Skocz do zawartości
Gramse

Modernizacja PC - mam 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W obecnej chwili posiadam taki zestaw: 
AMD Phenom II x4 965 3,4 GHz @ 4 GHz 
Gigabyte Radeon HD 7770 OC 1GB DDR5 
DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 (x2 czyli 8 GB łącznie) 
Asus M4N78 Pro 
OCZ CoreXStream 500W SLI 

Dysponuje kwotą ok 800 zł zakładając, że sprzedam CPU albo GPU za około 200 zł. 
Czy za powyższą kwotę mogę znacząco zmienić wydajność swojego PC w grach? 
Gry w które chce naparzać to BF3, BF4 w rozdzielczości FHD niekoniecznie na ustawieniach "Ultra Mega Hajent " (w BF3 gram na Low i też się jaram rozgrywką - do tego stale 60 FPSów przy włączonej synch. pionowej). Chciałbym też rejestrować swoją grę i tworzyć jakieś amatorskie fragmovie. Używam do tego Mirilis Action który chyba w ogóle nie muli kompa jak Fraps. 
Odrazu informuje, że nie dozbieram "pincet" złotych na coś tam coś tam ;) 
Rozważam zakup karty XFX Radeon HD 7870 XT Double D 2GB DDR5 lub zmianę platformy na Intel. Z tym, że po zmianie platformy (płyta główna + CPU) nie starczy kasy na nowe GPU i RAM będę musiał zmienić bo teraz mam DDR2. 
Jestem w ciemnej pupie szczerze mówiąc :) 

Jakie są Wasz sugestie? 
Z góry dzięki za wszystkie cenne rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 + płyta + ram i akurat się zmieścisz w 800zł. Twój cooler będzie pasował, czyli nie będziesz musiał siedzieć na boxie (to głównie ze względu na ciszę, bo procek jest chłodny. 7770 daje jeszcze radę, więc na razie nie wymaga zmiany od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to ja bym kupił na Twoim miejscu HD7870. Wg mnie zmiana proca, mobo i ram nie da wzrostu wydajności w grach przy obecnym HD7770.

HD7870:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-678792.html?attr=248-513093

albo jak dołożysz 89zl to:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270x-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-888865.html?attr=248-658714

Tak wiec jedynie upgrade GPU, a potem nowa platforma. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana też mu super ekstra wydajności nie da. Moim zdaniem sprzedać HD 7770 i kupić Geforce 760 lub ew poszukać tanio Radena 7950 jeśli masz jakąś  urazę do Nvidii.

 

np:

 

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd7950-vapor-x-3gb-ddr5-nowe-gw24-i3596368195.html

 

Potem ew zmiana na X6 jakiegoś  od AMD

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze, HD7950 od lepszego producenta kosztuje około 990zl :
http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7950-flex-oc-3gb-ddr5-pci-e-fbox-84-662757.html?attr=248-508682

chyba ze, wybrać od Club3D:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-club3d-radeon-hd-7950-13-series-3gb-ddr5-pci-e-box-84-864595.html?attr=248-508682

Z tego co mi wiadomo to GeForce maja większy narzut sterownika na CPU niż karty AMD dlatego w GF bym się nie pchał przy PII x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną konfiguracje i problem jest taki że zmiana procesora na szybszy przy tej karcie graficznej nic ci nie da ani jednej klatki więcej. Przejrzyj testy gier w internecie i zobaczysz, że zmiana przy radeonie 7770 procesora na szbszy nawet na i3930k nie powoduje zmiany wydajności, być może wyjątkiem była by arma 3. Jeśli chodzi o zmianę karty graficznej to dla tego procesora podobny proces zaczyna się mniej więcej przy gtx 660/ R7870, tzn zmieniasz na  gtx660 masz 50fps i na gtx 680 też masz praktycznie to samo. Problem jest taki że najdalej za pół roku zobaczymy nowe generacje kart w niższym procesie produkcyjnym będą sporo szybsze i bardziej opłacalne niż te co są teraz. Jak wymienisz grafike to z nią utkniesz, jak procesor to nic nie zyskasz. Do samego BF4 myślę, że spokojnie starczy ten phenom + jakaś grafika od amd typu 7950boost (860pln kosztuje holenderskiej firmy club3d)

 

Przy zmianie procesora czeka ciebie jeszcze zmiana pamięci, więc wniosek prosty w 800pln nie wyrobisz się ze zmiana płyty, procka i pamięci, a jak się wyrobisz to możesz więcej stracić niż zyskać.

Niedługo sam zmieniam platforme na intela jak poczekasz to dam znać co dała zmiana z Phenom 955 na i7  przy karcie gtx460 Dołączona grafika.

Edytowane przez Raveon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a części wolałbym kupić nowe.

Dlaczego boisz się używek? RAM bez problemu kupisz z gwarancją, płytę podobnie. Nawet jak coś Ci padnie po gwarancji to koszt wymiany nie będzie duży.

Ryzyko padnięcia 2500k jest małe. Chłodzenie na procesor już posiadasz więc bez problemu podkręcisz 2500k wyżej niż PII i będzie sporo od niego wydajniejszy.

Części, które teraz posiadasz są trochę warte. Popatrz na allegro ile ludzie potrafią dać za X4 965.

Po kupieniu używanego zestawu na 1155 spokojnie wystarczy Ci na zakup lepszej karty graficznej, przynajmniej nowy 650Ti Boost.

 

Jak zostawisz PII albo HD7770 to wymiana drugiej części nie da Ci zbyt dużo.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba By to policzyć i ile w realu dostaniesz za te części. Procki 2500K na allegro wciąż stoją drogo i używki zaczynają się od 500 zł. Ale widziałem też licytacje po 350 zł za sam Phenom II X4, który posiadasz. Powiedzmy że minimalnie za procka dostaniesz te 300 zł za płytę 150 zł za ram 80 zł, a grafę 280 zł. Co daje 810 PLN za wszystko. O ile uda Ci się sprzedać. Więc na zestaw masz 1600 PLN.  

 

i5 2500K 500 PLN

ASrcok P67 PRO (używek jakoś się nie doszukałem) 280 PLN

Ram 1x4GB na początek GoodRam 1333 120 PLN 

 

Razem 900 PLN

 

Zostaje +/- 700 PLN. Za tą kwotę można dostać już GTX 660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle to policzyłeś. Z tego co napisał autor tematu wynika, ze ma ~600zł, a nie 800.

2500k to okolice 650zł, a nie 550.

Płyty na P67 chodzą po 200zł.

8GB DDR2 jest warte trochę więcej niż 80zł, a płyta pewnie w okolicach 100zł, ale tego nie jestem pewien.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja rozgorzała na dobre. Bardzo miło mi to widzieć. Po tym co czytam zastanawiam się czy jednak nie pozbierać trochę więcej kasy. Nie jestem fanboyem w najmniejszym stopniu. Jakoś AMD używam od zawsze i nigdy nic się nie zepsuło w kompie. Myślałem o zmianie na jakiegoś FX'a 6-rdzeniowego ale to i tak by się wiązało z wymiana płyty i RAMu. Więc jakbym już zmieniał to może jednak zmienić platformę na Intel?

Z tym, że takiego FX'a http://www.agito.pl/procesor-amd-x6-fx-6300-3-5ghz-am3-box-81-668947.html kupie za 420 zł, płytę do niego http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-m5a78l-musb3-79-568897.html?attr=264-497625 za około 230 zł. W sumie 670 zł z przesyłką. Za podobną kwotę przy Intelu nie poszaleję. A GPU... może innym razem. Czytałem, że BF3 i BF4 bardziej obciąża procesor niż GPU ale nie wiem jak jest naprawdę.

 

Fajnie, że andrew777 zauważył mój faktyczny budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ten FX nawet po podkręceniu jest mniej wydajny od twojego PII x4 @ 4ghz. Jak juz chcesz AMD to tylko FX 8320, ale w tej cenie masz o wiele lepszego, wydajniejszego i oszczedniejszego i5. Wiec jak zmieniać to tylko na Intela. Odnośnie bf4 to jest to narazie beta wiec nie ma się czym sugerować. Wyszedł niedawno patch i juz wydajność znacznie się poprawiła. Wstrzymajmy się do premiery z oceną wydajności sprzętu w tej grze. Na aktualnym sprzęcie i tak pograsz wiec lepiej dozbieraj więcej funduszy i kup coś porządnego, a nie kombinuj ;) Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...