Skocz do zawartości
Sidi666

Jaki HDD 2TB na magazyn danych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę kupić dysk 2TB i mam mętlik w głowie.

Do tej pory miałem dyski samsunga i seagate'a. Samsunga niestety już nie ma :-( (na ich dyskach nigdy się nie zawiodłem - mam nadal ponad 10 letni działający 20GB dysk) a z seagatem wolałbym nie przedłużać współpracy (kilka padniętych dysków, przeboje z wadliwymi seriami, wgrywanie firmware'ów itd. ratowała trochę sytuację 5 letnia gwarancja).

Przeglądając oferty trafiłem na dyski Toshiby. Mam laptoka Toshiby i rzeczywiście to japońska solidność. Dysk 2TB jest do tego tańszy niż WD. Brać? Może poratujecie jakimś linkiem do testów i porównań dysków Toshiby?

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do testów toshiby nietety cię nie odeślę, natomiast mogę ci przedstawić porównanie WD i Seagate : 

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb

W opisie nie podałeś bardzo istotnej rzeczy, mianowicie jaką kwotą dysponujesz?

Jeżeli o mnie chodzi to proponowałbym ci dysk WD Green, stosunkowo tanie i ciche dyski. Jeżeli możesz wydać trochę więcej pieniędzy, to warto zastanowić się nad WD Red.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zamknąć w 300-320zł. WD Green z tego co widzę, kosztuje koło 335zł a Red zabija ceną :-) Gdzieś jeszcze widziałem seagate'a za 320zł ale wolałbym uniknąć tej firmy. Dlatego kusi mnie ta Toshiba. Może znajdę jakiś review na zagramanicznych stronach. A ile WD daje gwarancji na dyski?

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji WD to zależy od rodzaju, na dyski WD Black wydawana jest gwarancja na 5 lat, WD Red już ma 3 lata gwarancji. Jedynie na WD Green

producent wydaje gwarancję na okres 24 miesięcy. 

 

Seagate również ci odradzam, wiele osób skarży się na ich wadliość ( doświadzczenia osobiste Dołączona grafika ).

 

http://www.morele.net/dysk-toshiba-hdd-1000gb-sata-iii-7200rpm-3-5-dt01aca200-dt01aca200-547305/ Jedyny dysk tej firmy, który udało mi się znaleźć. Jak przeglądam testy i recenzje to toshiba wydaje mi się, że toshiba trochę odstaje ( Dobre dyski zewnętrzne robi Toshiba ). Końcowy wybór oczywiście zależy od ciebie, poczytaj jeszcze o tych dyskach i zdecyduj się na ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Może jeszcze ktoś inny się wypowie ? Dołączona grafika

Edytowane przez MrFaciio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym znanym sklepie jest 2TB za 299zł. Poczytałem trochę opinii kupujących na amazonie i nadal jestem gupi. Chyba nie zdecyduje się na bycie myszą doświadczalną i kupię WD.

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odżałowałem te 35PLN i jednak wziąłem WD GREEN 2TB. Na razie jestem zadowolony - dysk cichy i chłodny. Czy awaryjny to się okaże, tfu... tfu... tfu...

Gdy braknie miejsca to może wtedy skuszę się na Toshibę.

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...