Skocz do zawartości
Binol

Który zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się zapytać który według was zestaw jest lepszy? Jeśli macie jakieś propozycje proszę pisać:) A i czy do tych zestawów warto by kupić 4gb czy 8gb ramu? Proszę podać link do ramu :) Mam do wydania tak okolo 2000-2300 zł. 

 

http://www.morele.net/inventory/info/6SFnoA/ 

czy

http://www.morele.net/inventory/info/6Rn3in/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Seagate Kup WD, najlepiej WD BLUE 1T, green jest głośniejszy i zdaje mi się że wolniejszy, Red i Black to wyższa pułka do pracy non- stop, a Seagate mają tylko 2 lata gwarancji i są bardziej awaryjne od WD, (wiem że zależy też jaki model się trafi), WD są zazwyczaj pare zł. Droższe ale to o 1 rok gwarancji więcej i niższa awaryjność,

 

P.S Zastawiku nie złożę, bo super się nie znam, ale na dyskach lepiej się znam i tu moge pomóc

Edytowane przez Per Pan Jajeczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green głośniejszy?

Przecież green ma 5400(?) rpm a blue 7200.

Na stronie producenta green ma głośność rzędu 21 dBA - 27 dBA zaś blue 29-30 dBA

 

WD obniżyło czas gwarancji do 2 lat ale nadal to są dobre dyski.

 

Jeżeli zależy komuś na ciszy i mniejszym poborze prądu to green, jeżeli na balansie pomiędzy wydajnością i kulturą pracy to blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo zestaw bez obudowy ponieważ zestawy proponowany przez autora tematu też jej nie miał, więc uznałem że autor jakąś ma.

 

Edit: w drugim zestawie już obudowa jest... jakby napisał co dokładnie potrzebuje nie było by problemu.

 

Edit2: zestaw z obudową 2329zł:

http://www.morele.net/inventory/info/mFSy0n/

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapomniałeś o obudowie.

Jeśli autor tematu nie może wykorzystać starej to proponuję kupić 4GB RAM, a kolejne dołożyć za jakiś czas. Nie ma co oszczędzać na CPU/GPU.

 

Przepraszam mój błąd. Budowa musi być :( Zrobie tak jak ty piszesz. Nie macie zastrzeżeń co do zestawu kolegi GeMtin1? :) A i jaka obudowa najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie macie zastrzeżeń co do zestawu kolegi GeMtin1? Dołączona grafika A i jaka obudowa najlepiej?

 

Może byc ten zestaw, ale dysk zmieniłbym na WD.

 

Green głośniejszy?

Przecież green ma 5400(?) rpm a blue 7200.

Na stronie producenta green ma głośność rzędu 21 dBA - 27 dBA zaś blue 29-30 dBA

 

WD obniżyło czas gwarancji do 2 lat ale nadal to są dobre dyski.

 

Jeżeli zależy komuś na ciszy i mniejszym poborze prądu to green, jeżeli na balansie pomiędzy wydajnością i kulturą pracy to blue.

Green ma prędkość obrotową zmienną - od 5400-7200 rpm (IntelliPower), w zależności od zapotrzebowania sytemu.

Edytowane przez Leon166
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...