Skocz do zawartości
turion

Autostart hdparm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z programem hdparm i systemd w archu. Ustawiłem tak jak na wiki

hdparm -B254 /dev/sda/usr/lib/systemd/system-sleep/hdparm_set a w nim mam#!/bin/shhdparm -B254 /dev/sdachmod +x /usr/lib/systemd/system-sleep/hdparm_set/usr/lib/systemd/system-sleep/hdparm_set mam dodane do programów startowych mojego środowiska graficznego. Na początku działa dobrze i po pierwszym znowieniu laptopa hdparm -B /dev/sda pokazuje/dev/sda: APM_level    = 254 ale po ponownych znowu powraca do ustawień podstawowych/dev/sda: APM_level    = 128

Próbowałem też przez udev, jednak wtedy moja mysz podłączona przez usb nieprawidłowo działa, więc zmuszony jestem z tego rozwiązania zrezygnować. Czy pozostają tylko jakieś haki żeby rozwiązać ten problem?

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=142895

Edytowane przez turion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli (suspend czy tam hibernacja) powodują zresetowanie zarządzania energią dysku? Jeżeli po tym ponownie ręcznie wykonasz polecenie, wszystko wraca do normy?

 

Jeżeli tak, chyba najprościej będzie wrzucić to do crona roota do uruchamiania np. co godzinę i tyle. Ewentualnie prosty skrypt (też do crona)  z jednym IF, który wykona polecenie tylko, jeżeli wartość jest inna, niż pożądana.

 

PS. Sprawdzałeś, czy Twój dysk przyjmie -B255? Może tak i to permanentnie rozwiąże Twój problem. Albo wyłączyć zarządzanie energią za pomocą toola producenta odpalonego z jakiegoś hirensa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gdy wpiszę to w konsoli działa, czasem jak zamknę obudowę i wygaszony zostanie ekran zmieni się na 1.

Próbowałem już w laptop-mode-tools  w etc/laptop-mode/laptop-mode.conf:

dopisać na stałe , żeby po uruchomieniu systemu było to włączone i nic.

BATT_HD_POWERMGMT=254
LM_AC_HD_POWERMGMT=254
NOLM_AC_HD_POWERMGMT=254

Pozostaje utworzyć plik /etc/rc.d/rc.local i tam dopisać co nie jest najlepszym rozwiązaniem przy systemd.

Edytowane przez turion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...