Skocz do zawartości
tardo

SLI - wyłączenie jednej z kart

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Przymierzam się do uruchomienia w swoim komputerze 2 way SLI na kartach GTX 670. Ale tylko do gier, natomiast do normalnej pracy, czyli przeglądania internetu, pracy w MS Office, chciałbym wykorzystywać tylko jedną z nich. Z rozpięciem SLI nie miałbym problemów, ale co z wyłączeniem samej karty?

 

Zapewne sterownik nie ma tu już nic do powiedzenia, bardziej płyta główna i jej bios. Czy znacie sposób na takie prądowe wyłączenie jednej z kart aby zaoszczędzić trochę watów(bez wypinania kabli zasilających)?

 

Płyta to:

ASUS Crosshair V Formula-Z

Edytowane przez tardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpinanie sli nic nie da , inny sposób jak fizyczne wyciągniecie karty z mobasa nie spowoduje spadku poboru mocy przez kompa.

 

Możesz jedynie edytować bios w obydwu kartach i zmniejszyć napięcie w trybie 2d , to ci da sumarycznie spadek do 8wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Druga karta i tak będzie ciągnąć prąd, więc zabieg nic ten nie da. Jedyna opcja to wyjęcie karty. IMO zmiana napięć w 2D sporo daje. Pobierz Tweak Kepler np i edytuj Bios. Jak potrzebujesz to mogę Ci doradzić o ile zmniejszyć lub Side'a poproś, bo jest bardziej zorientowany.  Rachunki za prąd tak bardzo nie wzrosną. W sumie zajrzałem tu, bo sam chyba wezmę sobie drugą kartę w SLI. Tylko wciaz nie mam pewności czy zasilacz podoła temu zadaniu.  (BQ E7 700W ) no i czy przy obecnym procku i płycie jest sens. PCI Ex 2.0 vs 3.0. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...