Skocz do zawartości
zip_matiz

Modernizacja, kilka wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Staram się coś wykrzesać z mojego już leciwego sprzętu (w podpisie) i chciałem się Was zapytać czy w dobrym kierunku rozumuje Dołączona grafika, chcę zostawić płyte główną, wymienić procka, grafike i dołożyć ramu. Mieszkam w UK i nawet tanio można dostać używki z ebaya.

 

- za E4400 wezmę E8400 (~110zl), chyba że jest sens dać 2 razy więcej i wziąć Q6600... hmm ?? (Q9450 już wykracza poza ramy budżetu)

- ram już w drodze 2x2GB Corsair XMS2 PC6400(~150zl), może pójdą mi razem z tymi co mam, jeśli nie to może sie skusze na drugi komplet tych Corsairów

 

i teraz najważniejsze, jaka najmocniejsza grafika na tym poleci, żeby jej nie zdławić ? 

myślałem nad Radeonem 6950@6970 1GB (~500zl) tylko boje się, że to już będzie za dużo dla niego Dołączona grafika

 

Pozdrawiam Mateusz

Edytowane przez zip_matiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zainteresował się jednak q6600 gdyż po OC i tak będzie wydajniejszy od E8400. Nawet jak podkręciłbyś E8400 do 4.0 ghz jak mnie się udało to i tak będzie mniej wydajny w grach, które dobrze korzystają z więcej niż 2 rdzeni. A takich gier nie brakuje przecież. BFBC2, BF3, BF4, Crysis 3.  6950 może się nudzić. Zależy też ile uda Ci sie podkręcić tego Q6600. Nawet jak pójdzie powyżej 3.0 ghz to kupowanie czegoś mocniejszego niż 6850/GTX 460 1GB  może być zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki Devil za rozjaśnienie tematu,

 

Więc pamięci i procek (Q6600) dzisiaj przyszły, załadowałem to do środka wszystko chodzi pięknie cacy, widać jakiego boosta dostał, tylko te temperatury na boxowym chłodzeniu zabójcze... na 2.4Ghz w idlu 55, pod obciążeniem w prime95 w ciągu sekund leci do temp 95+ wtedy już wyłączyłem... a zapewne szedłby nadal Dołączona grafika

 

W związku z takimi jajcami nie pozostaje mi nic innego jak kupić do tego grzejnika jakieś chłodzenie... jestem całkiem zielony w tym co tam na rynku sie przewijało, więc zapytam was:

 

Co by najbardziej teraz się opłacało wziąć, najważniejszy stosunek wydajności do ceny, maniakiem ciszy nie jestem ale zbyt głośno też nie może być. Nie wiem jak to z mocowaniami wygląda, może znalazłoby się coś co mi się potem może przydać jak wymienię platforme hmm ?

Sorry, że tak bez zorientowania się w temacie od razu do was z pytaniem co wziąć, ale szczerze mam sporo rzeczy na głowie, liczę że zrozumiecie Dołączona grafika

 

Pozdrawiam Mateusz

Edytowane przez zip_matiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używanych można polować na to co podał devil, ewentualnie jakiś mugen 2/prolimatech megahalems . Natomiast z nowych Silentiumpc Fortis lub np. chłodzenie zestawów polecanych, lecz mi ono nie znane wiec na jego temat się nie wypowiem :http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...