Skocz do zawartości
Dż0ki

Laptop do 2500 pln >17 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupu laptopa i zwracam się z prośbą do obeznanych w temacie o radę. 

Parametry wszystkich przedstawionych bardzo zbliżone, budżet max 2500 pln, przeznaczenie: głównie office, net, filmy full HD, skype. Rzadziej fifa 13, diablo 3, counter strike go. 

Moimi faworytami są dell (podświetlana klawiatura, dobra gwarancja, jakość wykonania, marka) i asus (dobra specyfikacja, marka, ice cool). Lenovo kusi ceną, ale czy naprawdę warto? Natomiast samsung i hp kuszą matową matrycą, ale nie do końca ufam tym firmom w przypadku laptopów. 

Czego oczekuję? Przede wszystkim kultury pracy, bezawaryjności, dobrej jakości matrycy. Wydajność wszystkich wymienionych lapków jest bardzo zbliżona. Czekam na Wasze opinie. 

 

 

Edytowane przez Dż0ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze karta nie nadaje sie do grania, bo niewiele sie wybija ponad integry. Poza tym ten ssd to pic na wodę, traktuj to jako większy cache, bo zalet normalnych ssd nie zaznasz. Jeśli chcesz tej wielkości lapka z ssd i nawet średnia grafe to w tej kwocie go nie kupisz. Najbliżej chyba będzie Acer V3.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem małe rozeznanie w rynku i wiem, że mogę zapomnieć o ssd w tej cenie. Tak więc co polecacie do 2500 pln z 17calami, i5, 8gb ddr, dysk >750 gb, najlepiej matowa matryca? Laptop będzie używany również przez starszą osobę, więc nie wiem czy full HD nie będzie zbyt dużą rozdzielczością dla 17 cali (zbyt małe ikony, czcionki, etc). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest mi potrzebny, bo mam 7mke i nie zamierzam się przestawiać na 8mke. Byłem dzisiaj w komputroniku prównać "popularne" 17tki i najlepsze wrażenie zrobił na mnie dell inspiron 5721. 

Widziałem, że już ktoś je polecał, więc wydaje mi się, że to najlepszy wybór (uwzględnaijąc moje preferencje).  Nie wiem tylko, którą wersję wziąć :( Tą z i7 czy i5. Z komputera będzie korzystała moja matka w podstawowym zakresie (net, film, skype, office). Czy jest duża różnica w wielkości czcionek i ikon między 1600x900 a fullhd?  Raptem to 320x180 pixeli różnicy, ale wolałbym żeby było czytelnie. Ma ktoś porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Dell/u chyba siedzą procki

-niskonapięciowe czyli i7U ma wydajność ~~i5M

a i5U ma wydajność ~~i3M

Tak jak piszesz będzie mniejsze ale większy obszar roboczy

(matryce FHD są też lepsze - lepsze kąty widzenia i.t.d.)

Ale są zwolennicy jak i przeciwnicy tych matryc)

Porównać to najlepiej jak zrobisz sobie sam i zobaczysz czy Ci odpowiada taka rozdzielczość

Przejdź się do sklepu postaw dwa obok siebie  HD i FHD i porównaj

-a w jakiej tam cenie je masz ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wymagania i wytypowałem kilku faworytów. Plz pomóżcie wybrać najsolidniejszego. Parametry wszystkich przedstawionych bardzo zbliżone, budżet max 2500 pln, przeznaczenie: głównie office, net, filmy full HD, skype. Rzadziej fifa 13, diablo 3, counter strike go. 

Moimi faworytami są dell (podświetlana klawiatura, dobra gwarancja, jakość wykonania, marka) i asus (dobra specyfikacja, marka, ice cool). Lenovo kusi ceną, ale czy naprawdę warto? Natomiast samsung i hp kuszą matową matrycą, ale nie do końca ufam tym firmom w przypadku laptopów. 

Czego oczekuję? Przede wszystkim kultury pracy, bezawaryjności, dobrej jakości matrycy. Wydajność wszystkich wymienionych lapków jest bardzo zbliżona. Czekam na Wasze opinie. 

Edytowane przez Dż0ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...