Skocz do zawartości
BuncoleX

Kilka watpliwosci, i innych palących kwestii.

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek sie przywitam ;) Hej.

 

Jezeli odpowiecie choc na jedno z ponizszych pytan to bede super wdzieczny.

 

Calkiem niedawno zlozylem sobie sam komputer z ciezko zarobionych pieniedzy. Wzialem obudowe Carbide 300R i dodadkowo do niej od razu lepszy wentyl Silent Wingsa.

I tu jestem w kropce bo jest srednio cicho. Poza boxowym chlodzeniuem sa w budzie jeszcze 3 wentyle. I najgorszy jest ten wypychajacy powietrze na zewnatrz przez ,,sufit" obudowy. Wszystkie wentyle sa na minimalnych obrotach. tzn ponizej 1000. Czy to mozliwe ze on tak halasuje przez to ze wypycha powietrze przez mesha? Najchetniej bym go wywalil ale juz wydalem 40 zk na dodatkowy wentyl szkoda go rzucic w kat. Macie moze jakas koncepcje co z nim zrobic? Bylby cichszy np wciagajac powietrze z boku obudowy? Mozecie polecic jakies fajne regulatory obrotow na kieszen 5cali. TAka zebym na noc mogl np. gdy tylko siedze w necie, wyzerowac albo nawet wylaczyc wentyle.

 

Mozecie polecic jakis super cichy wentyl z radietorem na procek? Tzn nie musi byc wydajny kosmicznie ani wielki przesadnie. Chce zeby byl cichszy od boxa i starczy. Juz na chiwle obecna na mojej i5Haswell temperatura przy renderowaniu grafiki nie przekracza 65st. A przy normalnej pracy 55st. Wiec nie potrzebuje tu potworow. PRoca nie bede krecil wiec tym bardziej.

 

Co do temperatur to turaj rodzi sie moje kolejne pytanie. Bios pokazuje po uruchomieniu kompa 49st. Ciut duzawo.

A juz Comand center oraz HV monitor pokazuja 34st. Kto mowi prawde? Dołączona grafika  CZym sie sugerowac?

 

Last question. Przedni 140mm wentyl na wszystkich wskaznikach strasznie swieruje tzn skacza obroty od 1000 do 19000. WTF? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylatorów to mogę z czystym sumieniem polecić Ci Noiseblockera BlackSilent Fan XL1.
Wentylatory masz podłączone pod molexa czy bezpośrednio do płyty głównej?
Podaj model płyty głównej. 
Zapodaj screena z HW monitora.
Może nie będzie konieczny zakup regulatora obrotów a wystarczy odpowiednio ustawić obroty wentylatorów w BIOSie/UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kupilem fera dwojke na cpu i mam question, zanim kurier dostarczy, czy nie bedzie lepiej jesli zamontuje go sobie z wentylatorem poziomo? mam mesha na gorze obodowy i tam wentyl 120mm i mysle ze fajnie by bylo gdyby powietrze z radiatora bylo wprost na niego dmuchane. what do you think?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...