Skocz do zawartości
Vroobelek

Usunięcie napisu na pulpicie "tryb testu" w Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Chciałem sobie zmniejszyć latencję myszki. Udało się to na Logitechu MX518 (z 8ms do 2ms 500Hz USB). Jednak, żeby sterownik HIDUSBF.sys działał poprawnie, muszę mieć włączony Tryb testu. Trybu wyłączyć nie mogę, bo nie wykryje myszy przez konflikt ze sterownikiem HIDUSBF (nie jest podpisany cyfrowo przez Microsoft).
 
Mam więc pytanie, czy mogę zlikwidować sam napis w prawym dolnym rogu pulpitu. NAPIS, NIE TRYB. "Tryb testu/Windows 7/Kompilacja 7601".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można liczyć na pomoc innych, to trzeba liczyć na siebie. :D
Dla potomnych... Do usunięcia tego napisu i wszelkich "znaków wodnych" na pulpicie wystarczy program Remove Watermark x86/x64. Instalujemy aplikację, odpalamy. Ukazuje się konsolka programu, wpisujemy w nią "Y", żeby potwierdzić, że chcemy zaaplikować zmiany w pliku GUI. Po skończeniu pracy programu konsola automatycznie się zamyka. Pozostaje nam uruchomić ponownie komputer i wszystko jest jak należy. Pulpit czysty.

 

Pozdrosy!

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiłeś się jednego zdania, nie wiem w jakim celu. Forum chyba jest od tego, żeby poprosić o pomoc? Tak się składa, że w chwili pisania tematu nie mogłem znaleźć konkretnego rozwiązania. Wszędzie tylko było o WYŁĄCZENIU TRYBU TESTU, a nie o to mi chodziło. Napisałem, jak sobie z tym poradzić. Ktoś będzie miał mniej szukania. Proste.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat choćby dla mnie był potrzebny. To jest forum na którym się oczekuje odpowiedzi nawet na najgłupsze pytania ( nie ma głupich pytań tylko…). Tak myśląc to po co w ogóle to forum jak wszystko można znaleźć w googlach.

Ja te napisy na pulpicie mam od ponad roku. Stosuje w windows 7 64 bit sterowniki do karty muzycznej ASUS XONAR alternatywne UNIXONAR. Nie są podpisane cyfrowo… Jakoś od zawsze myślałem, że ten napis już musi być i Microsoft tak go zrobił, że nic się nie da z nim zrobić.

A tu proszę… dowiedziałem się że można się go pozbyć. Trochę mi zajęło znalezienie tego programiku (znalazłem jakiś stary w wersji 0.8, ale zadziałał). Więc dodatkowo jakiś link do najnowszej jego wersji byłby przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Dołączona grafika

 

Zmieniłem system na Windows 8.1 64 Bit

I mam napis na pulpicie

 

Tryb testu

Windows 8.1 Pro

Build 9600

 

Ten programik nie działa w nowym systemie.

Jak sie pozbyc tego napisu z pulpitu? Oczywiscie nie wyłaczając trybu testowego w systemie bo mi niezbedny do sterowników UNI XONAR.

Edytowane przez Pinokio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty masz z tymi sterami...jakoś ja mam Xonara i od W7 przez W8 po W8.1 korzystam z UNI i działa bez żadnych takich cyrków. Instalują się jak zwykłe stery i nie zmieniają nic w OSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty masz z tymi sterami...jakoś ja mam Xonara i od W7 przez W8 po W8.1 korzystam z UNI i działa bez żadnych takich cyrków. Instalują się jak zwykłe stery i nie zmieniają nic w OSie.

 

A czy masz system 64 Bit? Tylko w nim sterowniki musza byc podpisane cyfrowo. W windows 32 Bit nie muszą. Bez podpisu po prostu w zwykłym trybie nie zainstalują się w 64 bitowym systemie. Trzeba właczyc tryb testowy...wtedy mozna... tylko jest wtedy ten napis na pulpicie.

hmm jeśli masz system 64 Bit i zero problemu ze sterownikami UNI XONAR to ja nie wiem jak to zrobić i co ja mam inaczej. Mam XONAR DX i może dla niego tylko nie mają podpisu. UNI XONAR w wersji 1.72.

 

tu się też nad tym problemem zastanawiaja.

http://maxedtech.com/driver-signature-possible-solutions-discussions-page/

 

W sumie to ten napis jest w dolnym prawym rogu ekranu i malutki więc nie przeszkadza, ale jakby był jakis prosty sposób na pozbycie sie go....

Edytowane przez Pinokio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, x64. Może rzeczywiście chodzi o DX-a. Ja mam DSa.

Widzę, że problem rzeczywiście istnieje nie tylko u Ciebie. Nie mam pomysłów, niestety. 

 

[edit] mam jeden. W zeszłym tygodniu MalcolmX znany z modyfikacji WinXP wypuścił wreszcie swoją wersję Win7. System jest ori, można go aktywować itd. Za to znając Malcolma i jego poprzednie prace, to taka głupota jest już wyłączona gdzieś na poziomie systemu. Ale trzeba by sprawdzić. Poszukaj sobie czegoś o tym.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...