Skocz do zawartości
NeonPPC

Drut Mod i coś się nie udalo.

Rekomendowane odpowiedzi

Jush byl moj jeden post na temat podkrecenia mojego athlonka na mojej jakze cudownie do [gluteus maximus] plycie glownej :evil: . Dzisiaj sprobowalem tego drutmoda z rozpiski do której link jest w Faq (www.ocinside.de) Wiec chcialem go walnac na 1264 Mhz. (bo sadze ze tyle spokojnie wytrzyma) I zwiekszyc troche napiecie, z 1,75 na 1,80. I co sie okazuje (aha sprawdzalem druciki 200 razy, Mod jest zrobiony na 100% dobrze)Wlaczam kompa, a tu dalej 1000Mhz (jush sie zaczynam denerwowac) Napiecie dziala tzn. widze w mbm i w biosie ze sie zwiekszylo o tyle ile mialo... ale mnoznik jak stal tak stoi... Grrrr. :evil: Więc sobie myśle "może trza odblokowac mnozik" wiec, olowek w lape i maluje te L1, raz ..wlaczam...czarny ekran..2 raz..to samo..3 raz..4 raz..5 raz...Qr** nie dziala. No to sobie mysle "za duzo mu dalem". Przestawiam druty na 1050 zmazuje olowek z L1, i nie dziala, maluje L1 i tesh kaplica. !!!POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update : Skapnelem sie jeszcze patrzac na mostki, ze moj proc to nie 1000Mhz na 133 tylko 750 na 133. Ale nie wiem o co w tym chodzi. (kapnelem sie po tej rozpisce co dal mi Niemiec w tamtym moim poscie) Prosze o Rady !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drutmod dotyczy athlona thoroubreda- z Twojego podpisu wynika że masz 1GHz thunderbirda- dlatego nie działa.

Mechl!n: mam pytanie skoro zadziałała mu przynajmniej zmiana napięcia(tak napisał) to może zadziała też z Duronem 600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drutmod dotyczy athlona thoroubreda- z Twojego podpisu wynika że masz 1GHz thunderbirda- dlatego nie działa.

Mechl!n: mam pytanie skoro zadziałała mu przynajmniej zmiana napięcia(tak napisał) to może zadziała też z Duronem 600?

Jeżeli dziala mod napięcia na thunderbirdzie to na duroniu 600 też powinien- oba proce to ten sam proces technologiczny.

 

Tak samo jest w wypadku palomino i morgana- na morganie działają tricki od palomino.

 

Rozpiskę drut-moda robiłem pod thoroughbreda- nic nie wiedziałem o działaniu v-moda na thunderbirdzie. Jeżeli działa to fajnie. Ja jednak tego potwierdzić nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem po kolejnych testach. Chcialem walnac drutami 1200 na 133fsb i 100fsb bez zmiany napiecia. Nie zadzialalo :( . No to walnelem jeszcze napiecie na 1,85 i znowu to samo. Napiecie sie podnioslo a Mhz nie. Jaki z tego morał: Drut mod mnoznika nie dziala, ale drut mod napiecia wysmienicie. (a ja dalej chce tego buraka podkrecic, jakies rady, poza zmiana plyty glownej i ciecia mostkow ?? !LOL!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drut mod na Thunderbirdzie nie dziala, aby odblokowac mu mnoznik musisz na stale poprzecinac, lub polaczyc odpowiednie mostki. Musisz poszukac na necie schematu.

A jesli chodzi o vcore to pamietam tylko ze do zwiekszenia go wystarczy zamalowac wszystkie mostki L7 (1,850V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za starania, ale nie bede sie w to bawil, poniewaz przy drutmodzie tak mi sie rece trzesly ze ledwo trafialem do dziurek socketa. A to malowanie i przecinanie to strasznie niebezpieczna zabawa i mam male szanse ze wszystko sie uda (no chyba ze masz w domu laboratorium i rece jak skala) Probowalem zamalowac mostki L1 piec razy i nawet komp nie wstaje. Najchetniej to bym go walnal fsb na 1200 i zwiekszyl napiecie, ale niestety nie moge ruszyc fsb na mojej Pier***** mobo. (tylko do 133) Najprawdopodobniej postaram sie zamienic (moze z mala doplata) mojego T-birda na Durona 1,1 - 1,2 Ghz i wtedy sie pobawie Fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, ja swojego durona dawno temu dlugo maltretowalem, moze uzyles zlego olowka, mi dopiero z pomoca 3 olowka zadzialala zmiana napiecia. Probuj bo naprawde warto, kumpel z athlona 1000 wycisnal 1400, a zamalowal tylko mostki L1 bo jego plyta umozliwia zmiane mnoznika z poziomu biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odblokujesz mnożnik i podłączysz pod socket 6 przewodzików możesz mieć regulacje mnożnika Mod nie zważaj że to ECS :P działa na wszystkich płytach :wink: Interesuje Cię tylko część o mnożniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce jush rozkrecac tego proca, bo moj coolermaster hu.jowo ciezko sie zaklada i zdejmuje. Jush troche sie wyszczerbilo jadro proca po bokach, wole nie ryzykowac doszczetnego zniszczenia. Poszukam jakiegos fajnego Durnia na allegro. Thx !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odblokujesz mnożnik  i podłączysz pod socket  6 przewodzików możesz mieć regulacje mnożnika Mod nie zważaj że to ECS  :P  działa na wszystkich płytach :wink: Interesuje Cię tylko część o mnożniku :)

...eeee....W zyciu sie czegos takiego nie podejme...zaden ze mnie elektronik...nic z tego...za trudne..na pewno cos z.jebie...nie mam czesci..tekst po angielsku...nigdy w zyciu !!...dzieki za dobre checi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odblokujesz mnożnik  i podłączysz pod socket  6 przewodzików możesz mieć regulacje mnożnika

Moim zdaniem to mało gustowne i zmiana mnoznika wymaga zmiany drutowania. Profesjonalna robota to zastosowanie przełącznika dip-switch 4-stykowego zwierającego do masy przez rezystory 1k odpowiednie sygnały FID. Oprócz tego muszą byc podpięte do VCore przez powiedzmy 10k. Podaje wyprowadzenia podstawki Socket A:

 

FID0 - W1

FID1 - W3

FID2 - Y1

FID3 - Y3

 

Kody bitowe mnożników:

FID[3:0] Mnożnik

0000 11

0001 11,5

0010 12

0011 >=12,5

0100 5

0101 5,5

0110 6

0111 6,5

1000 7

1001 7,5

1010 8

1011 8,5

1100 9

1101 9,5

1110 10

1111 10,5

 

Stan 0 oznacza zwarty DIP-Switch (ON), stan 1 rozwarty (OFF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: Moje spostrzeżenia dowodzą że wcale nie trzeba wyłączać komputera (jak każe instrukcja) żeby zmienić mnożnik. Robi się to w dowolnym momencie, a jego implementacja nastąpi po twardym resecie. Zmiana FSB "na gorąco" niestety już nie daje żadnych efektów (przynajmniej u mnie), bo po resecie czarny ekran. Marzenia o panelu 5,25 sterującym zegarem stają się więc mniej sensowne bo i tak trza bude zgasić :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odblokujesz mnożnik  i podłączysz pod socket  6 przewodzików możesz mieć regulacje mnożnika

Moim zdaniem to mało gustowne i zmiana mnoznika wymaga zmiany drutowania. Profesjonalna robota to zastosowanie przełącznika dip-switch 4-stykowego zwierającego do masy przez rezystory 1k odpowiednie sygnały FID. Oprócz tego muszą byc podpięte do VCore przez powiedzmy 10k. Podaje wyprowadzenia podstawki Socket A:

 

FID0 - W1

FID1 - W3

FID2 - Y1

FID3 - Y3

 

Kody bitowe mnożników:

FID[3:0] Mnożnik

0000 11

0001 11,5

0010 12

0011 >=12,5

0100 5

0101 5,5

0110 6

0111 6,5

1000 7

1001 7,5

1010 8

1011 8,5

1100 9

1101 9,5

1110 10

1111 10,5

 

Stan 0 oznacza zwarty DIP-Switch (ON), stan 1 rozwarty (OFF).

Podałem najprostszą wersję :wink: Jak komuś się chce robić panel sterujący to IMHO . Może mało gustowne ale szybkie w wykonaniu :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to była tylko porada, Twoje zamówienie jest aktualnie niewykonalne. Ale jak z pracy będa nici to bedę miał duzo czasu żeby przebadać empirycznie różne mody i zacznę je sprzedawać. Przypomnę sobie wtedy o Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...