Skocz do zawartości
Hansxxx

Płyta do OC 6300

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie miałem zamiar kupić tą płytę, ponieważ wszędzie jest polecana, jednak poczytałem trochę o tej płycie i znalazłem coś takiego:

Polecacie tą Gigabyte gdzie się tylko da a powtórzę po raz kolejny - ta płyta nie ma opcji Load Line Calibration. Gigabyte stworzył marketingowego potworka na który nieświadomi klienci dają się nabrać biorąc ją za świetną płytę pod OC ze sporymi możliwościami (SLI/CF) w dobrej cenie. To SLI/CF jest tak przydatne w trybie 16x/4x jak ta sekcja 8+2 bez LLC 

Już sam nie wiem co kupić, biorę tego fxa głównie do oc, ale chyba w budżecie 300zł na płytę nie ma takiej, która nadawałaby się na oc

Edytowane przez Hansxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja 1 nie miała llc 1,1 ją ma rev 3.0 bym nie brał bo jest gorszy dźwięk, brak możliwości wyłączenia apm i podobno gorsza sekcja zasilania. Rev 1.1 to wręcz rewelacja tylko może być problem z dostaniem nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak wygląda cały zestaw.

Przemyśl czy jest sens kupować procesor, który po oc nie dogania niekręconego i5.

FX i płyta wyjdą Cię razem 700-750zł. Chcesz kręcić więc trzeba kupić również chłodzenie - kolejne 100-150zł.

W tej cenie możesz kupić i5 z tanią płytą albo szukać używanego zestawu z 2500K.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym. Ale teraz dostać nową płytę w tej rewizji to jak trafić 6 w lotka.

Polecili mi na innym forum GA-970A-UD3P, ale wątpię, żeby było sens ją brać...

btw. tak przeglądam pclola i czy mi się wydaje czy oni mają jakiś problem z amd? W każdym temacie poleca się się intela, a nawet teksty w stylu "fx 6300 jest wydajnościowy zbliżony do celeronów/pentiumów.

Edytowane przez Hansxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie widziałem twojego postu, temat miałem otwarty już wcześniej, a później pisałem post.

Ale właściwie dochodzę do tego samego wniosku tym bardziej, że jak się okazuje kupując płytę w budżecie 300zł mogę się nieźle zdziwić jak moja przygoda z OC bardzo szybko się skończy. W takim razie płytę trzeba liczyć co najmniej 350zł + proc 420zł, chłodzenie już mam. Interesują mnie nówki albo sprzęt z gwarancją. Praktycznie wszystkie 2500k były katowanie więc tutaj raczej bym się nie pchał. Aktualnie mam

 

Athlon x2 64 4800+

ASUS M2R32-MVP
SilentiumPC Fortis HE1225
GTX 275 Gainward 
GEIL 800mhz 3GB
Thermaltake SE SMART 530W
Brutus 410

Kartę dorwałem po taniości więc na razie z nią siedzę, miałem plan dorwać fxa 6300, a na wakacje zmieniłbym grafikę. Ogólnie mam do wydanie 900zł i to raczej takie max jakie przeznaczę na rozbudowę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ceny.

W jakiej rozdzielczości grasz? I w jakie gry masz zamiar grać?

Tak się zastanawiam czy Twoje założenie, że teraz wymienisz procesor,a za prawie rok kartę jest dobre.

Procesor już teraz nie będzie z wysokiej półki, a wkładanie dobrej karty do niego może okazać się stratą pieniędzy. Przez dosyć długi okres czasu będziesz musiał się męczyć z niskimi detalami/niskim fps przez kartę.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie 1440x900. Nie mam konkretnych gier upatrzonych. Moje założenie jest takie, że obecny procesor ma 7 lat i po prostu dostaję zadyszki. Myślałem właśnie o jakimś celeronie/pentium ale podobno geforce ma problemy z 2 rdzeniowymi prockami. Kartę planuje zmienić, ale równie dobrze może mi coś wypaść i będę musiał na niej siedzieć dalej. Karta [gluteus maximus] nie urywa, ale nie przesadzajmy. To jest poziom radka 5830. Ogólnie jeśli miałbym wybrać jakieś gry, w które głównie gram to BF3, LOL i głównie rpgi w stylu skyrima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz części z gwarancją to Haswell i5 i jakaś budżetowa płyta. Nie podkręcisz, ale będzie miał wydajność wyższą niż na kręconym 6300.

Jakbyś sprzedał tego GTX'a to nie musisz zbyt dużo dołożyć do 650Ti Boost, a będziesz miał kartę wydajniejszą i z gwarancją. Do tej rozdzielczości w zupełności wystarczy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...