Skocz do zawartości
pietkun

uzywany projektor do filnow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ma sens kupowanie projektorów uzywanych z allegro w.cenach 600-700 pln?? Zupelnie nie znam tematu, ale wizja filmów na scianie jest kuszaca.

Jesli ktos zna jakis sprawdzony model (w podanych granicach) to prosilbym o podrzucenie np aukcji czy cos ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W używanym projektorze lampa jest pewnie padnięta albo na wykończeniu. Za 600-700zł nowej oryginalnej lampy się nie kupi, a jakość używek może być różna. Czasem pochodzi tak samo jak oryginał, czasem totalna klapa. Podobnie jest z tuszami do drukarek, ale to cena jest imo za duża na ryzykowanie. Wniosek - projektor bierz nowy albo wcale, żeby nie wywalić w błoto ponad 1000 zł. W zapewnienia sprzedających, że mało używany, włączany od święta, czy prawie nowa, niedawno wymieniona lampa nie wierz.

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy napisali. Używka może paść od razu.

Dodatkowo trzeba liczyć się z kosztem ekranu/farby odpowiedniej, pokój tez musi być przygotowany by uzyskać przyzwoitą jakość.

Imho za 600-700 nie uzyskasz zadowalającego rezultatu. Sam dobry projektor to licz >2000

No chyba że jedynym wyznacznikiem jest dla ciebie wielkość obrazu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

1. jaką masz odległość od ściany, na jakiej oglądam obraz, oraz gdzie najdalej mogę postawić rzutnik - najczęściej limtem jest przeciwległa ściana - trzeba spojrzeć na kalkulatory kątów i odległości od producentów sprzętu, podają przeważnie kąt oraz minimalny i maksymalny rozmiar w calach

2. w jakiej jakości mam dostępne filmy? - np 720p czy większej?, czy chcę zobaczyć wszelkie szczegóły? Tutaj jest problem, bo zwiększanie jakości oznacza dramatyczny wzrost ceny, przy czym z tego co pamiętam najlepszą jakość mają urządzenia DLP. Ogólnie filmy 720p dobrze wyglądają już na rzutnikach XGA, niższe widać, że rozmazują obraz, tracimy szczegóły (nadaje się na DVD).

3. jaka jest moja tolerancja hałasu - nie oszukujmy się, rzutniki stojące za uchem szumią, szczególnie nieprzyjemnie podczas cichych scen Dołączona grafika Do tego dorzucić trzeba fakt, że się grzeją.

4. jakie złącza mam w komputerze/laptopie? najczęściej chcemy mieć polączenie cyfrowe po DVI/HDMI (najpopularniejsze)

5. w jakich warunkach chcę oglądać filmy? czy w nocy, czy w dzień przy nie zasłoniętych oknach? Czy zapalam jakieś światła przy oglądaniu filmu? Wiadomo, że jeśli dochodzą jakieś źródła światła, to rzutnik musi mieć większą jasność i kontrast.

6. Na jaką powierzchnię rzucam? Na białą ścianę, czy kolorową, czy ściana ma fakturę, czy mam prost ekran, czy tez bardziej wypasiony? To wpływa na kolorystkę i jasność ekranu, oraz na detale.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...