Skocz do zawartości
laik83

Ocena zestawu za 2200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

komputer będzie wykorzystywany jako komputer domowy, czyli filmy, internet raz na jakiś czas gierka. Nie musi posiadać żadnych fajerwerków tudzież wodotryskow Dołączona grafika. Na full detalach mi nie zależy pownieważ posiadam monitor starego typu. Obecny komputer to athlon 2200+ (1.7GHz) ,1 GB ram, grafika GeForce 5200 FX, dysk 160 GB. Niestety na tym sprzęcie już nawet filmiki na YT się zacinają. Byłoby dobrze gdyby nowy komp posłużył tak dlugo jak obecny Dołączona grafika.

 

Złożyłem coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/Bv5J5K/

 

Zastanawiam się nad:

- proceserem pomiedzy FX6350 a FX8320,

- kartą graficzną pomidzy GIGABYTE Radeon GV-R777OC-1GD (rev. 2.0) a Asus Radeon HD 7790 (HD7790-DC2OC-1GD5).

 

Nie chciałbym już wiecej doplacać do tego zestawu. Prosze o sugestie nt. podmiany podzespołów (grafiki, procesora i nie tylko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś ogólnie wydajniejszego złożyć opartego o procesor Intela z serii I5, który ponadto będzie pobierał dość mniejsze ilości prądu, co myśle, jest równie ważnym czynnikiem przy zakupie nowego PC.

Systemu operacyjnego nie potrzebujesz ?
Pod jaki monitor ma być zestaw ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zużyciu prądu aż tak bardzo mi nie zależy bo przy użytkowaniu komputera średnio 6h dziennie, miesięczna różnica w rachunku będzie wynosiła kilka zł. Monitor to PHILIPS 109E5 i na chwile obecną mi wystarcza więc wymiana odpada. Na system mam osobne fundusze.

 

O kurcze, widzę, że nic z moich części nie zostało w nowej  konfiguracji. Niestety zestaw będzie za drogi bo trzeba do niego doliczyć ok. 160 zł na obudowę co da razem prawie 2500zł. Obecnie posiadam AMD i do chwili obecnej nie miałem z nim żadnych problemów. Dodam, że OC mnie nie interesuje. To ten mój zestaw jest nie wytrzyma zwykłej eksploatacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić 4GB RAM i kolejne dołożyć w przyszłości.

Potrzebujesz napędu DVD? To i RAM najłatwiej dorzucić do zestawu w  przyszłości.

Z prockiem raczej nie ma co schodzić niżej. 

Inna wersję 650Ti Boost od Gigabyte masz za 550zł.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma, tylko po co kupować coś co będzie ogólnie słabsze w podobnej cenie ?

Pamieci weż te http://www.morele.net/pamiec-patriot-4gb-1333mhz-ddr3-cl9-psd34g133381-534869/ Na ten czas i tak wystarczy Ci 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a w przyszłości dokupisz sobie drugą kostkę. 

 

Płyte możesz wziać tą http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h81m-plus-h81-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-h81m-plus-602683/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych zastosowań wystarczy nawet 4 GB na tą chwilę. Obudowe możesz wykorzystać  ze starego kompa na razie o ile ją dalej posiadasz.

 

 

p.s Andrew widzę że wróciłeś. Zmień łaskawie ten avatar bo troszkę kompromitujesz się Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nvm.

 

Do autora. Monitor prędzej czy później Ci padnie jak większość CRT. Nie mówiąc już o palecie barw i ogólnej jakości obrazu. Fakt CRT ma tą zaletę że można grać na niższych rozdzielczościach przy zachowaniu ostrości obrazu. Ale na tym zestawie pograsz w większość gier w FullHD. W niektórych oczywiście trzeba będzie przyciąć detale.  Jeśli jednak Ci zależy na oszczędzaniu i chcesz zostać na CRT to ok.  Ten mój zestaw cenowo przecież wychodzi tylko 100 zł więcej. Po odjęciu ramu różnica to zaledwie 30-40 zł. Więc nie wiem w czym problem. Zestaw, który złożyłeś jest kiepski i to bardzo. Ogólnie AMD ssie jeśli chodzi o procesory.  Nie wiem skąd to przywiązanie do AMD sie bierze, ale ok. Co innego karty graficzne. Za niedługo AMD ma wypuścić nowe Radeony, więc cenowo powinno być ciekawie. AMD ma zamiar powalczyć również na rynku z średniej półki czyli odpowiedniki GTX 660/  W niższej cenie możesz kupić coś podobnego lub lepszego nawet. Liczę że za ok 600 zł dostanie się coś w miarę wydajnego pomiędzy GTX 650Ti Boost, a 660.  Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ten mój zestaw cenowo przecież wychodzi tylko 100 zł więcej

Jeśli doliczy się cenę obudowy, której nie podałeś to różnica w cenie wychodzi około 250zł, a nie 100.

Co nie zmienia faktu, że nie warto brać zestawu z 1 postu.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, najprawdopodobniej wybiorę zestaw zaproponowany przez Devil'a. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć kiedy mają wyjść te nowe radeony bo jeszcze do konca roku bym wytrzymał ze starym kompem (może starsze modele chociaż troche spadłyby cenowo). Ewentualnie kupie 4GB ramu zamiast 8 i cena będzie zbliżona do tego co zakładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera R9 280x 270X i R7 260X ma nastąpić na dniach z tego co mi wiadomo, a już napewno w tym miesiącu. Także jak R9 270X pojawi się w cenie 700 zł to będzie się nad czym zastanwiać. Może ceny kart Nvidi pójdą w dół. Ma to niby być szybsze od Radeona  7870, więc cenowo jakby był na poziomie tych  700 zł to czemu nie.  Cena producenta to 199$

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jesteś zbyt leniwy by podać model płyty, jak też by sprawdzić na stronie producenta płyty.

 

 

Mam jeszcze pytako dotyczące płyty głownej. Czy będzie możliwość podłączenia na przednim panelu obudowy 1x USB 2.0 i 1x USB 3.0?

Do MSI B85-G43 będzie można podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...