Skocz do zawartości
Bonusso3

Instalacja czystego systemu - licencja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie odnośnie licencji OEM dla laptopa Dell. Jest tam system na partycji Recovery. Oczywiście jest to system brandowany i laptop chodzi jak czołg. Pytanie jest takie: czy jak zainstaluje Windows 7 z innego źródła i wpisze klucz wyciągnięty z tego systemu (na naklejce też jest) to będzie zaakceptowany? I co się stanie z Recovery, obstawiam, że zostanie nieruszona ale wolę się upewnić.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu to na dwoje babka wróżyła, wiem, że swego czasu był problem tego typu, że standardowe wersje OEM nie przymowały kodów licencyjnych Della czy innego HPeka. Z tym to ktoś lepiej wiedzący się wypowie.

Partycja recovery zostanie nietknięta, ale najprawdopodobniej stracisz możliwość odpalenia recovery kombinacją klawiszy podczas startu laptopa - nadpisany MBR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno instalowałem czysty system na laptopie, klucz przyjęty normalnie, jedyne co to nie aktywuje się przez internet i wyskoczyła informacja, że trzeba skorzystać z automatycznej aktywacji przez telefon. Wystarczy trochę "pogadać" z automatem i załatwione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, najwyżej z MSDN sobie klucz sprawie.

 

Problem jest aktualnie ze sterownikiem CD/DVD. Podczas instalacji (próby instalacji) przy pomocy pendrive, bootuje normalnie, przechodzi do ekranu instalacji ale zacina się, żeby podać mu sterownik CD/DVD. Jest pare opcji którymi to można obejść ale żadna na razie nie działa i krzyczy o sterownik. Muszę sobie wyczarować instalke na płycie chyba bo z pena nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik do CD/DVD? Pierwsze słyszę :O Ten pendrive to pewny, instalowałeś już z niego system? Miałem kilka podobnych sytuacji, gdy instalator wołał o różne dziwne sterowniki i zawsze problemem były uszkodzone pliki instalacyjne lub porysowana płytka CD, więc może spróbuj profilaktycznie z innym pendrakiem. BTW, w jaki sposób go przygotowujesz? Narzędziem M$?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Takie coś. Na pendrive od jakiegoś czasu jest instalka systemu. Instalowałem z niego system u mnie na PCcie. Przygotowałem go za pomocą UltraISO. Próbowałem też na innych instalkach (pobranych z neta, ze strony MS itp) i za każdym razem jest ten błąd. Jest tam kilka rozwiązań tego problemu jak np. przekładanie pendrive do innego USB podczas instalacji, tworzenie instalki za pomocą narzędzia M$ i cały czas ten błąd. Problem jest taki, że nie mogę nagrać na płytke bo nagrywarka "świruje" tzn nie mogę nią nagrać płytki bo sypie błędami, a niektóre programy newt nie wykrywają jej jako narzędzia do nagrywania (czyta płyty normalnie). Pewnie nie chce Wam się tego czytać ale chyba dokładnie to opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz obraz płyty pewny na 100%, pendrive jest pewny na 100% i stworzyłeś go za pomocą narzędzia od M$, to faktycznie dziwna sytuacja. Mimo wszystko nadal podejrzewałbym problem albo z obrazem, albo z pendrakiem. Porównaj zawartość pendrive z obrazem ISO, może okaże się że jednak nie są identyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...