą pasowały do gniazda w mojej płycie, to samo z DDR3.

Edytowane przez wisnier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale... różnica naprawdę niewielka na tej płycie i tym procesorze. Chodziło mi raczej o coś nowszego ale nie high-end'owego. Płyta z SATA III, USB 3.0 a procesor 4-rdzeniowy.

 

Tego Athlona co mam teraz to bez problemu wykręcam do 3.0 GHz na rdzeń. Pamięć też mogę rozbudować do 4GB . Chodzi mi o to, aby kupić dobrą nową płytę + RAM + procesor, a za rok może nową kartę do tego. Dysk idzie do wymiany na 100%. Jest za wolny! Potrzebuje po prostu coś lepszego.

 

Niestety nie siedzę już w temacie więc chciałbym kupić produkt pewny, po poradzie doświadczonych użytkowników, gdyż wiem że zakup na własną rękę musiałbym jak zawsze poprzedzić godzinami analiz testów. Po moim aktualnym set-upie (nie licząc GPU bo ten akurat zastąpił genialnego Zotac 8800GT AMP!, który niestety się już ugotował) widać, że celuję raczej w sprawdzone produkty (vide mobo Infinity na NF4, która była najlepsza do OC w tych czasach).

 

Jak już pisałem - nie ma to być sprzęt do gamingu ale do obsługi video w dużej rozdzielczości i użytkowania komputera jako centrum multimedialnego. Aktualny setup ma problem z obsługą telewizora jako monitora Full HD,a procesor przy pracy w necie na HTML5 nie wyrabia (70% zużycia). Płyta też ma swoje lata i brakuje jej np. USB 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 4440, płyta na B85 posiadające złącza, które są ci potrzebne. Ram ddr3 1600MHz, tyle ile chcesz, nie więcej niż płyta, procesor, system obsłuży.


Tak http://www.anandtech.com/bench/product/30?vs=404 mniej więcej wygląda porównanie x2 5600+ i nowego Pentiuma. G2030 jest odrobinę wydajniejszy od G850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem płytę, która ma i sata 3 i usb 3.0. Do niej procek, który z palcem w miejscu gdzie światło nie dochodzi poradzi sobie z tym co chciałeś, jak i z "niedzielnym giercowaniem" w nowe gry. Jak chcesz mocnego kompa to trzeba było od razu pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...