Skocz do zawartości
mlynos

Android do ok.1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Za niedługo chce się przesiąść na nowszy telefon z androidem w cenie ok. 1000zł. Telefon będzie mi służyłnie tylko do dzwonienia, pisania sms'ów ale także do słuchania muzyki (duużo), od czasu do czasu pogrania w jakąś grę, poserfowania po internecie oraz robienia zdjęć i kręcenia wideo. Chce by telefon miał wejście na karte microSD. Na oku mam parę telefonów m.in.: SGSIII, SGSII+, LG 4X HD i Xperia V. Myślałem też nad Nexusem 4, ale troche mnie nie przekonuje fakt że nie ma wejścia na karte pamięci.

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGS 3 tylko jak planujesz wrzucić custom rom (np Cyanogen mod). Na stocku działa tak, że ja po przesiadce z Evo 3D na s3 (mocniejszy hw) miałem wrażenie, że kupiłem podróbkę z wnętrzem z telefonu za 200 zł...

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym wziął Nexusa 4, ale trochę przeraża mnie ilość pamięci w telefonie zainstalowanej. Bo fajnie mieć slot by tą pamięć rozszerzyć zwłaszcza dla mnie bo ja trzymam duużo muzyki i boje się że z czegoś będę musiał rezygnować. A jak z wersjami pojemnościowymi wygląda w Nexusie 4? Domyślam się że aktualizacje będą wypuszczane przez jeszcze długi okres czasu i pewnie doczeka się Androida 5 Dołączona grafika Boje się też trochę o szkło, które jest w Nexus 4, bo zdarzyć się może że telefon spadnie i szkło albo pęknie i zrobi się pajęczynka, albo jeszcze coś innego się stanie.

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Nexusa 4 koniecznie potrzebne Ci są jakieś plecki, bo rzeczywiście te szkło może okazać się problemem przy lekkim uderzeniu. Z tym Androidem 5 to nie byłbym taki pewien Dołączona grafika 

Co do SGS3 popieram Lanca - wyrób systemopodobny od Samsunga w tej wersji nie jest chyba do zdzierżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to proponuje Xperie SP z nowej serii Z. Bardzo fajny telefon, czeka na aktualizacje do Kitkata. Ma dobry aparat i slot na kartę SD. Miałem przyjemność używać go przez miesiąc i szczerze powiem, że w porównaniu z moją S-ką i SGS 3 jest wygodniejszy i szybszy w użytkowaniu. Poza tym jestem skrytym ulubieńcem nakładki Sony

 

Tapnięte z mojego LT26i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem co mam myśleć o Xperii SP. Wygląda fajnie, ale coś w tym wyglądzie mi nie pasuje. Taki ten telefon jest dla mnie nijaki. Bym musiał go złapać w łapy by go jakoś ocenić na dobre czy to złe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny telefon. Leży pewniej w ręce niż S-ka. Jest większy, szybszy i bateria niezwykle długo wytrzymuje jak na taki smarfon (pojemność 3300 mAh o ile pamietam). I obudowa nie z plastyku :-) możesz przejść się do Saturna czy innego sklepu tego typu, SP jest często wystawiana a jak nie to zapytaj czy Ci dadzą telefon w sklepie do obcykania :-)Tapnięte z mojego LT26i.

Edytowane przez pszywszymor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xperia SP ma baterie 2370 mAh a nie 3300 xd Niestety nigdzie w poblizu nie mam Saturna chyba ze w sąsiesnim miescie jest ale tego nie wiem.. Ale chyba sie zdecyduje na S3. Bralbym Nexusa, ale troche mnie to szklo przeraza, bo telefon moze mi spasc na ziemie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie jest zwykłe szkło tylko specjalnie wzmocnione mające w teorii zapobiegać uszkodzeniom ekranu w przypadku upadków.

 

I z tego co wiem sprawdza się nawet dobrze , choć nie ochroni ekranu jak fon spadnie z powiedzmy 10 czy 20 m , ale spokojnie da radę jak fon spadnie z 1-2 m . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niczym nie przekonuje S3 :-P. I sorka za pomyłkę, musiałem z czymś innym pozamieniać. Jednak baterie ma porządną jak i cały telefon jest porządny. Wybór należy do Ciebie w końcu ;-)

 

Tapnięte z mojego LT26i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie jest zwykłe szkło tylko specjalnie wzmocnione mające w teorii zapobiegać uszkodzeniom ekranu w przypadku upadków.

 

I z tego co wiem sprawdza się nawet dobrze , choć nie ochroni ekranu jak fon spadnie z powiedzmy 10 czy 20 m , ale spokojnie da radę jak fon spadnie z 1-2 m . 

http://www.youtube.com/watch?v=WpbOoQpwAFs

Dołączona grafika 

 

Moja Xperia Z zlatywała już kilka razy z wysokości 1 - 1,5m na beton i absolutnie nic się jej nie działo. Z1 jeszcze nie miała okazji zlecieć, ale już wiem, że aluminiowe boki się poharatają.

 

Dzis kupiłem Xperie SP i mogę polecić. Fajny, niedrogi telefon. Dobrze wykonany. Bateria w trybie stamina powinien te 4 dni wytrzymać. Potestuje to wyjdzie w praniu

Daj koniecznie znać, aczkolwiek wątpię, że wytrzyma 4 dni, jeśli będziesz korzystał chociaż trochę z netu/Wifi dziennie. Hint, jakbyś mógł powiedzieć ile % zżera przez noc (w sensie jak się kładziesz spać i jak wstaniesz - ile ubędzie %). Szwagier się właśnie zastanawia nad zmianą swojej P (która mu przez noc zżera 20%!) właśnie na SP. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu napiszę o baterii. Natomiast całokształt Xperii SP coraz bardziej mi pasuje i nie żałuję tego wyboru. Miło leży w łapie i daje wrażenie obcowania z telefonem z wyższej półki niż jest w rzeczywistości :)

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę już poużywałem wspomnianej Xperii SP. Przez noc (między 23-8 rano) bateria zjeżdża o 10% w dół, czyli chyba standard. W trybie STAMINA (przy wyłączonym ekranie odcina dostęp do internetu) telefon dobije do 4 dni. Bez załączonej wspomnianej funkcji i przy synchronizacji trzech skrzynek pewnie dwa dni to będzie maks. Irytuje mnie jedna rzecz...przy włączonej staminie nie działają powiadomienia diodami led w dolnym pasku. Jest na to fix, ale trzeba mieć root'a Dołączona grafika .Diody led to fajny bajer...z czarnym tematem, dzwonkiem rodem z knightrider'a i diodami ustawionymi na kolor czerwony przy przychodzącym połączeniu telefon rwie suty! Dołączona grafika

 

Sony zapowiedział update do 4.3 w grudniu. KitKat'a też zapewne telefon dostanie.  

 

Kupiłem za 850zł i uważam, że lepiej tej kasy nie dało się wydać. Do kompletu jedzie już do mnie SmartWatch :p

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie jedna rzecz...przy włączonej staminie nie działają powiadomienia diodami led w dolnym pasku. 

Miałem to samo w Ztce, polecam sprawdzać aktualizacje firmware'u do Xperii (przez PC Companion, bo czasem telefon nie odbiera wszystkich powiadomień o dostępnej aktualizacji). Po którejś aktualizacji problem zniknął. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś też może na Sony Xperia Sola? Świetny telefon. Długo trzyma bateria, ma dużo miejsca na aplikacje (w porowaniu z moim poprzednim htc wildfire s - to wielka róznica), nie zacina się i doskonale trzyma sie w dloni. Co do przegladania neat to ma floating touch - nie musisz dotykać ekranu by przegladac strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 już niewspierana. Nie polecam Dołączona grafika

Szczerze powiedziawszy, to jest słaby argument patrząc po tym, co się dzieje na rynku i "wspieraniem". 

 

Wsparcie dla flagowego modelu "Xperia Z" z lutego 2013 wygasa w styczniu 2014 (KitKat 4.4 to będzie ostatnia aktualizacja do Ztki). Więc ja się pytam, po cholerę mi takie wsparcie ? Trwa niecały rok dla flagowego modelu, omawiana wyżej Xperia SP już Kitkata nie dostanie.

 

De-facto najlepsze "wsparcie" androidowych systemów zapewniają zewnętrzni użytkownicy np. na forum xda. Dzięki nim nawet teraz wgrałem do SGS I androida 4.3 i ładnie działa. Da się ? Da się, więc ja osobiście bym się nie kierował "wsparciem producenta", bo nie należy to do jakichś szczególnych atrakcji. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jak co w przedziale >=1000 zł lub odrobinę więcej jest dużo lepszych telefonów od Soli :-) ale telefon tak czy siak warty uwagi. Zastanawiałem się nad nim jak kupowałem telefon, jednak wybór padł na Xperię S :-)

 

Tapnięte z mojego LT26i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jak co w przedziale >=1000 zł lub odrobinę więcej jest dużo lepszych telefonów od Soli Dołączona grafika

Pisałem ogólnie o "wspieraniu" jako argument, nie konkretnie odnośnie tego wyboru. Co do reszty argumentów masz oczywiście rację. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że aktualizacje będą wypuszczane przez jeszcze długi okres czasu i pewnie doczeka się Androida 5 Dołączona grafika

To się zdziwisz Dołączona grafika Telefon ma zapewnioną aktualizacje przez 18 miesięcy od daty premiery. To jest odgórnie narzucone od google'a. Oczywiście zawsze jest Cyanogen Dołączona grafika

 

Boje się też trochę o szkło, które jest w Nexus 4, bo zdarzyć się może że telefon spadnie i szkło albo pęknie i zrobi się pajęczynka

W każdym w/w telefonie jest takie same prawdopodobieństwo. Tak szczerze, mając oba telefony w ręce to Nexus i tak wydaje się solidniejszy od Samsunga. Ale efekt upadku będzie pewnie identyczny.

 

Powiem Ci, że ten brak pamięci (SD) w Nexusie to jest jego największy minus. Trzeba też się zastanowić dlaczego nie ma Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...