Skocz do zawartości
Bubby

Problem z dyskiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk WD Caviar 800JB (80GB/8MBcache).

Zamieniłem dziś DVD-ROM na CD-RW ale tego ostatniego zapomniałem podłączyć. Włączam kompa i wszystko ok. Oczywiście nie wykrył CD-RW bo było odłączone. Przypomniałem sobie o tym, wyłączyłem kompa i podłączyłem nagrywarę. Włączam go, liczy ram, pokazuje ustawinia MHz CPU, mnożniki, FSB i inne, wyskakuje jak zawsze "Detecting IDE devices" i nic się dalej nie dzieje. Dysku i kabli od niego nie ruszałem przy montarzu CD-RW. Jak odłączę HDD to komp startuje normalnie.

Gry odłączę dysk, wejdę do BIOSa i na "żywca" podłączę HDD, a potem wybiorę aby manualnie wykrył napędy, to znajduje dysk jak WD Caviar 1200BB 17.[coś tam]. Po ponownym uruchomieniu dysk jest wykryty właśnie jako WD Caviar 1200BB 17.[coś tam] a nie WD Caviar 800JB i do tego jest na drugiej pozycji nie zależnie czy jest na master czy na slave.

 

Wyglonda to tak:

[none]

WD Caviar 1200BB 17.[coś tam].

ASUS CD-R 52x

PLEX CD-RW 16/10/40x.

 

A powinno być:

WD Caviar 800JB

[none]

ASUS CD-R 52x

PLEX CD-RW 16/10/40x.

 

Dysk nie tylko nie może zostać wykryty poprawnie, o ile wogóle go wykryje, to jeszcze nie chce botować.

Próbowałem podłączyć HDD inną taśmą IDE, która podobno jest sprawna i to samo.

Wcześniej już mi się to raz przytrafiło, ale wystarczyło że komp był wyłączony przez jakiś czas i się "samo" naprawiło.

 

Co to może być? Dysk? a może mobo? bo kable raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dysk do drugiego komap. Też nie chce działać. Wyglonda na to że to on padł. Teraz będę musiał do poniedziałku siedzieć na 10GB :evil:

Dziwne jest tylko to że poprzednio zdarzyło się dokładnie to samo i dysk przeżył. Wyglonda na to że to elektronika padła, więc jest szansa na to że odratuje się jeszcze dane. W warto było by, bo miałem na nim wszystkie swoje prace, mp3, film i sejwa do Morrowinda w którym nastukałem postać do 69levelu

Nie wiem sam co zrobię jeśli to wszystko stracę :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jak podłaczyłeś dysk? na końcu kabla czy pośrodku? Jeżeli pośrodku to przepinij na koniec! Pozatym jak masz ustawione zworki?

Wiem jak się podłącza kable, master na końcu. Nic nie dało. Ustawiłem go na slave i podłączyłem do drugiego kompa i to samo. Wyglonda na to że padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na "żywca" podłączę HDD

To twardy jestes, ja sie zawsze balem :D a co do problemu to dziwne zeby tak od samego przepinania Hdd sie walil.
Kumpel mojego młodszego brata potrafił w czasie pracy komputera odłączyć i podłączyć HDD. Tylko ze u niego to było konieczne, bo dysk był zwalony i dziwne rzaczy się z nim działy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak robilem ze starym dyskiem. Nie chcialo sie czekac to odpinalem w locie,

AZ BADOW SIE NALAPAL I POSZEDL NA SCIANE JAKO OZDOBA.

 

Co do twojego dysku to mogl pierdyknac.

Ostatnio mieszalem i zwalil mi sie Seagate Baracuda IV 60GB.

Komputer wogole sie nie wlaczal - odlaczylem dysk i sru...

GWARANCJA, stary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jak podłaczyłeś dysk? na końcu kabla czy pośrodku? Jeżeli pośrodku to przepinij na koniec! Pozatym jak masz ustawione zworki?

Wiem jak się podłącza kable, master na końcu. Nic nie dało. Ustawiłem go na slave i podłączyłem do drugiego kompa i to samo. Wyglonda na to że padł.

akurat to nie ma znaczenia, przeciez czy ma byc master czy slave ustawiasz sobie zworeczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to nie ma znaczenia, przeciez czy ma byc master czy slave ustawiasz sobie zworeczkami

W tym drugim kompie mam identyczny dysk. Nie odłączałem tamtego i podłaczyłem oba na jednej taśmie. Nie wykrył go więc jest zapsuty. Jutro jadę do sklepu oddać go do naprawy. Jak myślicie ile może to zająć i jaka jest szansa że nie utracę danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...